fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czy takie mają być obyczaje na portalu?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Polonez
fotografia cyfrowa
2014-05-17 20:28:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem nowym użytkownikiem Portalu. Jeśli czytać różne autoreklamy portalu, to słyszymy wiele o sympatycznej społeczności, wysokim poziomie, dyskusji o fotografii i itd.
Czytając komentarze pod swoimi zdjęciami, poczułem dziś, jak włosy mi stają dęba. Najlepiej po prostu zapoznać się z nimi:

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-666887.php

Było to tak ciekawe, że zrobiłem sobie zrzuty ekranu.
Zderzenie wzniosłych deklaracji z rzeczywistością: na 8 komentarzy (do godz. 18:41) jeden (słownie jeden) nosił ślad jakiegoś konkretu. Reszta - to minus jedynki, bez jakielkowiek próby uzasadnienia opinii (co jest nb wymagane przez regulamin). Nie muszę chyba się rozpisywać na temat tego ile dają mi takie opinie - bo nie dają nic. Takie wpisy pod zdjęciami w ogóle mijają się z celem. Świadczą one dobitnie o poziome dyskusji, nie są zresztą warte uwagi, bo nie mam zamiaru przydawać znaczenia opinii kogoś, kto nie potrafi się wypowiedzieć. Proste są jak widać emocje - nie żaden "poziom", żadna "sympatyczna atmosfera" - ot zwykłe hejterstwo i potrzeba wyżycia się (oj, to wielu lubi!)
Zwracam się do Redakcji z pytaniem - czy takie ma być oblicze Portalu? Tak mają wyglądać dyskusje? Tak ma wyglądać pomoc mniej doświadczonym amatorom? Jeśli to ma być portal dla idiotów, a o takie wrażenie pare osób się usilnie stara wywrzeć, to chyba szkoda mojego czasu. Spotkałem również parę przyzwoitych, trafnych uwag od osób inteigentnych - opinii takich osób też jestem ciekaw: czy dobrze się czują z takimi obyczajami?
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2014-05-17 20:48:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kolego userze Polonez....tak się zastanawiam co Ci napisać.....Nie chcę Ciebie rozczarowywać, ale chyba faktycznie za dużo sobie obiecywałeś po tym Portalu...naopowiadali Ci bajek...Na innych pewnie jest podobnie...:)
Ale nie oczekuj, ze każdy będzie Ci pisał elaboraty pod zdjeciem bo Ty tak sobie życzysz....Userzy piszą to i tyle, ile im się wydaje że wystarczy. Jak chcesz elaboratu na temat Twoich zdjec to zamów sobie płatną recenzję u profesjonalnych fotografów i krytyków....Pod Twoimi zdjeciami piszesz wręcz żadania o pewne zachowania- opinie a nie prośby....Zresztą sam dajesz duże objętościowo opisy co kombinowałeś ze zdjeciem niestety efekty tego wielokroć są bardzo, bardzo mizerne.....nie dziw sie zatem, ze oceny otrzymujesz takie jakie otrzymujesz i uwagi takież same....bo o czym tu pisać...Zamiast tyle pisac poprostu poczytaj i poćwicz...taka moja rada. Pewnie mój komentarz nie spełnił Twoich oczekiwań....ale to nie mój problem :)
Pozdrawiam i wiele udanych kadrów życzę :)
fotografia cyfrowa
Polonez
fotografia cyfrowa
2014-05-17 21:07:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ajano - czyli tak jak jest, jest w porządku i tak ma być?
I nie żartuj, że na każdym portalu tak jest. Zapewniam Cię, że są miejsca, gdzie ludzie potrafią sobie skonstruować opinię i ją sformułować.
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2014-05-17 21:15:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Polonez.....pamiętasz moze takie słowa...pewnie nidokładnie przytoczę JFK "„Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”.......
Co TY zrobiłeś dla tego Portalu...ile cennych uwag napisałeś, komentarzy.....ile 2? 3? cała reszta to tylko biadolenie nad swoimi zdjeciami, ze ktoś Ci za mało albo nieładnie napisał.....Wolny kraj POlonezie...:) Daj coś od siebie!
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2014-05-17 21:20:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to nie jest portal szkoleniowy
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2014-05-17 21:22:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wojciech....DOKŁADNIE!!!
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2014-05-17 21:23:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
.....ale można sie sporo nauczyć jak ktoś chce i nie grymasi :)
fotografia cyfrowa
Polonez
fotografia cyfrowa
2014-05-17 21:32:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ajano - Rozmawiajmy poważnie, a nie przez odbijanie piłeczki. Ja bardzo lubię komentować cudze zdjęcia i chętnie o nich dyskutuję, ale w tej atmosferze zupełnie mi odchodzi ochota.
Poza tym jest różnica między żądaniem elaboratu, a żądaniem jakiegokolwiek konkretu. Przyznasz. Znów - rozmawiajmy poważnie. A ktoś, kto jest gołosłowny, psuje całą dyskusję.
O ile w ogóle o jakąkolwiek dyskusję chodzi. Bo może ma być tylko stawianie stopni. Może goły popis własnej wyższości (rzeczywistej, bądź urojonej), czy tego typu rzeczy, taka dziecinna przyjemność ze stawiania ocen, takie hejterstwo po prostu. Tylko chcę, żeby osoby funkcyjne, które portalowi nadają ton, czy inne, które coś mają do powiedzenia, wypowiedziały się, czy to tak ma być.

fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2014-05-17 21:36:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oglądaj i rób zdjęcia zamiast się o tym rozpisywać
fotografia cyfrowa
Polonez
fotografia cyfrowa
2014-05-17 22:14:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak nie masz nic do napisania, nie pisz, zamiast pisać. Nie rozmawiamy o tym, czy oglądam zdjęcia i robię. Rozmawiamy o tym, jak się zachowujesz Ty i inni.
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2014-05-17 22:18:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aha
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2014-05-17 22:25:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Polonez...chyba musisz zacząć od siebie....tyle w temacie...
fotografia cyfrowa
Polonez
fotografia cyfrowa
2014-05-17 23:22:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to widzę, że na razie - z grubsza - taka jak pod zdjęciami, taka rozmowa i tutaj. Te same argumenty, które, jak by nie naprowadzać i nie inspirować do wypowiedzi, nieuchronnie sprowadzają do tego, że gnioty są. A skąd to gołosłowie? - bo gnioty są. I tak można w kółko Macieju. Przecież to jest żenujące.
@bzykacz - ja sobie zdaję ze wszystkiego sprawę, nie jestem naiwny :), ale parę sensownie wypowiadających się osób też na portalu zauważyłem, (choć z lupą szukać), dlatego nie machnąłem od razu ręką na to wszystko.

Na razie idę spać, życzę miłych snów i zobaczymy jeszcze, co inni będą mieli do powiedzenia na wywołąny przeze mnie temat.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2014-05-17 23:36:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Drogi Polonezie, obejrzałem sobie całe Twoje portfolio, przeczytałem komentarze, przeczytałem również Twoje odpowiedzi i pozwoliło mi to na wyrobienie sobie pewnego wyobrażenia dotyczącego zarówno Twoich oczekiwań, jak i aktualnego stanu Twojej edukacji fotograficznej. Wnioski też sobie wysnułem, ale większość z nich zachowam dla siebie nie chcąc nudzić ogółu swoimi prywatnymi spostrzeżeniami.
Pierwsza rzecz, jak mi się nasunęła - blokuj ocenianie. Zdecydowanie zmniejszy to ilość otrzymanych komentarzy, a raczej odsieje tych, którzy z braku wiedzy bądź chęci do pisania ograniczają się do pustych, nic nie mówiących ocen. Gwarantuję Ci, że takie osoby są na KAŻDYM otwartym portalu fotograficznym i najlepiej jest po prostu nie zwracać na nie uwagi.
W swoim wpisie z 22:14:48 nie masz, niestety, racji. Owszem rozmawiamy również o tym, czy OGLĄDASZ zdjęcia i czy potrafisz zauważyć różnicę, jak dzieli Twoje dotychczasowe dokonania od tych najwyżej ocenianych i najbardziej pozytywnie komentowanych. Szczerze mówiąc większość Twoich prezentacji jest albo bardzo słaba technicznie (i aparat nie jest tu absolutnie żadnym usprawiedliwieniem), albo pozbawiona pomysłu na ciekawe pokazanie tematu. Kolejna sugestia jest więc oczywista: oglądaj, oglądaj i jeszcze raz oglądaj... Ponieważ masz zapał i chęci, więc przypuszczam, że po obejrzeniu (ze zrozumieniem) pierwszych 10 000 (tak, tak, to nie pomyłka zecera, chodzi pierwszych DZIESIĘĆ TYSIĘCY) zdjęć naprawdę dobrych, zaczniesz ROZUMIEĆ wspomnianą przeze mnie różnicę.
Zupełnie nie podoba mi się (czysto subiektywnie rzecz biorąc) Twój sarkazm w ocenie aktywności innych Obiektywnych. 23 komentarze pod tym zdjęciem: http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-657115.php są dowodem na to, że jednak są tu ludzie, którzy chcą i potrafią poprowadzić dyskusję o zdjęciu, które (czysto subiektywnie rzecz biorąc) wydaje mi się bardzo słabe. Doceń to, proszę i nie staraj się oceniać CAŁEGO portalu po komentarzach kilku zaledwie osób.
I chyba rzeczywiście należałoby zacząć od siebie, bo komentarz "Dawno takiego prymitywu nie widziałem" zdecydowanie nie świadczy najlepiej o Twojej skromności i szacunku dla twórczości innych członków tej Obiektywnej społeczności...
fotografia cyfrowa
Polonez
fotografia cyfrowa
2014-05-18 14:14:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szanowny jpk. W grzecznych i życzliwych słowach, podałeś jednak argumentację o podobnej zawartości informacyjnej, co moi mniej wymowni interlokutorzy spod zdjęć, to znaczy, że zdjęcia są słabe, w związku z tym, żebym się uczył itd. Jakże ja mam to tłumaczyć? Weźmy samą nazwę portalu - "obiektywni" - która potwierdzona jest w delaracjach portalu o obiektywnych kryteriach oceny - myślę, że gołosłowność wyklucza całkowicie obiektywizm. I mogę dostać dużo komentarzy, a 99% gołosłownych lub niewiele mówiących. Blokada oceniania- nie wiem, nie powinna być chyba regułą, raczej wyjątkiem, dla konkretnych zdjęć, nietypowych.

Poziom moich zdjęć może jest wysoki, może niski, ale czy kto mi to wykazał? A poza tym, ci co oceniają, kim sami są? Czy mam poważnie potraktować komentarze, pewnej egzaltowanej kobiety z zadartym noskiem, która najpierw pisze, że zdjęcie jest fatalne, bo tak, a na zwróconą uwagę o braku konkretów, odpowiada, że i tak niech się cieszę, że poświęciła choć tyle czasu mojemu zdjęciu, czego teraz żałuje? A niestety większość wypowiedzi jest podobna w treści - i Twoja, niestety, niewiele więcej niesie konkretów. Zapewniam Cię, że widziałem w życiu nie 10000 a 1000000 albo i milion zdjęć i nie wczoraj wziąłem aparat do ręki, a dyskutować na poziomie stwierdzeń ogólnych komu jest do jakiemu poziomu daleko, nie będę, bo i jak? Czy mam w jednym gołosłownym zdaniu scharakteryzować Twoją twórczość?

Zarzucanie mi braku skromności z powodu ostrego komentarza pod zdjęciem prezentującym waginę ociekającą płynami fizjologicznymi, które odebrałem jako wyjątkowo wulgarne, jest chyba nadużyciem.






fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2014-05-18 14:53:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niewiele z siebie dałeś a wymagania, że hoho... Jesteś na innym portalu, na którym możesz się wyżyć w analizie zdjęć. I tam też możesz poprosić o dokładną analizę swoich. Kolejny raz odbieram Twoją wypowiedź jako jednak obraźliwą i drugi raz "straszysz" odejściem. Takie dziecinne to.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2014-05-18 14:55:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem, czy zaliczyłeś mnie do tych paru osób inteligentnych ale odpowiem: tak, dobrze się tu, na OB czuję.
fotografia cyfrowa
hakorn
fotografia cyfrowa
2014-05-18 16:25:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Polonez, według mnie jest to jeden z lepszych portali fotograficznych na których jestem , ty zachowujesz się jak rozkapryszone dziecko, chciałbyś, żeby cię chwalili ale moim zdaniem nie ma za co. jeżeli ktoś Ci powiedział, że robisz fantastyczne zdjęcia, to skłamał, lub nie chciał Ci robić przykrości, wybacz ale po obejrzeniu Twoich prac nie zachwyciła mnie żadna , więc co użytkownicy mają pod nimi napisać ?? lepiej nieraz nic nie napisać niż potem jakiś sfrustrowany autor ma się wyżywać, bo może ma zły dzień lub wszystkie dni są dla niego złe. Wystawiając tutaj prace musisz się liczyć z tym, że każdy ma prawo je skomentować w taki sposób jaki uważa za słuszny jego zdaniem. Ja osobiście bardzo dużo dobrego wynoszę z tego portalu , każda krytyka jest dobra jeżeli dzięki temu mamy coś poprawić, zmienić na lepsze w naszych pracach, a nie obrażać się, bo mnie nie docenili a ja przecież takie świetne zdjęcia robię !
Polonez - trochę pokory i dużo pracy, albo zmień portal na mniej wymagający. Gorąco pozdrawiam :)
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2014-05-18 17:36:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za ajano zbyt dużo oczekujesz, o zdjęciach się nie będę wypowiadał bo to nie moja estetyka ;), zdjęcie to przede wszystkim obraz, nie licz że ludzie będą pisać, jakieś szczególne elaboraty, zrobisz sobie paru wrogów to może dostaniesz jakąś konkretniejszą analizę, ale zadowolony z niej raczej nie będziesz. obiektywni - nazwa pochodzi od obiektywu :) a nie obiektywnych ocen i opinii te z natury są subiektywne. Nie oczekuj że nauczysz się czegoś z merytorycznych dyskusji, ciesz się jeśli od czasu do czasu dostaniesz jakąś uwagę do przemyślenia. Ogólnie to wygląda że raczej nie jesteś zainteresowany opinią na temat swoich zdjęć ale chciałbyś "analizę", wyjaśnienia, wskazówki gdy piszą źle - a gdyby pisali że jest świetnie to też byś chciał wyjaśnień dlaczego? jeśli jak piszesz nie wczoraj wziąłeś aparat do ręki to powinieneś mieć wyrobioną opinię na temat swoje fotografii i te parę hejterskich wpisów nie powinno zachwiać poczuciem własnej wartości. nie chcesz oglądać punkcików blokuj ocenianie. rzut oka w portfolio oceniacza powinien ci wyjaśnić jaki poziom prezentuje oceniacz i ile jest warte jego zdanie. ludzie odchodzą, przychodzą, wracają, zmieniają nicki (tylko zdjęcia takie same jak zwykle) życie po prostu.

z ciekawości spytam gdzie jest tak cudownie? bez hejterskich opinii, miło, obiektywnie i merytorycznie? tez bym uzyskał jakąś merytoryczną opinię :)
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2014-05-18 19:33:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cudownie jest na fejsbruku,flogu i na 500px...mam tam konta to wiem :)))
@Polonez - blokuj ocenianie,kk,wstawiaj foty anonimowo to będziesz miał tu spokój.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2014-05-18 19:47:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Karpiu, ale czy o spokój chodzi? Ten można w szufladzie znaleźć ;p
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2014-05-18 20:14:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja na ten przykład blokuje foty żeby miec tu spokój :))) - nie chce mi się szarpac z różnej maści miszczami,odwetowcami i portalowymi cwaniaczkami...a tak nie ma ruchu,za to mniej nerwówki i tyle :)
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2014-05-18 22:52:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja też karpiu odczuwam coś pośredniego pomiędzy ostatnimi postami mani szewskiej a kilogramem kitu więc blokuję
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2014-05-18 22:58:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Polonez [14:14:38] - patrz no facet... a ja Cie potraktowałam poważnie (http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-665906.php).
Więcej tego błędu nie zrobię...
Tfu!
Perły przed wieprze...
albo jakoś podobnie to było.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-05-19 08:20:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no widzisz Autorze i jak teraz będziesz żył bez komentarzy Mordecai .
jak sobie poradzisz :)
ojojojoj . . .
ratuj się jak tylko możesz :) :) :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa