fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
EXIF!!!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-12-26 11:04:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kochany Serwisie "Obiektywni.pl". Czy jest możliwe automatyczne wyświetlanie informacji EXIF przy zdjęciach? Na niektórych serwisach ta informacja jest automatycznie wyświetlana i niesie bardzo istotne informacje - szczególnie w serwisie fotograficznym, który nie jest wszak galerią znakomitości, lecz służy również rozwijaniu własnych umiejętności.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2014-12-26 11:47:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie jest, ale wymagałoby to poważnej modyfikacji skryptu. Biorąc pod uwagę fakt, że bez najmniejszego problemu można sobie doinstalować wtyczkę do przeglądarki nie jestem pewien, czy dopisywanie całkiem sporego kawałka kodu jest uzasadnione. Wtyczka ma jeszcze tę zaletę, że działa na wszystkich stronach ze zdjęciami, co z nawiązką rekompensuje naprawę niewielki wysiłek przy jej instalowaniu.
Inna rzecz, że wielu - jak dla mnie zbyt wielu - Obiektywnych usuwa exifa ze swoich zdjęć tłumacząc to zmniejszeniem wagi. Prawdę mówiąc, nie jestem przekonany, czy te kilka kB ma jakiś istotny wpływ na jakość...
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-12-26 12:00:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk, znasz nazwę tej wtyczki?
Szkoda, że nie chcą zmienić kodu. Od strony "ergonomii" ze wszystkich portali foto najbardziej lubię foto.moon.pl. Za:
1. EXIF
2. BARDZO wygodny podgląd komentarzy pod zdjęciami http://foto.moon.pl/ostatnie_komentarze. Ikonki są większe i łatwiej wiedzieć jakiego zdjęcia komentarz dotyczy.

Ale pewno to nie ma znaczenia. Bo tak jak foto.moon.pl nie zmienił się przez wieeeele lat, tak myślę, że obiektywni też nie zamierzają. Szkoda.
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-12-26 12:03:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Znalazłem wtyczkę. Nie ukrywam że sam też zacząłem wywalać exif. Ale gdyby się pokazywał, to myślę, że bym go utrzymał.
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2014-12-26 12:41:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
u mnie exif znika przy odszumianiu w neat image - zresztą po co komu te informacje ? jak ktoś jest bardzo ciekawy zawsze można spytac Autora.
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2014-12-26 13:37:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za karp1225... a tak ironizując to może właśnie obiektywni.pl to galeria znakomitości, a nie serwis fotograficzny do nauki ;-). exify interesowały mnie kilka lat temu. Teraz dużo rzeczy widzę ;-)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2014-12-26 15:05:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciekawy problem... A co ze zdjęciami analogowymi? :o)
fotografia cyfrowa
remigiusz_o
fotografia cyfrowa
2014-12-26 15:07:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@wowa : trzeba zainstalować wtyczkę w aparacie ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa