fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
m42 do 350D
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
kmgr
fotografia cyfrowa
2006-11-27 14:56:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak to jest z obiektywami m42 podpiętymi do cyfry? Czy wszystkie współpracują, czy może tylko wybrane modele? I co poza AF "idzie się kochać"? Jeśli ktoś ma doświadczenie z 350D to byłbym wdzięczny za podzielenie się nimi ;)
fotografia cyfrowa
espresso
fotografia cyfrowa
2006-11-27 15:29:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bez problemu, przejściówka z M42 na bagnet. Nie wiem tylko czy canon ostry na nieskończoność. Ja korzystam z Minolty i akurat ostrzy. Dostępne są super i tanie szkła.
fotografia cyfrowa
*****
fotografia cyfrowa
2006-11-28 18:51:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Focę 20D z Flektogonem 20 mm f/2.8 na zwykłej przejściówce za 20 zł. Ostrzy do nieskończoności. Oczywiście AF nie działa to zrozumiałe. Jedynym trybem jest w tym przypadku pełen manual. W aparacie ustawiasz czas ekspozycji a pierścieniami na obiektywie przysłonę i ostrość. Jeśli jest to zoom to także ogniskową. Dla wielu może to wydawać się zbyt anachroniczne ale dla mnie ręczne nastawy to całe sedno fotografii. Taki zestaw, mam na myśli lustrzankę cyfrową i manualny obiektyw nie nadaję się do fotografii reporterskiej i takiej, która wymaga szybkości działania. Sprawdza się doskonale w tych wszystkich dziedzinach gdzie czas nie jest elementem decydującym np pejzaż. W śród obiektywów z gwintem M42 jest wiele interesujących pozycji. Wiele z tych obiektywów zaczęło nawet drożeć z chwilą popularyzacji przejściówek.
fotografia cyfrowa
Marezzo
fotografia cyfrowa
2006-11-28 19:14:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Canon 350D + pentacon 2,8/135 M42

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-55189.php

Dopasujesz kazdy obiektyw m42 jezeli masz przejsciowke, problem jest tylko z ostrzeniem. trzeba miec naprawde cierpliwosc pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Tomek_W
fotografia cyfrowa
2006-11-28 19:38:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no chyba ze zmienisz sobie matowke na klin, albo kupisz adapter z potwierdzeniem ostrosci :)
fotografia cyfrowa
Marezzo
fotografia cyfrowa
2006-11-28 19:40:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
matowka na klin cos o tym slyszalem mozesz pokazac jakis link jak to wyglada ? Jestem ciekaw co to jest
fotografia cyfrowa
Tomek_W
fotografia cyfrowa
2006-11-28 20:04:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie mam zadnego linku, ale jest to male szkielko nad lustrem (musisz odkrecic obiektyw), sposob ostrzenia jest bardzo podobny jak w zenicie, tylko obraz jest jasniejszy i jest jeszcze klin na srodku, ktory dodatkowo ulatwia ostrzenie.
fotografia cyfrowa
Marezzo
fotografia cyfrowa
2006-11-28 20:08:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szukalem na allegro ale niwiem jak to nazwac. MOze masz jakis pomysl, tak sobie mysle czy sobie czegos takiego nie sprawic, mam tych obiektywow, ale zawsze mam problem z ostrzeniem matowka by mi sie przydala
fotografia cyfrowa
Tomek_W
fotografia cyfrowa
2006-11-28 20:17:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zobacz ten link

https://mywebspace.wisc.edu/haodafu/web/ChangeScreen.pdf
fotografia cyfrowa
Tomek_W
fotografia cyfrowa
2006-11-28 20:18:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak chcesz to mam do sprzedania matowke z mikrorastrem i klinem, do tego masz zrobiony na niej zloty podzial co bardzo ulatwia kadrowanie :)
fotografia cyfrowa
Marezzo
fotografia cyfrowa
2006-11-28 20:25:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ile bys chcial za to ?
fotografia cyfrowa
Tomek_W
fotografia cyfrowa
2006-11-28 20:33:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
300 zl, po tyle chodza uzywane, chociaz co by tam sie mialo zuzyc ;) szkoda ze tak daleko mieszkasz, tak od razu moglbym ci ja zalozyc, zreszta mam dokladna instrukcje krok po kroku, kaszka z mlekiem ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa