fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Szum na niebie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Quarandin
fotografia cyfrowa
2006-02-20 01:29:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak usunąć szum z nieba? Chodzi o moje zdjęcie pt. wyspa. http://obiektywni.pl/uzytkownik/index.php?pokaz=zdjecie&id_zdjecia=5492 W szkole mam do dyspozycji Programy Adobe Photoshop CS oraz Ulead Photoimpact 11. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
fotografia cyfrowa
kIEP25
fotografia cyfrowa
2006-02-20 09:34:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesli chodzi o photoshopa to jest pare opcji ale ja bym ci proponowal w gornym menu Filter/noise/reduce noise i pobawic sie suwaczkami... z tym ze to moze miekczyc obrazek wiec nie za ostro:]

mozesz tez sprobowac narzedziem Magic Wand Tool... pobawic sie ... wyodrebnic niebieskie niebo skopiowac je do nowej warstwy (layer) i tam zastosowac wyzej opisana technike wiec usunie ci szumy tylko z nieba a reszta bedzie nie naruszona z tym ze to jest wieksza zabawa i wymaga troszku parktyki i wiedzy jak sie poslugiwac narzedziami;)

to takie moim zdaniem najprostsze techniki

jest jeszcze program o nazwie Net Image ktory podobno tez milusi redukuje szumy:]
fotografia cyfrowa
kIEP25
fotografia cyfrowa
2006-02-20 09:36:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
P.S. jak podajesz link do zdjecia to podawaj link z odnajdujac swje zdjecie w GALERI a nie w zakladce MOJE KONTO bo nam wtedy nie bedzie dzialal... a jak ci sie nie chce szukac to wejdz w moje konto ... w wybrane zdjecie... i tak jest przycisk pokaz zdjecie w galerii... i wcisnij i dopiero podaj adres:)
fotografia cyfrowa
Grzybu
fotografia cyfrowa
2006-02-20 10:57:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja to robię bardzo podobanie jak Kiep, z tym że nie bawię się z Magic Wand Tool. Kopiuję warstwe (Ctrl+j) likwiduję szumy na kopji (w taki sposób jaki powiedział Kiep) następnie gumką wymazuję miajsca gdzie mi to nie potrzebne. W miejscach granicznych ustawiam nacisk gumki na ok 10% i robię płynne przejście z jednej warstwy do drugiej.
fotografia cyfrowa
Quarandin
fotografia cyfrowa
2006-02-20 18:41:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Które lepsze? PhotoImpact: http://members.lycos.co.uk/fotoforumm/ax1.jpg czy Photoshop: http://members.lycos.co.uk/fotoforumm/ax2.jpg
fotografia cyfrowa
kIEP25
fotografia cyfrowa
2006-02-20 19:33:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mnie sie wydaje ze to drugie;)
fotografia cyfrowa
Grzybu
fotografia cyfrowa
2006-02-20 23:48:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moim zdaniem jeśli chodzi o szum na niebie to 2 lepsze, ale niestety dół na tym stracił. Jakby tak połączyć niebo z 2 a dół z 1 to byłoby super. Zwróć uwagę na maszt żaglówki w obu przypadkach, kamienie też trochę się różnią. Otwórz pierwszą fotkę w PS'ie potem drugą przekopiuj do nowej warstwy pierwszej fotki. Pamiętaj żeby warstwa z ładnym niebem była na górze. Weź gumkę o nacisku 100% wymaż cały dół, ale zostaw sobie troszkę "zapasu", możesz też wymazać maszt żaglówki. Potem zmieniając nacisk na ok 10% usówasz ten "zapas", zrobisz w ten sposób płynne przejście z jednej warstwy do drugiej(nie będzie żadnych poświat itp). Pamiętaj że jedno pociągnięcie gumką wymazuje 10% warstwy, aby wymazać ją całkowicie musisz tych pociągnięć zrobić kilka/kilkanaście. Pamiętaj też żeby pracować na najwyższej warstwie. Nie wiem na jakim etapie jesteś w PS'ie, dlatego piszę tak szczegółowo, jakbym pisał żeczy dla ciebie oczywiste to sorki ;) Jakby coś było niezrozumiałe to pisz.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa