fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
optymalny zestaw do fotek niedużych przedmiotów
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
owczik
fotografia cyfrowa
2006-12-03 23:39:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na początek witam wszystkich :) Jestem nowym forumowiczem i świeżo upieczonym adeptem fotografowania, będziecie mieć więc pewnie na początku niezły ubaw ze mnie ponieważ moja wiedza jest jak narazie bardzo niewielka;)
Trafiła mi się fucha fotograficznego skatalogowania pewnych przedmiotów i pomyślałem, że to idealna okazja do podszkolenia umiejętności z fotografii. A więc wróćmy do tematu:

Pomóżcie mi proszę w kwestii skompletowania optymalnego sprzętu do wykonywania fotek niedużych, pojedynczych przedmiotów (o wielkości mniej więcej w przedziale pudełko zapałek do szkolny zeszyt) na białym tle. Ważne aby na przedmiocie nie było odblasków światła a białe tło było jak najbielsze.
Jak narazie moje wyposażenie jest dość skromne: eos 20d + zestawowy obiektyw, dodatkowo obiektyw canon 50mm 1.8, nieduży statyw i namiot bezcieniowy.
Jaki byłby najlepszy obiektyw do takich rzeczy? czy moje mi wystarczą czy może powinienem sobie sprawić jakiś nowy? Co byłoby najlepsze? 30 mm a może 85 mm? stałoogniskowy czy zmiennoogniskowy? Na parametrach obiektywów nie znam się jeszcze wogóle:(
I druga kwestia - co ze światłem? Doświelić czymś namiot? Czym? Jak ustawić światło? Czego najlepiej używać jako białego tła?

Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie porady ;)

pozdrawiam,
owczik
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2006-12-04 00:30:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sprzęt masz potężny, bierz się do roboty i patrz co Ci wychodzi->poprawiaj->poprawiaj->poprawiaj....
fotografia cyfrowa
owczik
fotografia cyfrowa
2006-12-09 16:21:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Łatwo Ci powiedzieć.. Wykonałem już chyba setki fotek, z ciemnymi przedmiotami nie ma większego problemu, potrafie tak wszystko dopasować żeby przedmiot wyszedł w odpowiednich barwach a tło było "ładnie" białe. Ale w przypadku jasnych przedmiotów, koloru szarego, białego czy kremowego tło mam zawsze brzydko szare i całe zdjęcie jest takie "fuj" :( Może należy jakoś doświetlić obiekt?
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa