fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Szacunek lub jego brak;
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-15 09:48:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Od jakiegos czasu staram sie oceniac scisle wedlug skali. Znaczy, patrze na zdjecie, przypominam sobie opisy poszczegolnych ocen, konfrontuje je ze swoim odbiorem zdjecia, na koniec stawiam ocene. Zbliza mnie to niebezpiecznie do systemu ocen stawianych przez Hiteroh i wszystkich, ktorzy rzadko stawiaja 4 a 5 tylko do swieta, 3 za to z radoscia, gdy zdjecie naprawde sie spodoba. I kilka razy spotkalem sie z dezaprobata ze strony autorow, ktorzy zarobili ode mnie 0 lub 1 (jeden ostatnio nachodzi mnie regularnie, tak go zabolalo ;) ). I musze powiedziec, ze tak podoba mi sie bardziej. Glupio jest przeceniac :)
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2007-01-15 11:50:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
0;
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2007-01-15 12:04:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak dla mnie opisy do ocen są nie do końca spójne, więc nie do końca się ich trzymam :

Przykłady:
"+2 - Niezła fotografia. Wyróżnia się spośród innych. Przemyślana i ciekawa pod względem artystycznym. Technicznie też dobra."

ale fotografia może być "niezła", ale niekoniecznie musi być dobra technicznie i że koniecznie musi się jakoś bardzo wyróżniać. Tym które się naprawdę wyróżniają daję oceny wyższe niż 2 :)

To samo tu:
"+3 - Podoba mi się. Jest to fotografia, którą ogląda się z przyjemnością. Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora."

podobają mi się foty także tych autorów którzy nie mają jakiegoś megasolidnego warsztatu.

Z opisami pozostałych ocen się bardzo zgadzam choć do "+1 - Można powiedzieć, że w tej fotografii jest coś co zasługuje na uznanie. " dopisałbym, ".. lecz jej 'niedociągnięcia' obniżają ocenę"

Pozatym czy fota nie może być "Niezła" i jednocześnie "Podobać mi się" ? Czyli 2=3 ? :P

Ale to tak na marginesie ;)

Pozdrawiam,
Sz.
fotografia cyfrowa
MareckiMarek
fotografia cyfrowa
2007-01-15 12:40:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak pierwszy raz zobaczyłem ten system ocen to miałem wrażenie że to prawie odpowiednik szkolnej skali 1-5 a te opisy do 1,2,3 są dla zmyłki żeby ludzie też ich używali. Chodzi o to że tak skonstruowano opis aby ocena '1' czy '2' też była oceną pozytywną :D
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-01-15 13:16:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wiec jak tak jest to foty ponizej 1 moga byc moderowane a rzeczywistosc jest inna. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-01-15 20:08:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jak prosto by było zgodzić się na dane oceny tylko zmieniając opis oceny...
np. ocena
"0 - autor chciał coś przekazać lub pokazać ale ja nie zrozumiałem..." - jaka piękna możliwość interpretacji... ;)

stawiają same zera, wtedy:
oni myślą - no bezsensowne to dzieło...
autor myśli - no same matoły lub z wadą wzroku w galerii... jestem najlepszy... ;)

i wszyscy są zadowoleni...
fotografia cyfrowa
Dream
fotografia cyfrowa
2007-01-15 20:17:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mi osobiście nigdy nie przeszkadza ilość wystawionych 0 tylko zero uzasadnienia:)
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-01-15 20:26:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
e tam :) walic oceny... na jedym zdjeciu ma sie 0 na innym -1 inne jeszcze zarobi 5 albo 4... co tam :) oceny nic nie znacza.. jadni chca inni nie. ale fajnie jest miec 48412095120583958 przy nicku ;D jak ktos sie pieni za 0 i -1 oznacza to ze zalezy mu tylko na punktacji
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-01-15 20:26:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
osobiscie pamietam pierwsze pytanie jakie zadalem komus na zlocie :D

"jest hiteroh?" :D:D:D:D:D:D:D
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2007-01-15 20:35:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I znów okazuje się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... bo deklaracje dot. akceptowalności niskich ocen kończą się w momencie otrzymania takowych - wtedy, zamiast wielkich słów pojawiają się mniejsze i większe złośliwości w stosunku do oceniających poniżej oczekiwań autora (palcami nie będę pokazywał, bo każdy zainteresowany wie o co chodzi). Serwisy tego typu istnieją dla rozrywki - ale bawić się i pić trzeba umić... :-)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-01-15 21:35:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mariush, to nie do końca tak...
deklaracje mogą się zmieniać tak jak struktura tej galerii...
kiedyś tu można chyba było wrzucać fotki codziennie, potem co dwa dni a TERAZ jest początkowo 3 + na więcej tygodniowo algorytm...
algorytm zależy od średniej (nie wiem dokładnie od czego jeszcze), '-1','0' zapewne obniża średnią...
szkoda więc dla sprawiedliwości społecznej ;), że niektórzy nie stosują wszystkich wpisów (-1)...
w takim razie ilość zdjęć danego typu (lub danego autora) na galerii zależy trochę od oceniających... (o ile nie zdecyduje się wykupić konta)
nie wiem czy o mnie pisałeś... być może... ja nie uważam, że zmieniłem zdanie o samym ocenianiu mnie...

być może też nie warto wogóle dyskutować o ocenianiu i komentowaniu by było coraz ciekawsze i 'olewać to'... być może... a być może warto...

p.s. dyskusja jest chyba już 'off topic' czy jak to się tam nazywa... autor napisał o swoim ocenianiu, ja wierzę i chyba wszyscy, że jego oceny nie mają nic wspólnego z szacunkiem do danego usera... i niech ten wątek zostanie już tylko o tym... zakończmy go...
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-01-15 21:59:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ech nawet posty sa wycinane a bynajmniej nie obrazałam nikogo , wiec pytam sie admina z jakiego powodu? Ze w ten sposób chciałam wypowiedziec sie na temat foty osoby która mnie nie szanuje bo mnie ignoruje?
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-01-15 23:40:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cicho mi tu już... ;)
wątek zamknięty. na amen. kropka. :P
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-16 09:50:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Schluss! ;P
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-16 10:34:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
heh, wlasnie gosc mi postawil "2".

Teraz mozecie zazdroscic :)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-16 10:35:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ooooooooooooooooooooooo... na pewno palec na klawiaturze mu sie posliznal ;D
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-16 10:41:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na wszelki wypadek zapytalem sie czy aby sie nie pomylil - to przy tej fotce z karmiacym golebie dla jasnosci powiem.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-16 10:49:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A wiem, wiem, widzialem :) Mysle, ze sie pomylil ;)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-16 11:15:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobrze mu tak :)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-16 11:30:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I se chłopak reputację popsuł ;)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-01-16 11:38:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-93305.php
zamiast język strzępić
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-16 11:45:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wow!!!
Ale tez nie dziwne nawet :)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-16 13:13:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness - wielkie mi ale takiej fotce sam tez dalbym 4 :D
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa