fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Gdzie miejsce dla zielonych amatorów?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
lookazh
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:01:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Generalnie to nie ukrywam, że jestem kompletnie w fotografii zielony. Zdjęć robię sporo, staram się tym bawić, jestem samokrytyczny, z wypadów czy dłuższych sesyjek z aparatem dobieram kilka moim zdaniem niezłych fot. Wrzucam tutaj i dowiaduję się, że nie wiedziałem, co chcę wyrazić. Znajomy, też nowy tutaj, dowiaduje się, że nie ma za grosz samokrytycyzmu, a jego zdjęcie powinno natychmiast zniknąć z galerii. A sam tak samo, jak ja, mocno analizuje swoje dokonania i wgrywa te najlepsze.

To ja się pytam, jest gdzieś w necie miejsce dla takich, jak my? Gdzie są ludzie, którzy napiszą, co trzeba poprawić, a nie będą jedynie wykrzywiać twarze w grymasie? Co trzeba wypić albo zarzyć, żeby zrozumieć to, co wy pojmujecie pod pojęciem "artystyczne walory fotografii"? A może jest to opisane w jakimś podręczniku?

Był taki serwis fotoforum.pl. Tam w pełni akceptowałem to, że do ludzi tam obecnych nie mam się co równać i może nigdy się nie zrównam. Zarejestrowałem się tutaj, widząć motto "o fotografii rzeczowo i z kulturą". A tak naprawdę od fotoforum niczym to się nie różni, są tu nawet ci sami ludzie. Znów muszę szukać sobie własnego miejsca?
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:07:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szukaj pomysłow na zdjęcia to miejsce dla Ciebie samo sie zrobi :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:08:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ile zdjęć tutaj wrzuciłeś? Ile zdjęć zrobiłeś? Przeczytałeś cokolwiek o fotografii?>
fotografia cyfrowa
kleofas
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:11:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Poczytaj, oglądaj, pokaż, że robisz postępy.
Kolego, wrzuciłeś dwie fotki raptem, w których wykonaniu wyręczył Cię automat. Myślisz, że zasłużysz na uwagę pokazując obślinione puszki po coli cyknięte tak, jak już to było zrobione z milion razy? Jeżeli tak myślisz, to nie nazywaj siebie fanem/hobbystą fotografii. Faktycznie więcej pokory i samokrytycyzmu.
Wyznaję zasadę, że każdy może pokazać swoje zdjęcia, ale nie każdy musi otrzymać komentarz lub krytykę.
fotografia cyfrowa
subiektywna
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:16:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lookazh ja startuje z tej samej pozycji co ty tylko ze poznałam kilku Obiektywnych i teraz dla siebie jestem jeszcze bardziej krytyczna i tym bardziej ciężko jest mi publikować zdjęcia nawet te, które mi się podobają bo nie chce sobie obciachu narobić i pewnie oberwie mi się od co niektórych za to co napisałam :P
fotografia cyfrowa
kleofas
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:17:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
obciach można zawsze :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:22:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Subiektywna, dawaaaaaaaaaaaaaj :D
fotografia cyfrowa
subiektywna
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:23:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
spadaaaaaaaaaaj _M :P
fotografia cyfrowa
lookazh
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:25:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M -- Tak, przeczytałem. Gdy chciałem więcej i pytałem o coś ciekawego, to sympatyczni ludzie mówili mi, żebym dał sobie spokój i po prostu robił dużo zdjęć i był krytyczny. I je komuś pokazywał. Pokazuję ludziom wokól mnie i mówią "ciekawe, fajne, jesteś dobry". Pokazuję w Internecie i ludzie piszą "co to ma być, żenada".

kleofas -- Przykro mi, nastawy były ręczne, ostrość nawet, bo taka głębia mi się akurat podobała :) Puszka nie jest obśliniona, jest świeżo otwarta. Wydawało mi się, że można się pobawić światłem i pokazać w tym coś interesującego, a tu się okazuje, że tam jest ślina i nic innego. Błagam, zdradź mi ten przepis na sprowadzanie puszki na ziemię w tym samym czasie, gdy w galerii pojawia się milionowa fotka robaczka na listku albo kolejny pomarańczowo-różowy zachód słońca.

Ja mam pokorę, ale trudno znieść, gdy w coś się naprawdę wkłada serce, a jest się krytykowanym za wszystko, nawet za intencje, których, za przeproszeniem, nikt nie ma prawa znać, bo nikt nie siedzi w mojej głowie.

Wracając do tematu -- gdzie jest miejsce dla nas, zielonych amatorów?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:27:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lookazh, nie biadol tylko dawaj następne zdjęcie...
fotografia cyfrowa
lookazh
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:28:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
subiektywna -- Ja też będę już ostrożniejszy. Mam podobne wrażenia, jak ty. Jeszcze raz się przyjrzałem i faktycznie, możnaby wiele rzeczy poprawić. To dobra strona. Ale kto mi zagwarantuje, że kiedykolwiek będę w stanie coś tu wrzucić, ciągle się tak negatywnie nakręcając? ;)
fotografia cyfrowa
subiektywna
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:30:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i tu się niestety musze zgodzić z _M
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:32:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lookazh - odpowiedź na ostatnie pytanie brzmi: "nikt, poza Tobą"
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:39:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zielony w fotografii jest kwadracik - program automatyczny ;))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:41:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes,
nie wszyscy zaczynają sami ;) chociaż zazwyczaj pomoc się ogranicza do pożyczenia aparatu i wytłumaczenia czasu, przysłony, głębi ostrości i ostrości samej w sobie. I drugi raz to samo - w ciemni ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:47:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes - w domyśle u mnie była Mała Björk, Pippi i inne dzieciaki ;D
Wiesz, Pippi jeszcze dobrze czytać nie potrafi ;D
fotografia cyfrowa
subiektywna
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:50:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M wiesz przecież, że dzieci wszystkiego uczą się szyciej i łatwiej, a takiej babie jak ja trudniej to przychodzi :P
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:53:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Subiektywna, Ty masz jeszcze swojego osobistego nauczyciela, który pewnie z przyjemnością wprowadzi Cię w świat fotografii, nie wymagasz tego od całej rzeszy obiektywnych ;)

hobbes: lol
fotografia cyfrowa
subiektywna
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:58:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niestety nie z przyjemnością, po drugie nie każdy ma cierpliwość i dar tłumaczenia czy wyjaśnienia, a moj nauczyciel ani przesadnie rozmowny ani cierpliwy nie jest, więc jak się sama nie sparze to sie nie dowiem że jest gorące (metafora taka:)
fotografia cyfrowa
subiektywna
fotografia cyfrowa
2007-01-05 13:07:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z drugiej strony nie każdemu musi sprawiać przyjemność uczenie czegoś lub kogoś, do tego trzeba mieć choćby ciut powołania i może też dlatego nie wszyscy potrafią pisać KK czy wytłumaczyć co i jak można było w zdjęciu poprawić
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-05 13:07:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak już sie żyje z fotografami ;D
fotografia cyfrowa
subiektywna
fotografia cyfrowa
2007-01-05 13:08:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czyli może jest w tym co napisałam troche racji :) pozdrów żonę :D
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-01-05 13:18:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w odniesieniu do

"Generalnie to nie ukrywam, że jestem kompletnie w fotografii zielony. Zdjęć robię sporo, staram się tym bawić, jestem samokrytyczny, z wypadów czy dłuższych sesyjek z aparatem dobieram kilka moim zdaniem niezłych fot. Wrzucam tutaj i dowiaduję się, że nie wiedziałem, co chcę wyrazić. Znajomy, też nowy tutaj, dowiaduje się, że nie ma za grosz samokrytycyzmu, a jego zdjęcie powinno natychmiast zniknąć z galerii. A sam tak samo, jak ja, mocno analizuje swoje dokonania i wgrywa te najlepsze."

analiza własnych dokonań jest jedynie subiektywnym sposobem postrzegania, czyli nie każdemu musi sie podobać to co tobie i musisz do tego sie przyzwyczaić. Innym słowem, fota dla ciebie genialna może byc gniotem dla kogoś innego.

dalej

"To ja się pytam, jest gdzieś w necie miejsce dla takich, jak my? Gdzie są ludzie, którzy napiszą, co trzeba poprawić, a nie będą jedynie wykrzywiać twarze w grymasie? Co trzeba wypić albo zarzyć, żeby zrozumieć to, co wy pojmujecie pod pojęciem "artystyczne walory fotografii"? A może jest to opisane w jakimś podręczniku?"

odnosze się: internet jest bezpłatnym ogólnoświatowym medium elektonicznym dostepnym dla wszystkich posiadaczy komputerów i połaczeń przewodowych bądź bezprzewodowych. Ta galeria jak i wiele innych też sa dla ciebie podobnie jak dla wielu milionów posiadaczy aparatów fotograficznych i nie tylko.
Ludzie którzy chcą udzielać rad jest bardzo wielu tylko ich wypowiedzi niejednokrotnie były powtarzane aż do znudzenia więc ich samych to już znudziło. Rada: ogladaj fotografie innych i czytaj krytyki i komentarze, wyciągaj wnioski z błedów i wzlotów innych fotografów, wnioski poddawaj analizie a jej wyniki wykorzystaj w swojej pracy. Kup pare książek i poczytaj o kompozycji, naświetlaniu itp. Teorie spróbuj wdrożyć w praktykę.
co do spozycia to spozywaj przed fotografowaniem a nie podczas przeglądania netu. Jak się nałykasz przed sesją to pobudzisz odwagę, przełamiesz bariery i złapiesz wenę twórzczą. Jak się nałykasz podczas przeglądania netu to tez złapiesz odwagę a później na wspólnym plenerze załapiesz w michę za obrazę innych:) userów:)

dalej

Był taki serwis fotoforum.pl. Tam w pełni akceptowałem to, że do ludzi tam obecnych nie mam się co równać i może nigdy się nie zrównam. Zarejestrowałem się tutaj, widząć motto "o fotografii rzeczowo i z kulturą". A tak naprawdę od fotoforum niczym to się nie różni, są tu nawet ci sami ludzie. Znów muszę szukać sobie własnego miejsca?

musisz sobie zdać sprawę z tego że internetowa społecznośc fotografów to najczęściej te same grona ludzi, są tu i tam, są wszędzie. To nie jest złe bowiem ty też jesteś wszędzie skoro dostrzegłeś tych ludzi:)
Widzę że jesteś zdołowany i pragniesz szukać miejsca, sukcesów zyczę bo wszędzie gdzie trafisz będą ci sami ludzie, którzy w gruncie rzeczy sa bardzo mili i pomocni, pod warunkiem że okażesz chęć na wysłuchanie tego co mają do powiedzenia.
Głowa do góry i paluszek na spust, zamiast marudzić leć w plener i szukaj tematu.


jak weźmiesz do głowy to co napisałem i wdrozysz to w praktykę to znikaj z OB bo wówczas zawyżysz poziom:)



P.S jak czasem chcesz się poradzić to zapytaj mnie bo ja na fotografi nie znam się i mam taki sam dylemat jak tu, wciąż szukam miejsca dla siebie w świecie fotografii:)
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-01-05 13:28:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hobbes sorki, wynika to z tego że nie czytam komentarzy tylko samo pytanie po czym konstruuje własną myśl. Wynika że podobnie myślimy:)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-08 12:55:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pomysl tak - "...a ja im jeszcze pokaze!!!!"
I jak sie ucieszysz, jak w koncu fotka, ktora wrzucisz zyska jakie takie albo i wieksze uznanie.
To, co przychodzi bez wysilku nie cieszy.

Sam mam czasem ochote rypnac wszystko w cholere, jak fotka, ktora IMO jest swietna dostaje powiedzmy 3 komentarze i 7 punktow. Mozna wiec zalozyc wowczasm ze a) nie poznali sie na arcydziele, b) mialem pecha, bo wrzucilem w czasie gdy szla Isaura albo Klan i ludzi wymiotlo z forum, c) moze nie jest az tak dobra jak mi sie wydawalo?

Zwykle wybieram punkt C i foce dalej, mruczac sobie pod nosem rozne rzeczy ale po cichu i niewryaznie na temat Obiektywnych :)

PS. A a tak naprawde jedyne co mnie boli to moderacja w ciagu 5 minut wedle zasady "...bo tak" [chcial moderator]. Reszta to tylko konsekwencja tego, ze chce tu wystawiac fotki.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa