fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
[SKRADZIONO] Sigma 10-20 DG EX + torba
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:22:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,

Wczoraj wieczorem (ok.23:00) skradziono mi torbę Lowepro Nova Mini z obiektywem SIGMA 10-20 DG EX z gwintem CANONowskim.
Miało to Sadyba Best Mallu w kręgielni Fantasy Park (WARSZAWA) przy automatach do gry.

Gdyby ktoś z Was spotkał sie z nagłą OKAZYJNĄ ofertą sprzedaży takiego obiektywu gdzieś na aukcji, forum, w komisie lub na giełdzie bardzo PROSZĘ O KONTAKT na prv lub gg.

Obiektyw był "goły" tzn. bez futerału, pudełka itp. - po prostu taki jak się nosi w torbie by przekręcić w razie potrzeby.
Numer seryjny posiadam na karcie gwarancyjnej - wkleję go tu jak dotrę do domu.


Może też potrafi ktoś poradzić jak najlepiej rozpocząć poszukiwanie skradzionego sprzętu ? Może miał ktoś takie przykre doświadczenia i wie jak najlepiej zadziałać w takiej sytuacji.

Będę wdzięczy za każdą radę i pomoc !!


Pozdrawiam,
Szymon
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:24:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Masz spisane numery seryjne?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:24:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wyslij info do adminow Allegro np i sledz na biezaco tam oferty - a takze do wszystkich wiekszych komisow foto - mz moze cos to dac no i oczywiscie policja

Pieprzeni zlodzieje :((
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:34:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa

_M >> tak, numery mam na karcie gwarancyjnej z tym że w domu


_Calme >> co do zgłaszania na policję to nie jestem przekonany bo wątpię by cokolwiek to dało, ale rzeczywiście komisy Warszawskie obdzwonie by w razie czegoś dali znać (ale nawet jesli ktoś przyjdzie do komisu z taką sigmą to co gościo stamtąd może zrobić ? za rękę przytrzymać aż ja przyjadę ? po policję zadzwonić ? ech....).
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:37:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zazy a chocby niech powie np w komisie, ze musi zrobic zdjecie takiego obiektywu i dowod spisac - i juz jest
ogolnie uderzaj gdzie sie da - czasami na roznych frontach jak sie rozpusci wici moze to cos dac - nie odpuszczaj !
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:45:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
policja od tego jest
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-01-05 12:56:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w takich nieszczęśliwych przypadkach pierwsze kroki robi sie na najblizszy posterunek Policji (no chba że się miało sprzęt z wędki lub się było mocno nawalonym) lub do właściciela lokalu by on powiadomił Policję. Pomyśl tam mógł być monitoring który sam akt kradziezy zarejestrował na taśmie. Szukanie sprzętu na własną rękę przysługuje jedynie bossom organizacji przestepczych:)
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-01-05 13:01:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobra rada dla wszystkich:
- odpruć nalepki markowych toreb fotograficznych lub nosić sprzet w torbie za 30 zł
- nawet podczas zabawy z automatem do gry torbe przewiesić przez szyję, tak że jak ktoś ją zwędzi to właścicielowi łeb obrywa
- dobrze jest tez uzyć czarnej lub srebrnej taśmy samoprzylepnej w celu przykrycia nazwy aparatu, lub nanieść inna nazwę np. na Nikona nakleić taśme z napisem Zenith
- mieć łeb na karku i nie spozywać alkoholu w duzych ilościach
- nie chodzić samemu po lokalach jak się ma ze sobą sprzęt
- nauczyć się walki wręcz
- porzucić fotografię i grać w bierki w przytulnym zaciszu domowym
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-05 13:20:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Najlepiej przesiąść sie na tani manualny analog.
Sam robię zdjęcia w delikatnie mówiąc nietypowych miejscach... ale mój sprzęt jest warty niewiele więcej od plecaka ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-05 13:31:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes,
na taką reakcję na ww sprzęt nie wpadłbym, muszę chyba poważnie pomyśleć nad średnim formatem ;D
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-05 13:39:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2007-01-05 20:00:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
NUMERY SERYJNE tej mojej skradzionej SIGMY to : 1007345


Bardzo proszę o kontakt jeśli ktoś przypadkiem gdzieś ją spotka ... okazyjnie :-/

Dzięki !
Szymon
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-05 20:03:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rzadki i chodliwy towar
jak to jakis smarkacz, to wpadnie
powodzenia
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-05 20:04:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na allegro dales ?
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2007-01-05 20:16:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mea >> thx ;) raczej nie wierzę by sie znalazła ale trochę powalczę :) I tak sporo frajdy mi to szkiełko przyniosło :)


Calme >> Yhy - napisałem do allego i do kilku komisów w Warszawie. Podzwoniłem też trochę do nich. Jutro idę na policję tak na wszelki wypadek bo chyba jednak warto zgłosić, a w niedzielę skoczę do Stodoły na giełdę się porozglądać.
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2007-01-06 01:05:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
trzeba kilku takim zlodziejom dla przykladu rece poobcinac, albo czapa. przestepczosc powinna spasc... w najgorszym wypadku zmniejszy sie liczba przestepcow.

niech ich cholera!


Ps. Jesli obrazilem czujes poglady... to nie jest mi przykro ;-)

Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2007-01-06 01:07:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
*czyjes
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-06 02:26:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Brat miał podobną sytuacje z laptopem w wakacje. Zgłosił na policje, zaczeli poszukiwania. Złodziei złapali po prawie dwóch miesiącach. Brat czeka na zwrot kasy za laptopa, bo niestety laptopa już nie mają. Ważne aby mieć numer seryjny. Od siebie dodam, żebyś śledził allegro jest spora szansa że namierzysz złodzieja, jeśli zobaczysz podobny do swojego obiektyw zadaj pytanie sprzedającemu, ale nie w sposób "hej, podaj mi numer seryjny, bo taki obiektyw mi ukradli", tylko "Witam, mam pytanko Te obiektywy w seriach od XXX do XXX miały wadę soczewki, ktora powodowała w niektórych sytuacjach abberacje, czy może mi pan podać numer seryjny tego obiektywu. Chcę go kupić, ale wolałbym się upewnić, że nie posiada wady. Czy jest możliwość wysyłki za pobraniem ? Pozdrawiam" Pobranie jest tutaj elementem uwiarygadniającym Twoje pytanie. Pozdrawiam i życzę odnalezienia szkiełka.
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2007-01-06 12:30:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rex >> dzięki za wskazówki ;) To dobry pomysł :)


Zgłosiłem dziś sprawę na policję, jutro popoluje na ten obiektyw na giełdzie w Stodole.

(przy okazji pozdrowienia dla sympatycznej pani policjantki spisującej zeznania ;-P )
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-06 15:07:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
są takie?

;-)
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-06 16:19:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moje EX jest policjantką i mogę tylko powiedzieć, że nie jest sympatyczna ;)
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-01-06 16:29:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
żarty z policjantkami sa kosztowne
jeden żart od poczatkowej kwoty 100 zł za niezapięte pasy zakończył się 250 zł
fotografia cyfrowa
zazy
fotografia cyfrowa
2007-01-06 17:17:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
UUuups :) To miałem szczęście, że trafiłem na sympatyczną :) Bo tez pożartowaliśmy, ale nie kazała mi nic płacić :P
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa