fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Rewolucyjna matryca fotograficzna
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-10 08:53:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Za 4Press:

"Koreańska firma Planet82 zaprezentowała na targach CES 2007 rewolucyjną matrycę aparatów fotograficznych o czułości 2000 razy przekraczającej czułość matryc CCD.
Najnowszym produktem firmy Planet82, znanej jako wiodący producent innowacyjnych rozwiązań nanotechnologicznych, jaki został zaprezentowany na targach CES 2007, jest matryca SMPD (Single carrier Modulation Photo Detector) do cyfrowych aparatów fotograficznych. Matryca ta charakteryzuje się rewolucyjną czułością, 2000 razy wyższą niż czułość matryc CCD. Pozwala to wykonywać zdjęcia wysokiej jakości w ciemności bez potrzeby użycia statywu, długich czasów naświetlania i lampy flash. Jest to pierwsza na świecie tego typu matryca fotograficzna.

Nie podano jak dotąd informacji o orientacyjnym terminie wprowadzenia na rynek aparatów fotograficznych wyposażonych w tę rewolucyjną matrycę."
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 08:59:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tja, nie trzeba nawet zdjac dekla z obiektywu - bedzie traktowany jako filtr szary :)

A tak serio - coz, jest jeszcze kwestia kosztow tego czegos, Na razie pwwnie zainteresuj sie tym wywiad (zdjecia z satelitki?) etc. Za 10 lat byc moze o ile sie to sprawdzi, pojawia sie pierwsze "cywilne" aparaty i beda dyskusje "ale mi jednak ciut za bardzo szumi na 64.000 ISO". :)
fotografia cyfrowa
ukasus
fotografia cyfrowa
2007-01-10 09:46:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
heh
myślę że satelity to już od dobrych kilkunastu lat tym focą ..
hehe
a co do czułości ...
heheheh
wtedy zwykłym ciemnym obiektywem będę mógł na hali focić :)
a to z szumami przy ISO 64 000 fajnie brzmi :)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 10:33:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na hali to ja focilem minoltowskim kitem (3.5-5.6 - jasny to on nie byl...) i na ISO 1600 calkiem niezle wychodzilo nawet. :)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-01-10 10:53:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Tja, nie trzeba nawet zdjac dekla z obiektywu - bedzie traktowany jako filtr szary :)"

Buhahahahha - oplułem monitor herbatą, troszke dziwnie się na mnie teraz współpracownicy patrzą ;) i pytają "Co tam takiego śmiesznego w tych aktach ??"
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-10 11:05:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mysle, ze nawet wiem skad Lifter ten tekscik zaczerpnal ;)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 16:23:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobrze zacytowac to tez sztuka :)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-10 16:40:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No pewnie, ze tak. Wyszlo Ci prawie tak jak bys sam wymyslil ;)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 16:46:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Swoja droga trzeba by sie zastanwoci - 2000 razy czulsza matryca. Czyli, zakladajac ze 3200 ISO to obecnie maksymalnie akceptowalne ISO w aparacikach, to ile to bedzie 2000x wiecej - 6400-12.800-25.600- hehehe to trzeba raczej mowic, ze na 100 MLN ISO szumy sa troche za wysokie. :)
fotografia cyfrowa
Dj_AnT
fotografia cyfrowa
2007-01-10 18:26:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.sendspace.com/file/h8ozbq
fotografia cyfrowa
Dj_AnT
fotografia cyfrowa
2007-01-10 18:29:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pod powyższym linkiem jest prezentacja możliwości matrycy w PDF (1.6MB) spakowane ZIPem.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-10 18:47:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wole nie patrzec, potem czlowke wroci, popatrzy na swoj wychuchany, wymarzony sprzet, na szkielka ktore zeby kupic niedojadal :) - i sobie pomysli "leee... to zlom jest..." :)

O nie. W domciu czeka mnie nowe szkielko do zainstalowania (Soligor 100/3.5 macro), nie bede psul sobie nastroju. :)
fotografia cyfrowa
quadalcanal
fotografia cyfrowa
2007-03-11 09:45:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja kiedys tez skusilem sie na nowosc tzn matryc FOVEON i nie narzekam, niech zyja nowosci i jezeli cos nie miesci nam sie w glowie lub psuje nasze dotychczasowe wyobrazenie nie oznacza ze tego nie ma. innym dowodem na to jest to : href=http://www.digart.pl/aktualnosci/4555/160_MPix_w_aparacie_cyfrowym.html
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-03-11 11:28:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wkrotce beda aparaty montowane w szkla kontaktowe :D ja cie krece... co oni nie wymyslaja :)

magus... dobrze ze nie jadlem pomidorowej bo mialbym podobny efekt :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa