fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
prosba o porade do fotogafujacych nikonem d80 z Sigma APO 70-300 f/ 4-5,6 DG Macro
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Adam
fotografia cyfrowa
2007-01-11 05:04:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W moim szkle nie domka sie pierscien fokusa . Domyka sie dopiero po nacisnieciu przycisku jak przy wyjmowaniu szkla z body. Czy to jest wada, czy tak ma byc. Aparat i obiektyw sa nowe kupione w USA. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-11 09:24:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zupelnie nie kumam o co chodzi...
Autorze, opisz dokladnie swoj problem.
fotografia cyfrowa
tegieer
fotografia cyfrowa
2007-01-11 09:41:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pewnie chodzi o pierscien przyslony...
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-01-11 09:43:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie jest auto i domyka się tylko na moment robienia zdjęcia ;)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-11 09:50:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Magus, jak zwykle wszystko popsules...
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-01-11 09:52:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sorki, myślałem, że koledze trzeba udzielić pomocy a nie wyśmiewać się ;P
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-11 10:05:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Najpierw troche sie obsmiewamy, pomagamy dopiero potem ;)
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2007-01-11 10:37:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
BernArt dobrze prawi, trzeba mieć coś z życia ;))
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-11 10:42:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No wlasnie. Gdyby tak od razu odpowiadac bezposrednio na zadane pytania to wiekszosc watkow tutaj umierala by jednym, gora dwoch postach.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-01-11 11:54:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bern, masz zupełą rację. Wybraźmy sobie sytuację, kiedu jakiś nowy ludek po komunii, na którą dostał aparat zadaje podstawowe dla każdego pytanie: jak zrobić dobre zdjęcie?

Jakby od razu dostał wyczerpującą odpowiedź, to skala ocen na OB zawężyłaby się do 4-5, a moderatorzy mogliby się udać na dobrze zasłużony odpoczynek... :-)))
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-01-11 12:12:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A dodajmy przy tym, ze zamieszanie spowodowane wymijajacymi z naszej strony odpowiedziami czesto moze sklonic zadajacego pytanie do dalszych poszukiwan, przymysliwan i prob odnalezienia zrodel problemu na wlasna reke :)
fotografia cyfrowa
Adam
fotografia cyfrowa
2007-01-11 16:49:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciesze sie bardzo, ze tak doswiadczeni koledzy zechcieli sie wypowiedziec na zasygnalizowany przeze mnie temat. Niestety nie moglem odrazu odpowiedziec na Wasze pytania, poniewaz aktualnie przebywam w NYC i roznica czasowa robi swoje. Ale do rzeczy. Posluze sie bardziej obrazowym opisem. Otoz wspomniany obiektyw przed zalozeniem go do body ma okreslona dlugosc. Po zalozeniu go do aparatu i wykonaniu kilku zdjec i wylaczeniu aparatu dlugosc obiektywu nie moge zmniejszyc do stanu w jakim sie znajdowal w momencie zakladania obiektywu do aparatu. Wyglada na to, ze cos blokuje , nie bardzo wiem co , a nie chce robic nic na ura. A moze po prostu tak ma byc. To jest wlasnie moj problem. Do pozycji - nazwijmy ja zerowej - obiektyw wraca po nacisnieciu przycisku uzywanego przy zakladaniu i odejmowaniu obiektywu od body. Otoz problem polega na tym, ze aparat z tak " zablokowanym " obiektywem nie miesci mi sie w futerale i stad problem. Po ponownym uruchomieniu aparatu wszystko pracuje dobrze . Aparat i obiektyw spisuja sie na medal . Zdjecia sa wspaniale. Niebawem postaram sie pokazac niektore z nich w galerii. Oprocz wspomnianej Sigmy uzywam nikona 18 -70. W mojej skromnej ocenie jest obiektywem bardzo dobrym. Jestem przekonany, ze wiele osob fotografuje wspomniana Sigma i zrozumie moj, moze smieszny problem , jak go potraktowali niektorzy koledzy. Zawsze cenilem i cenie sobie porady doswiadczonych kolegow. A patrzac na ilosc zgromadzonych punktow u osob, ktore zechcialy zareagowac na moje pytanie , widze, ze mam do czynienia z prawdziwymi mistrzami w swojej dziedzinie. Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-01-11 17:13:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tu wam dosral :)

I nie powiem, zeby tak calkiem bezzasadnie...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-11 17:41:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Buhahahahahaha, doooobre... właśnie dlatego warto odpowiadać wymijająco, przynajmniej jest co poczytać ;D
fotografia cyfrowa
jacek_k
fotografia cyfrowa
2007-01-11 18:16:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:DDD

no eksperci do dzieła!
kolega wytlumaczyl co trzeba
fotografia cyfrowa
MalgorzataH
fotografia cyfrowa
2007-01-11 18:25:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Brawo, Adamie. Brawo! :))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-11 18:31:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z manualnem by nie było problemu ;)
fotografia cyfrowa
pawelradymno
fotografia cyfrowa
2007-01-11 18:48:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mam taki obiektyw ale przy Canonie Niema takich akci jak opisujesz Jedynie jak Przesowasz na MAcro wtedy nie cofniesz go musisz odblokowac to macro . Pozdrawiam i idz do sklepu z tym wydaje mi sie ze cos jest nie tak
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-01-11 18:51:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wylacz AF na body, i chyba bedziesz mogl krecic......
fotografia cyfrowa
Grzybu
fotografia cyfrowa
2007-01-11 18:53:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem jak jest w tej Sigmie, ale mogę Ci opisać jak to jest w 18-50. Obiektyw ten podczas ostrzenia oprócz tego że "kręci mordką" to jeszcze zmienia się jej długość. Zauważyłem, że najmniej wysunięty jest podczas wyostrzenia na nieskończoność, a najdłuższy jest gdy ostrzy na odległość min. Osobiście, gdy odkładam aparat, wyostrzam na nieskończoność, żeby mi ta "mordka" nie wystawała. Czasem, włączam MF i skręcam obiektyw do min rozmiarów. Może u Ciebie jest to samo. Spróbuj przestawić na MF i zobacz, czy obiektyw wróci do pozycji "zerowej". Być może, że ta pozycja, ostrzy ponad nieskończoność (ale to dziwnie brzmi) i aparat po prostu jej nie może ustawić.
fotografia cyfrowa
Adam
fotografia cyfrowa
2007-01-12 19:24:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dziekuje wszystkim za praktyczne uwagi. Po przeczytaniu niektorych z nich, moj smieszny problem zminimalizowal sie. Pozdrawiam i zycze udanych zdjec.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-12 19:37:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z manualami nie ma tekich problemów ;D
fotografia cyfrowa
Adam
fotografia cyfrowa
2007-01-12 23:11:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo - moj obiektyw ma taka sama ceche. Wpadlem na to wczoraj zupelnie przypadkowo. Otoz po zrobieniu kilku zdjec , zalozylem na obiektyw dekielek i nie wylaczylem aparatu.Zupelnie przypadkowo- a jednak przypadki nami kieruja - nacisnalem spust migawki widocznie lekko i eureka ! "rura " schowala sie . A wiec jest dokladnie tak jak opisales to z zaslanianiem obiektywu dlonia. Widocznie te typy tak maja. A juz myslalem ,ze kupilem obiektyw z jakims defektem. Pozdrawiam .
fotografia cyfrowa
Adam
fotografia cyfrowa
2007-01-12 23:42:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo - moj obiektyw ma taka sama ceche. Wpadlem na to wczoraj zupelnie przypadkowo. Otoz po zrobieniu kilku zdjec , zalozylem na obiektyw dekielek i nie wylaczylem aparatu.Zupelnie przypadkowo- a jednak przypadki nami kieruja - nacisnalem spust migawki widocznie lekko i eureka ! "rura " schowala sie . A wiec jest dokladnie tak jak opisales to z zaslanianiem obiektywu dlonia. Widocznie te typy tak maja. A juz myslalem ,ze kupilem obiektyw z jakims defektem. Pozdrawiam .
fotografia cyfrowa
Adam
fotografia cyfrowa
2007-01-12 23:43:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo - moj obiektyw ma taka sama ceche. Wpadlem na to wczoraj zupelnie przypadkowo. Otoz po zrobieniu kilku zdjec , zalozylem na obiektyw dekielek i nie wylaczylem aparatu.Zupelnie przypadkowo- a jednak przypadki nami kieruja - nacisnalem spust migawki widocznie lekko i eureka ! "rura " schowala sie . A wiec jest dokladnie tak jak opisales to z zaslanianiem obiektywu dlonia. Widocznie te typy tak maja. A juz myslalem ,ze kupilem obiektyw z jakims defektem. Pozdrawiam .
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa