fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Filtry do fot. krajobrazowej
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
mIRO
fotografia cyfrowa
2007-01-11 10:48:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lubie focić krajobrazy ale narazie mam tylko polara i to od niedawna. Efekty tego filtra są zaskakujące, zdjęcia takie żywe. Chce kupić połówke i szary ale zwykłe chyba nie ma sensu. Są szare połówki ale nawet nie ma wzmianki jaki jest stopień przyciemniania. Myślałem o cookinie P, można nakładać jeden na drugi, przesuwać. Prosze jeśli ktoś ma niech sie podzieli doświadczeniem. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-11 11:17:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesli bedziesz kupowal szara polowke Cokina wez sobie 0,6 i 0,9

jezeli masz zamiar jej uzywac do szerokiego kata od 12mm np to trzeba bedzie pomyslec od holderze wide lub przerobic holder bedacy w sprzedazy - obcinajac 2 wolne sloty
fotografia cyfrowa
kavala
fotografia cyfrowa
2007-01-22 14:05:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To ja mam w tym temacie jeszcze pytanie laika: Czym się różni filtr polaryzacyjny od filtra UV?
fotografia cyfrowa
kavala
fotografia cyfrowa
2007-01-22 14:07:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To ja mam w tym temacie jeszcze pytanie laika: Czym się różni filtr polaryzacyjny od filtra UV?
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-01-22 14:11:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
polar jest filtrem UV , a UV nie jest polarem...:-)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-01-22 14:13:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszytskim.
UV zatrzymuje promieniowanie UV od jakijś długości do jakiejś (zależy od konkretnego modelu ja mam 370)
Polaryzator - cóz....

http://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_(fotografia)
fotografia cyfrowa
kavala
fotografia cyfrowa
2007-01-22 14:19:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chodzi mi bardziej o widoczne namacalne efekty, jak to wygląda w praktyce? Wiem , że polar uwypukla biel chmur na tle niebieskiego nieba, czy UV też?
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-01-22 14:30:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
TEn efekt polara o którym piszesz jest najmniej ważny IMHO - ja bym powiedział, efekt uboczny :)
Wszystko masz napisane pod linkiem, który Ci posłąłem, czytac Ci się nie chce ;)


UV zatrzymuje promieniowanie UV, które powoduje np w górach zaniebieszczenia w koronach drzew, z filtrem DOBRYM nie ma tych zaniebieszczeń - generalnie DOBRE UV mozna stosowań jako filtr ochronny ponieważ rzadko widac jego obecność na zdjęciach.
fotografia cyfrowa
kavala
fotografia cyfrowa
2007-01-22 15:18:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Już przeczytałam, dzięki Magus, trochę się wyjaśniło. Miałam mały mętlik jak patrzyłam na oferty na allegro, tam każdy filtr był uniwersalny i idealny... ;)
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2007-01-22 18:30:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
odnosnie szarych polowek to polecam Hitecha 0.6, 0.9 w Wersji Soft,
no chyba ze robisz krajobraz o rownej prostej lini horyzontu (zachod slonca nad morzem ) to w wersji kard

Hitech jest troche drogi 119zl /szt lecz na prawde nie przeklamuje kolorow, ani nic nie daje od siebie gratis....
Generalnei raz zainwestowane pieniadze i bedzie dobrze sluzylo.

poczytaj tutaj troszke:
http://alf.home.pl/ALF/fotografia/filtry_fotograficzne.htm
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-01-22 18:38:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam Hitecha 0.9 soft dokladnie i z tym nic nie dodawaniem od siebie bylbym nieco ostrozny ;) juz kilka razy zdarzylo mi sie zdejmowac zafarb - fiolety lekko podbija mz
fotografia cyfrowa
jacek_k
fotografia cyfrowa
2007-01-22 18:45:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja tez mam Hitecha, w takim zestawie jak Calme wymienil 0,6 i 0,9 z miekkimi przejściami, do tego jeszcze szary pelny 1,2 do przedluzeania czasu). Jedyne co moge im zarzucic to to ze sie łatwo rysuja i trzeba sie z nimi ostroznie obchodzic i najlepiej kupic sobie takie plastikowe pudelko:)
Z zabarwieniami nie ma problemu, MZ jest neutralnie.
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2007-01-22 18:57:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja zamiast pudeleczka uzywam opakowania na plyty cd i jest bardzo wygodnie...
ja tez zadnego zafarbu niezauwazylem..
fotografia cyfrowa
kavala
fotografia cyfrowa
2007-01-23 18:09:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A jakie filtry polarowe polecacie? Hama, Hoya, a może jakieś tańsze?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-23 18:37:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marumi ;D
hi-tech
fotografia cyfrowa
akustyk
fotografia cyfrowa
2007-01-23 19:00:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme - to moze zalezec od serii i gestosci. moje Hitechy 0.6 i 0.9 raczej neutralnie, z lekka tendencja do wpadania w rozowy, zauwazalna w zasadzie tylko przy pochmurnym niebie poznym popoludniem
no, moze 0.9 Hard troche bardziej przybarwia niz inne. dla odmiany moj 1.2 Soft z nowszych serii Hitecha (kupowany jakies 2 miesiace temu) jest praktycznie w punkt neutralny.

podbijanie silne rozowych to maja ND8 z Allegro (http://www.allegro.pl/item158876689_filtr_pelny_szary_nd2_nd4_nd8_typu_cokin_p.html). przy czym akurat to jest fajne, bo mozna tego filtra uzywac jako lekkiego korekcyjnego (tak na poziomie +10M suwaczniem w ACR) :), z troche wieksza gestoscia niz z definicji :)
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2007-01-24 20:05:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja równiez mam hitecha 0.9 i stwierdzam ze nie koloryzuje fot, imho jest 99% neutralny
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa