fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nietypowe wyposażenie fotografa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Ponury
fotografia cyfrowa
2007-01-13 16:46:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czytałem właśnie wątek, gdzie autor opisywał swoje przygody z wazeliną...i filtrem UV ;-)
Wiem,że to stara sztuczka, ale przypomniało mi się o sznurku, który służył do odciągania przeszkadzającej gałęzi. Sam stosowałem "statyw/imadełko" , oraz zwykły pręt stalowy z gwintem statywowym wbijając go w torf/ziemię oraz małą latarkę do doświetlania w makro.
Chciałbym poznać Wasze "tajne bronie" w walce o uzyskanie najlepszego ujęcia ;-)
Zapraszam do dyskusji i podzielenia się doświadczeniem i umiejętnościami praktycznymi ;-)))
fotografia cyfrowa
jacko
fotografia cyfrowa
2007-01-13 22:36:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja planuje na dachu samochodu cos takiego zeby moznabylo ze statywem stanac czesto to poltora metra w gore czyni cuda
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-13 22:48:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kiedy na wiosne uczyłem się makro a mój aparat nie pozwalał zbytnio na taką fotografię (makro od 10 cm) wpadłem na pomysł, aby rozkręcić starego automatycznego heliosa. Po paru próbkach i przymiarkach, w końcu udało mi się dopasować 2 szkła z tego obiektywu, które po dodaniu do obiektywu mojego kompakta dawały całkiem niezłe efekty. Dzięki temu zrobiłem parę zdjęć, z których jestem zadowolony.
Druga sprawa to dyfuzorki, które robiłem z kartonów po fajkach i kalki technicznej, ale to już myślę popularne.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2007-01-13 23:32:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak, najlepsze jest macro od 5mm,
lol
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-01-14 00:13:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podczas mojej przygody z makro wykombinowałem hmm... nie wiem jak to nazwać... swojego rodzaju "rękaw" z pustej rolki od papieru toaletowego wyklejony w środku folią aluminiową. "Rekaw" ów przykładałem do wbudowanej lampy, zaginałem pod odpowiednim kontem i doświetlałem fotografowany obiekt:)
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-14 06:42:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
roa :) Ttym cyfrzakiem z 10 cm g***o można było zrobić
fotografia cyfrowa
vacio
fotografia cyfrowa
2007-01-14 10:27:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pila spalinowa i landscaping zeby ladny pejzazyk wyszedl ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa