fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
portret B&W (bez tła)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
robertschab
fotografia cyfrowa
2007-01-17 19:26:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak zrobic w domowych warunkach zdjecie portretowe BW bez widocznego tla (tzn czarne). jak ustawic lapmki? co przydalo by sie miec? itd. moze ktos ma z tym doswiadczenia? na jakich parametrach robil takie zdjecie? itd itd czasami widzialem fotki na forach ze tylko twarz byla widac.chcialbym sie tego nauczyc.bede wdzieczny i docenie kazda wskazowke.PZDR
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-17 19:32:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
robertschab aktualnie sam z tym walczę póki co zauważyłem że nie obędzie się bez zmiękczonego światła, które nie będzie tak uwypuklało faktury materiału znajdującego się w tle, ale pełnych efektów jeszcze nie uzyskałem. Stosowałem oświetlenie boczne i lekkie od frontu. Chętnie posłucham dokładnych wskazówek, aby całkowicie pozbyć się tła.
fotografia cyfrowa
Reco
fotografia cyfrowa
2007-08-13 16:31:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
podbijam - też mnie to interesuje :)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-08-13 17:04:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Takie coś Cie interesuje?
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-152539.php

Robiłem to w domu, powiedz jakim światłem dysponujesz.
fotografia cyfrowa
gacek
fotografia cyfrowa
2007-10-15 23:05:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wątek coś nikłej żywotności, a chyba szkoda.
To i ja poproszę o szczegóły. Planowałem niebawem poeksperymentować podobnie, ale może macie jakieś sprawdzone przepisy :) Próbowałem też białego tła, ale ciężko się z niego pozbyć wszystkich cieni. Jest jakaś metoda różna od zabójczych odległości?

A co do pytania: do dyspozycji mam żarówki i karki różnej grubości i wielkości :D
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-10-15 23:07:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmm - raczej sporo zależy od tego kto jaką chałupkę posiada. Jeje wnętrza konkretnie.
Najlepiej to żyć w pustostanie. :))
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-10-15 23:39:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie ma to najmniejszego znaczenia , zróbcie fotę bez lampy w słabo oswietlonym pomieszczeniu na parametrach np. f11 i 1/200 jak w studio i co wyjdzie ? nic ciemność choć niby wszystko bedziemy widzieć , wystarczy oswietlic błyskiem pierwszy plan i swiatło mamy na modelu a styłu ciemno , albo i inaczej jak chcemy :) proste - zrób fote teraz jak w mieszkaniu fote swojej dłoni z lampą i tło bedzie ciemne , jak sadza !
mam taka słabą fotę ze szklanką (w folio)
:D tak dla ciekawych powiem ,że tam wszystko jest w realu białe i przezroczyste : sciana , szklanka , woda z kranu , hehe mieszkanko malutkie u kolegii , ale wyglą da jak studio, od ilości sprzętu.
fotografia cyfrowa
Scarlett11
fotografia cyfrowa
2007-10-16 01:07:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm...
Ja staram sie czasami rzucić cień na tło. Przy oświetleniu bocznym przykładam do lampy karton, by dawał cień na tło.
Ale to taki prosty sposób i nie wiem czy o to Ci chodzi...Jako kontre, gdy sie nie ma blendy, mozna użyc równierz jakiejs bialej kartki.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-10-16 08:21:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
BluEDun - a Ty znowu. Jak to nie ma znaczenia? Pisz bystrzej, czyli, że nie w każdym przypadku. :))
Owszem, to działa przy zdjęciach makro lub obiektach gabarytów własnie ręki. Parametry jakie napisałeś są odpowiednie.
Ale nie wciskaj ludziom farmazonów przedstawiając im wiedzę jednorozdziałową z księgi ośmióset stronicowej i to trylogii.
Ktoś może mieć większe ambicje. I chcąc robić portret całej osoby, stojącej lub siedzącej na krześle z papugą na prawym ramieniu i z małpą na lewym...lampa to może być za mało. Jedna lampa tym bardziej. :)) Szczególnie w umeblowanym, zawalonym "rupieciami" pomieszczeniu o pow. 17m kw.
Także...nie ma to znaczenie. :)
Ale spodziewam się, że Ty byś umiał z takiego pomieszczenia i bagienny plener wykonać.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-10-16 08:22:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ośmiuset oczywiście. ;)
sugestia Ósemki.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-10-16 08:32:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ogólnie do autora topicu (choć już dawno założonego). Jeśli masz na myśli LowKey to owszem, można. Ale pewna przestrzeń jest wskazana. Po to, żeby jednak móc modelkę/la ustawić w pewnej odległości od czarnago tła (zalecane), np. 1-1,5m. I pomiar punktowy. I tyle.
Propozycja BlueDune'a jest dobra, nie bojkotuję (wbrew zasadom pana BD). o ma jednak zastosowanie przy małych obiektach. I jak już używać tego sposobu, to poza światłem frontalnym zalecam i światło górne.
fotografia cyfrowa
ja_majka
fotografia cyfrowa
2007-10-16 10:06:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jako tło czarny materiał, swiatlo naturalne z okna i wyjdzie :)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-10-16 10:12:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No, tak. Światło. Tak jak pisze ja_majka, może być i halogen, dyfuzorek, nawet lampka biurkowa. ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa