fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
pytanie za 100 punktów
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2007-01-18 17:15:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy każdy kto potrafi, ma sprzęt i ma zarejestrowaną dzialalnośc może robić zdjęcia ślubne?
bardzo proszę o odpowiedzi :)
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-18 17:17:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może robić nawet jak nie ma odpowiedniego sprzętu :) Kwestia, czy para młoda sobie takiego foto wybierze, a działalność być musi, bo inaczej Urząd Skarbowy ściga a kary wlepia nie ziemnskie :) Oczywiście jak robisz zarobkowo, bo stanąć pod kościołem i porobić zdjęcia ślubne może każdy bez niczego.
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-18 17:19:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a tak na marginesie jeśli masz zamiar się tym zająć to proponuję na początek poćwiczyć na czyichś ślubach, żebyś nie miał potem wpadki jakiejś.
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2007-01-18 17:24:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
powiem tak, czy chce sięzająć to jeszcze nie wiem, potrzebuję kasy, do tej pory robilam zdjęcia na 4 slubach, głównie znajomym którzy nie mieli kasy na fotografa, wszyscy byli bardzo zadowoleni i nie było zadnych wpadek, szukam po prostu dodatkowego zródła dochodów i chcę się zorientować w temacie, dzialalnosc i tak prowadze więc to akurat nie problem
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-18 17:33:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
amu w sumie w tej dziedzinie jest spora konkurencja, ale gdybyś miała odpowiednie portfolio, sporo pierdółek w swojej ofercie (plenery, ramki, duże odbitki i.t.d. i.t.p) to być może zdobyłabyś klientelle, ważna jeszcze jest umiejętność samopromocji np roznoszenie wizytówek na lekcjach przedmałżeńskich.
Cena jaką powinnaś oferować powinna być proporcjonalna do Twoich umiejętności, wtedy unikniesz pretensji, bo jak ktoś zapłaci mało, to spodziewa się mniej, niż jak ktoś zapłaci dużo.

Mój ojciec fotografował na ślubach i był najdroższym fotografem w mieście, ale efekty jego pracy wyprzedzały innych o całą epoke.
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2007-01-18 17:37:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to widze ze jestes troche w temacie :) mysle ze z promocją by nie był taki problem, ale czy w kosciolach i urzedach trzeba miec jakies szczególne zezwolenia?
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-18 17:38:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie trzeba mieć dodatkowych zezwoleń, czasem w kościołach jest zakaz używania lampy, wtedy albo dogadujesz się przedtem z księdzem, albo w ruch idą jasne obiektywy i wysokie ISO :)
fotografia cyfrowa
filozof
fotografia cyfrowa
2007-01-18 18:01:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tego co słyszałem, aby robić zdjęcia w kościele trzeba ukończyć specjalny kurs dla fotografów. Nie chodzi oczywiście o naukę fotografii, ale o przygotowanie liturgiczne, aby wiedzieć jak się zachować przy ołtarzu, w których momentach nie należy fotografować itp. Po kursie wydają zaświadczenie. Jak spotkam kolegę, który się tym zajmuje to mogę zapytać.
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2007-01-18 18:04:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bylabym bardzo wdzieczna za takie info :)
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-01-18 18:18:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Generalnie należy mieć zezwolenie, które uzyskuje się po ukończeniu wspomnianego kursu.
Więcej na ten temat znajdziesz tu:
http://canon-board.info/showthread.php?t=7340
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2007-01-18 18:45:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
barteq- dzieki za linka, bardzo przydatny
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa