fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Na zakupy...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2007-01-21 21:20:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wlasnie ;) Ja plecaczek mam LowePro CompuTrekker AW - pare stowek kosztowal, ale ma gwarancje calkiem przyjemna :) jest duzo i mozna swobodnie wsadzic do niego body + tele typu 80-200 i body z np. 50 mm do tego mozna dac jescze z 6 innych obiektywow. Akceroria typu karty filtry itp. oraz oczywisce laptop. na zenacz ma odpowiednie zacepy na statyw, a na upartego mozna ich miec nawet 3. Znajomi mowia, ze wygladam z nim jak bym mial skakac na spadogronie, ale powiem, ze od torby to juz mnie zginalo wiec plecak byl jedynym rozwiazaniem. Jest dobry zwlaszcza, ze nikt go nie chcial gdy w pelnym zamieszaniu zostawilem go z calym sprzetem na lotniku w chicago na kilka minut :D.
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-01-21 21:22:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
UV biorę jako ochrona obiektywu- sprawdził się u mnie już taki układ i nie chce tego zmieniać. Polar do szerokiego?? Dużo czytałem, że przy szerokich kątach polaru się nie stosuje...
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2007-01-21 21:33:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kup lepoej "polowke" ardziej sie przydaje :). Przynajmniej mi :) co do gripa to nie wiem i nie powiem bo tego nie uzywam jako, ze mam D200, ale tez uzywam,aparau do zupelnie innych rzeczy. Jesli chodzi o obiektywy, ktore zamieerzam kupic to sa napewno dwa nikory :), ktore i tobie polecam jak nie bedziesz mial co zrobic z kasa AFS 80-200 F/2,8 i AFS 28-70 F/2,8, dla ciebie tez moze okazac sie dobrym wyborem tokina 12-24 F/4 moim skromnym zdaniem lepsza od innych szerokich w tej cenie co prawda jest nikkor AFS 12-24 F/4, ale przebija cena najmniej dwa za to jest szczelny.
fotografia cyfrowa
MareckiMarek
fotografia cyfrowa
2007-01-21 21:33:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Humbak: Gdzie to czytałeś? Może o Sigmie 12-24, która nie ma mocowania filtrów z powodu wypukłej soczewki :-)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-01-21 21:36:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czytałem, że ogólnie przy krótkich ogniskowych nie stosuje się polarów bo przy takich szerokich kątach nierównomiernie niebo polaryzują. Nawet przykłady oglądałem :)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-01-21 21:41:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Saint>> właśnie zastanawiałem się czy polar czy połówkę Cokiny... Tamron raczej już przesądzony, później jak już świnka znowu przybierze na wadze będzie pewnie coś szerokiego i tu myślałem o Sigmie 10-20 i właśnie Tokinie. Ale na to mam jeszcze czas. O Nikonie AFS 28-70 F/2,8 raczej mogę pomarzyć, cena...
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2007-01-21 22:05:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Humbak: ja w zasadziemam tyle szczescia, ze w zasadzie kazdy obiektyw Nikkora moge miec.
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-01-21 22:14:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gratuluję szczęścia, a jeśli masz za dużo obiektywów to ja się nie obrażę jak mi jakiś sprezentujesz ;]
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-21 22:16:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Saint to dla mnie 50/1,8 D :D
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2007-01-21 22:39:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja ich nie kpuje, ja je dostaje do "testow" czasami bardzo dlugich ;).
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2007-01-21 22:40:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rex_XIII: mam 50/1,4 :)
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-21 22:44:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1,4 jak masz to napisz jak to jest z ostroscia, slyszalem ze trzeba go przymykac niemalze do 2,0 czyli podobnie jak 1,8 ..
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2007-01-21 23:45:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gadanie ... ale ja mam wersje bez D. Mi sie swietnie robilo w Minnesocie i na 1,4 :)
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-21 23:47:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hm Autofokus mi przeważnie nie potrzebny jest, tak że w sumie rozważam zakup bez D, zastanawiam się jak chodzą tam pierścienie, bo przy takich obiektywach wymagam od ustawiania ostrości wyjątkowej precyzji i wyważonego chodzenia pierścienia, nie wiem jak te szkiełka się sprawują (bez D)
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-21 23:50:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na takiego manualnego 1,4 może bym się skusił, skoro nie jest tak źle z ostrością, no ale musiałbym sprawdzić to na żywo gdzieś, a jak z pierścieniami ?
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2007-01-22 00:07:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rex_XIII: Bez D nie sa manualne wcale- AF Nikkor 50 mm f/1,4 tyle, ze bez de czyli nie ma pomiaru matrycowego.
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-22 00:10:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak ?? e to jeszcze lepiej bo z pomiaru matrycowego wogole nie korzystam, a z rzadka z punktowego, a jak ceny stoja mniej wiecej w porownaniu do D ?
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2007-01-22 03:43:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rex_XIII:jesli nowy z D kosztuje 1200 to mozna wyrwac bez D w dobrym stanie za 700-1000 ppln ja wyrwalem okazyjnie za ok 500 pln, ale jak mowie to byla raczej okazja.
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa