fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
kolory
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
robertschab
fotografia cyfrowa
2007-01-21 16:39:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy kolory jak te nap na tym zdjeciu:
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-57583.php

sa sprawa sprzetu czy sa podkrecone na PS? jesli sa podkrecone to jak to osiagnac? moze glupie pytanie dla niektorych ale ciekawi mnie to...pzdr
fotografia cyfrowa
margotka
fotografia cyfrowa
2007-01-21 17:11:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba lepiej jak zadasz to pytanie autorowi...
mi sie wydaje ze tu nie bylo ps'a
fotografia cyfrowa
Dj_AnT
fotografia cyfrowa
2007-01-21 17:49:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Całkiem możliwe, że był użyty filtr polaryzacyjny.
fotografia cyfrowa
robertschab
fotografia cyfrowa
2007-01-21 19:32:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cos nie chce mi sie wierzyc ze to sprawa filtra:) no chyba ze moj jest taki kiepski:)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-01-21 19:42:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moim zdaniem polar + trochę zabawy poziomami i kontrastem.
Polar trzeba "wyczuć" to primo, secundo mam zwykły (bez HMC) polar Hama i jak dobrze nim pokręce to uzyskuje dobre efekty, ale nie jest tak niezawodny jak B&W czy Hoya HMC
fotografia cyfrowa
qalimar
fotografia cyfrowa
2007-01-21 20:12:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dodałbym do tego "podkręcenie" poziomami i kolorem selektywnym + intensywnością i byłby git. Obróbki na warstwach raczej nie było. Raczej dużo kontrastu na suwaku.Hama to podróbka polara, niestety.
fotografia cyfrowa
remik36
fotografia cyfrowa
2007-01-21 21:49:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wydaje mi się że podkręcona była tylko zieleń.
Polar Marumi też jest dobry, sam takiego używam
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-01-21 21:54:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeśli było nasycane to delikatnie... zdjęcie troszkę przypomina kolory jakie potrafi dać np. canon A95...
fotografia cyfrowa
robertschab
fotografia cyfrowa
2007-01-22 12:45:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja kupilem polara podrobke cokina P164:) wiem ze rewelacja to nie jest:))) ...kupilem go do nauki. ciezkie warunki sa o tej porze.. jednak planuje niedlugo zakup jakiegos konkretnego szkla. moze ktos by mi cos polecil.. obiektyw 17-70 Sigma. najlepiej zeby to byl slim i gwint mial tez z drugiej strony zebym mogl filtry polowkowe Cokina nakrecac.pozdrawiam i dzieki za porady
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-01-23 08:19:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Słuchaj, wszystko zależy od tego ile fotek średnio rocznie robisz i jaką tematyką się interesujesz. To są dwa podstawowe pytania PRZED kupnem filtrów. Możesz zainwestować w super filtr B&W czy w dobrą wielopowłokową kołową Hoyę MHMC (slim). Tylko... jeśli będziesz focił z jego użyciem kilka razy w roku to... czy to Ci się opłaca? Dwa... czy sprzedajesz swoje fotki? Czyli inaczej mówiąc... czy aparat, obiektywy, filtry pracują na siebie? Jeśli nie to czy warto inwestować w najdroższe?
Tańsze filtry kołowe, bezpowłokowe jak Hama, Hoya czy Marumi też się sprawdzają pod warunkiem, że nie jesteś podrabianym fotografem i coś niecoś poczytałeś o tym kiedy i jak ich używać, no i wyczułeś swój sprzęt.
Przykład (z analogowego EOSa 300):
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-49633.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-43576.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-77402.php
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-23 09:41:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Można sfocić kiepsko i podkręcać a można np. na velvii pstryknąć i mieć takie kolorki od ręki... możliwości jest wiele,.
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-01-23 10:09:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do tego właśnie zmierzałam... polar jest niezbędny w widoczkach j/w prezentuje- w przypadku możliwości wystąpienia odblasków na wodzie, ale kolor, kontrast zależą od... światła, pory dnia, czasu naświetlania, przesłony... w przypadku negatywów/ pozytywów dodatkowo od ich właściwości w rejestrowaniu rozpiętości tonalnej. Polar jest "tylko" narzędziem, podobnie jak szara połówka, Sky czy UV-ka. Takim samym narzędziem jest korekcja poziomów i kontrastu w PhotoShopie. Z każdego dobrego kompozycyjnie/ tematycznie zdjęcia można ukręcić w Photo Shopie cud - miód. Tylko... czy nie większą ma się frajdę będąc świadomym uzytkownikiem aparatu niż oblatanym użytkownikiem programu graficznego?
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-01-23 10:40:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
IMO, cyfra jeszcze długo nie dogoni slajdów. Ale żeby docenić slajd, trzeba go oglądać rzuconego z rzutnika na dobry ekran. W necie może się komuś wydawać że zrobi coś takiego cyfrą. Jeśli chodzi o polar, nie słyszałem jeszcze żeby ktoś zrobił porządne testy na polary występujące na rynku
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-01-23 10:54:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
o... tak sobie pomyślałam właśnie... ciekawe jak wyglądają te kręcone widoczki w wydruku 40x60 cm... żeby sprawdzić jak wygląda odbitka z negatywu w takim formacie musiałabym tylko dać negatyw do labu... i ciekawe gdzie można wtedy wsadzić sobie dyskusje o kompresji, jakości, itepe ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-01-23 13:19:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
porównanie netowych publikacji do odbitek, czy rzutów to zupełnie inna bajka ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa