fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Sprzęt z e-bay 'from Hong Kong'... co o tym sądzicie?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2007-01-22 23:46:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem czy ktoś ma doświadczenie w tej kwestii, ale zastanawiam się czy warto kupić obiektyw na e-bay od sprzedawcy z ponad 14-stoma tysiącami komentarzy (w tym kilka negatywnych - wynikających często z nieporozumienia...) Czy faktycznie gwarancja międzynarodowa pozwoli mi w razie czego oddać sprzęt do pierwszego lepszego serwisu? Będę wdzięczny za Wasze opinie na ten temat...
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-01-23 00:25:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
raider, z hong kongu na ebayu są często oszuści..
Nie wpłacaj na bank Western Union.
Sprawdż co sprzedawali przedtem, jeśli jakieś skarpetki, smetki, to oszust, jest taka ebayowa "mafia" i raczej trzeba uważać, pomimo komentarzy.
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2007-01-23 08:58:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki, Rex... Wiem, że oszustów jest pełno, dlatego brałem pod uwagę sprzedawcę z tak dużą ilością pozytywnych komentarzy... Poza tym, sprzedaje tylko sprzęt fotograficzny i z tego co widziałem ludzie kupują zarówno aparaty jak i obiektywy "z górnej półki"... No i ceny ma naprawdę dużo niższe...
W każdym razie, temat można już zamknąć, bo właśnie kupiłem "na miejscu"...
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2007-01-23 09:08:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja kupilem z HK na ebay aparat za 500 Euro i zegarek za 150 Euro, w obu przypadkach wszystko przebieglo gladko. Moze byc probmem z clem, zalezy czy celnicy uwierza w "prezent" o znikomej wartosci. przesylka tez jest droga, nie zawsze sie to wszystko musi oplacac. Najlepiej jest placic Paypalem, w razie klopotow pieniadze zwroci ci ebay...
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2007-01-23 18:25:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To moze nam tez napisz jakiego sprzedawce masz na mysli.
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2007-01-23 19:24:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zgaduje ze chodzi ci o aparat a nie zegarek?
jesli tak to sprzedawca nazywa sie etefore - honk kong supplies
http://stores.ebay.fr/Hong-Kong-Supplies_W0QQssPageNameZstrkQ3amefsQ3amesstQQtZkm
UWAGA, cwaniaczek pobiera oddzielna oplate pocztowa za kazdy zakupiony artykul...
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2007-01-23 19:50:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chodzilo mi akurat o zrodlo raidera :)
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2007-01-23 19:53:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardzo dziekuje
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2007-01-23 23:59:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak już napisałem, zdecydowałem się jednak na zakup z trochę bliższego źródła, ale gdyby ktoś z ciekawości chciał zajrzeć, to podaję linka sprzedawcy: http://myworld.ebay.com/urgalaxy
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-01-24 00:53:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oki jako że mam kontakty biznesowe z HK to powiem jak to wygląda. Otóż HK jako strefa bezcłowa ma duuużo tańszy sprzęt. Dla porównania ileś lat temu Olimpus L20 tam kosztował 800 zł gdy w Polsce jego europejski odpowiednik IS200 kosztował 2500. Problem polega na czym innym . Jak wpłacisz mając nawet wszystkie namiary nie jesteś w stanie w żaden sposób typa ścigać. Jest to spowodowane prawem w HK gdzie sprawy do 5000USD rozstrzyga sąd polubowny (bez adwokatów itd) ale musisz się stawiać OSOBIŚCIE na rozprawy co jest lekko kłopotliwe. Tak czy inaczej jeżeli cię wydmuchają to nie możesz nic zrobić a Oni nawet się nie będą z tym kryli. (totalna bezradność) Doliczając koszty wysyłki ( a warto DHL/UPS/FedEx) poczta ginie często gęsto, doliczając cło i vat a celnicy coraz częściej to naliczają robi się nie warta skórka wyprawki IMHO. chyba że by się wybrać osobiście to służe namiarami na sprawdzone sklepy (broń boże kupować na Kawloon:D:D:D:D:D)
fotografia cyfrowa
vagabond
fotografia cyfrowa
2007-01-24 11:27:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Raider - doswiadczenie z kupowaniem poprzez ebay od sprzedawcow z HKG mam raczej duze ( na ponad 300 zakupow na ebayu niemal 200 pochodzilo z HKG). Moje doswiadczenie jest w 100% pozytywne. Ani razu nie trafilem na kogos nieuczciwego ( na tych najczesciej trafialem w UK). Wszystkie przesylki z HKG dochodzily do mnie niemal jak w zegarku zwykle od 3 do 5 dni po dokonaniu wplaty. Pamietaj jednak, aby zachowac minimum chociaz ostroznosci. Polecam zaplate poprzez paypal!
Andres - z tego, co wiem strefa bezclowa i bezpodatkowa w HKG nalezy juz do przeszlosci, chociaz przy sprzedawcy wysylajacy towary poza granice Chin nie placa ani jednego, ani drugiego ( nie mam oczywiscie na mysli podatku dochodowego :D) Stad tez o ile tanio mozna kupic z HKG poprzez ebay, o tyle ceny na miejscu juz nie sa takie, jakie byly 10-15 lat temu.
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2007-01-24 20:44:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No tak... Andres postraszył, Vagabond uspokoił... jakby nie było, tym razem zapłaciłem trochę więcej i dzisiaj przed południem ugiąłem się pod ciężarem przesyłki... :)
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2007-01-26 18:30:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vagabond: a kogo ze sprzedawcow sprzetu - w zasadzie interesuje mnie tylko foto nikon - bysl polecil? jak bylem w usa znalazlem takiego jednego ktory sprzedawal obiektywy i mial ich dosc duzo ... podobal mi sie zwlaszcza AFS Nikkor 80-200 mm f/2,8 - wersja grey :). Tak na marginesie dziwie sie, ze nikon nie robi zbyt duzo takich wersji na zime kamuflarz jak znalazl ;), a tak serio to wszystko takie czarne wolal bym miesc jakis wybor.
fotografia cyfrowa
tomekd
fotografia cyfrowa
2007-01-27 13:13:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kupowalem z hong kongu ring flash sigmy do makro wart okolo 200 funtow i przyszedl po 3 dniach bez problemow i dodatkowych oplat, koles sie nazywa kea-photo i ma 100% pozytywnych komentarzy... ebay.co.uk
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa