fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Książki na temat fotografii
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-03 22:30:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zalozylem ten topic aby polecic poczatkujacym takim jak ja dosc ciekawa pozycje - nie jest to ksiazka typu "pokazujemy sztuczki" itp czy porady do PS
Chcialbym przedstawic prace John'a Hedgecoe - "Nowy podrecznik fotografii" - naprawde polecam.

" Szczegółowy poradnik napisany przez znanego fotografika, autora światowych bestsellerów. Wyczerpujące informacje na temat sprzętu, technik fotograficznych, kompozycji obrazu. Ponad 1000 doskonałych ilustracji, ukazujących, jak lepiej fotografować."

Spis treści:

APARAT FOTOGRAFICZNY
- Co to jest aparat fotograficzny?
- Wybór apartu
ELEMENTY FOTOGRAFII
- Obiektywy
- Ustawianie ostrości
- Naświetlanie
- Głębia ostrości
- Czasy otwarcia migawki
- Błona światłoczuła
- Oświetlenie
SZTUKA DOBREJ FOTOGRAFII
- Kompozycja
- Kolor
TEMATY NAJCZĘŚCIEJ FOTOGRAFOWANE
- Martwa natura
- Portrety
- Architektura
- Świat przyrody
- Zwierzęta
- Sport
FOTOGRAFIA WYSPECJALIZOWANA
- Studio
- Techniki specjalistyczne
OBRÓBKA
- Ciemnia
- Obrazowanie cyfrowe


Liczba stron: 416
wymiary: 180 x 250 mm
okładka: twarda
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-08 19:57:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ktos polecilby mi cos fajnego do poczytania wartego uwagi ?? :)
fotografia cyfrowa
Kobieta
fotografia cyfrowa
2006-03-08 20:10:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme! Ostatnio czytam (i piszę) "Fotogr@fię p@mięci @bsolutnej"... Vera
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-03-09 12:30:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja bym polecił książki national geographic na temat fotografii... dużo praktycznych porad dla poczatkujących. charakterystyka osobowości, troche reportażu...
wiele mi dały te ksiązki...
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Chet
fotografia cyfrowa
2006-03-09 12:35:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pierwsza ksiaza o fotografii jaka mialem w lapach byla wlasnie autorstwa John'a Hedgecoe :-)

tutulu nie przytocze niestety, pamitam ze byla podzielona na kilkadziesiat lekcji, zamknietych w kilku grupach.

Jak ktos znajdzie - szczerze polecam.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-03-09 12:40:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale nawiązując jeszcze do swojej wypowiedzi... najwięcej jednak daje konstruktywna jazda po plecach ludzi którzy wiedzą po co mają aparat. Nic tak nie mobilizuje i uczy jak własnie krytyka. Można poprawiać na bierzaco błedy. Zwłaszcza jak foci sie cyfrówką.
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Chet
fotografia cyfrowa
2006-03-09 12:53:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kuma - jesli trafisz na taka osobe to jest to rzeczywiscie najlepsze wyjscie. Sluchanie co mowi/pisze a jeszcze lepiej - wspolne plenery/sesje i podpatrywanie.

Ksiazke o fotografii jako takiej moim zdaniem warto miec jedna i wystarczy. No chyba ze jakies specjalistyczne - ciemnia,ps. Reszte czasu lepiej poswiecic na robienie zdjec :-)
fotografia cyfrowa
krze
fotografia cyfrowa
2006-03-09 21:37:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czytalem nowa szkole fotografii, fajna duzo rzeczy zbednych zostalo pominietych to na jej +:)
ale osobiscie wole ogladac albumy ze zdjeciami i troszke dluzej nad nimi kontemplowac;>
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-16 10:44:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pytanie czego się szuka... jeżeli podstaw teoretycznych to zdecydowanie książki w stylu Dederki, jeżeli inspiracji to najlepiej przeglądać albumy fotograficzne, albo zagłęiać się w lekturę książek z serii National Geographic: Szkoła fotogarafowania. Na ostatnich stronach periodyku NG, był dział, w którym zamieszczano jedno zdjęcie wraz z opisem - to właśnie dowód na to, jak wiele można wyciągnąć ze zwykłych ujęć, bo fotografia może być wielozmysłowa... Próbowaliście sfotografować np. wiatr, podmuch, zapach, muzykę?
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2006-03-16 22:38:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lolo, przeczytałem Twoją wypowiedź i szczerze powiem że mam bardzo odmienne zdanie.
Zaczynałem mniej więcej 3lata temu przygodę z fotografią, na początku podszedłem do tego tematu podobnie jak radziłeś, tyle że kupiłem parę czasopism i pomocy szukałem na podobnych portalach do tego, wstawiając zdjęcia z nadzieją na konstruktywne krytyki które pomogą mi udoskonalić swój warsztat. Szybko jednak się przekonałem że był to wielki błąd, gdyż poza różnego typu TWA i bardzo naciąganymi komentarzami to niczego się tu raczej nie nauczę, jeśli już, to można pooglądać czasami bardzo dobre zdjęcia i od samego autora się dowiedzieć (w nielicznych przypadkach) przynajmniej w jakich warunkach i w jaki sposób było zdjęcie zrobione, ale nic poza tym. Zacząłem zatem szukać pomocy w literaturze i dopiero wówczas naprawdę wiele się na te temat dowiedziałem, dzięki temu nie musze na przykład zakładać kolejnego postu na forum z pytaniem, co to jest szara połówka? ;-).
I wiem że nie jestem jedynym, który tak sądzi. Pewnie wielu zna Hardnut’a z Plfoto, który w podobnym czasami jak ja zaczynał się bawić w robienie fotek, i on sam się już wypowiedział że wiedze swoją głównie zdobywał z literatury. Ponadto, z całym szacunkiem dla nawet najlepszych z Tego i innych tym podobnych serwisów, ale dla mnie póki co, autorytetami od których będę się dalej uczył, pozostaną tacy ludzie jak, Bruce Dale, Robert Caputo, Jim Blair, Michel Melford, Jim Brandenburg itp. itd. Jestem wręcz przekonany że nikt z wstawiających fotki na tego rodzaju serwisy nie może przypisać sobie nawet 20% tych osiągnięć które zdobyli w/w osoby.
Zatem w myśl powiedzenia „jak się uczyć, to od najlepszych.”
Książki które gorąco polecam to;
Seria książek „Szkoła Fotografowania NATIONALE GEOGRAPHIC”
„Fotografia dla Żółtodziobów” autor Mike Stennsvold
„Nowy Podręcznik Fotografii” autor John Hedgecoe
„Fotografia Cyfrowa-Podręcznik” autor Tom Ang

Do Photoschopa

„Biblia” autor Deka McClalland
„Fotografia Cyfrowa Edycja Zdjęć” Autor Scott Kelby
Filmy instruktażowe z serwisu Cyfrografia
http://www.cyfrografia.pl/

Oraz, jak już zostało powiedziane, Albumy Fotograficzne.
No i oczywiście co najważniejsze w miarę możliwości jak najwięcej eksperymentować.

Na koniec jeszcze dodam że serwis Obiektywni jak na razie ma chyba najlepiej rozwiniętą strukturę działania i rzeczywiście pokazują się tu dość często w stosunku do innych portali tego typu, praktyczne i dobre wskazówki, które nawiasem mówiąc można przeczytać również w w/w książkach z dużo obszerniejszymi opisami popartymi dobrymi zdjęciami.
Z pozdrowieniami dla Obiektywnych fanów.




fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-03-18 21:48:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Fotografia CYFROWA dla profesjonalistów" David D.Busch

wszelkie zaawansowane techniki sa dokładnie opisane. POLECAM!
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2006-03-20 00:07:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Obowiązkowa lektura dla fotografujących krajobrazy. Polecam przekład książki Johna Shaw'a.

http://akson.sgh.waw.pl/~smalaz/ksiazka/spis.html
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-03-20 07:01:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
The requested URL /~smalaz/ksiazka/spis.htm was not found on this server.
fotografia cyfrowa
piotrbuda
fotografia cyfrowa
2006-03-20 10:56:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
galex: Inni potwierdzają, że link działa. Spróbuj jeszcze raz. < http://akson.sgh.waw.pl/~smalaz/ksiazka/spis.html >
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-03-20 10:58:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Teraz działa, dzięki
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-20 13:19:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzieki za link i wogole dla wszystkich za podane pozycje ksiazkowe :))
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-03-20 17:52:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no jakże jestem Calme wdzięczny. pstrykam sobie od 6-7 miesięcy i właśnie takich informacji mi trzeba było! no tyko kasa nie dopisuje więc zakupy odłożę na bardziej sprzyjający ekonomicznei moment.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-25 10:03:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokładam
"Książka o fotografowaniu" A. Mroczek
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2006-03-25 21:14:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
" FOTOGRAFIA PODRĘCZNIK" PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI JAK UDOSKONALIĆ SWOJE UMIEJĘTNOSCI Z UWZGLĘDNIENIEM FOTOGRAFII CYFROWEJ

pod redakcją AILSY MCWHINNIE

rozdziały:
POZNAJ APARAT FOTOGRAFICZNY
PODSTAWY DOBREJ FOTOGRAFII
KOMPOZYCJA
SWIATŁO NATURALNE
SWIATŁO BŁYSKOWE
ZBLIZENIA I MAKROFOTOGRAFIA
FOTOGRAFIA CYFROWA
CIEMNIA DO FOTOGRAFII CZARNO BIAŁEJ
KREACJA OBRAZU

co prawda duzo ksiązek o fotografii nie przeczytałęm ale zdecydowanie polecam tą ksiązkę amatorom takim jak ja
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-03-26 13:53:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja myślę, że faktycznie wspólne sesje nawet z innym fotografem, to świetny pomysł. Robimy zdjęcia ze znajomym i myślę, że obaj na tej współpracy korzystamy wymieniając uwagi, pomysły, dzieląc się swoim podejściem do tematu itp.
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-26 14:03:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niom Jak tylko masz kogos takiego z kim mozesz pochodzic i popstrykac to super. Jak najbardziej popieram. Jeszcze przyszla wiosna Pieknie swieci Sloneczko mmmmm...... :-)
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-04-20 11:08:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
H.M. GIZA "W obiektywie" - zbiór wywiadów z polskimi fotografami.
Polecam wszystkim. Dobrze napisana książka, zabawna i inspirująca.
fotografia cyfrowa
dazz
fotografia cyfrowa
2006-04-21 12:00:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Show'a polecam zdecydowanie, idealna pozycja dla początkujących. Nie polecam natomist kultowej pozycji Mroczka, ciężko strawić te wszytskie technikalia dotyczące małego i duzego obrazka, ciagłę wywody na temat filmów czy sposóbów wywolywania.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa