fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
krytyka konstruktywna
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
zdechlypies
fotografia cyfrowa
2007-02-16 17:20:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,
ja jestem za tym aby zniknęły konstruktywne krytyki. powinny być same komentarze. Ktoś piszę np. że za centralnie, że ręce nie tak ułożone jakby wiedział lepiej co autor chciał pokazać a inni jeszcze plusy za to dają- niesprawiedliwe. Zbieranie punktów za udawanie wszechwiedzącej mądrej dupy-fuj. Skoro już tak ten serwis jest skonstruowany, że zbieramy punkty co rodzić może jakaś niezdrową rywalizacje to niech to będzie za zdjęcia. Jest mozliwość komentowania i wystawiania oceny pozytywnej bądź negatywnej a także wyrażania swojego zdania i opini bądź nawet rady jeśli autor jej potrzebuje. Komentarze wystarczyły by mz.
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2007-02-16 17:36:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
punkty ujemne za kliki w minusiki powinny być i skończy się pisanie bzdur.
fotografia cyfrowa
zdechlypies
fotografia cyfrowa
2007-02-16 17:37:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to terapia szokowa by była dundee
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2007-02-16 17:39:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
poza tym nazwa pola "krytyka" zachęca do eksponowania cech negatywnych w wypowiedzi, może lepiej byłoby nazwać to pole "wskazówki dla autora"
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2007-02-16 17:42:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dodam jeszcze, że w chwili obecnej pisanie bzdur w krytyce nic nie kosztuje... można jedynie nic nie stracić.. z czego kilka razy skorzystałem
fotografia cyfrowa
zdechlypies
fotografia cyfrowa
2007-02-16 17:45:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale autor nie zawsze chce je słyszeć, niektórzy chcą słyszeć "dobre rady" a inni nie - bo świadomie realizują swoje zamierzenia. ja bym zrobił tak: delikwent, który ma w zamiarze napisać super radę do autora zdjęcia najpierw wysyła jakims magicznym, przyciskiem zapytanie czy może mu poradzić, bo ma straszna ochotę radzić akurat dziś i ewentualnie autor akceptuje bądź nie używając nowych specjalnych przycisków.
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2007-02-16 17:53:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jednak się tu czegoś nauczyłem... przez co przestałem wystawiać.;))
fotografia cyfrowa
zdechlypies
fotografia cyfrowa
2007-02-16 17:58:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i nie ma za co cię ganić teraz ;P
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2007-02-16 17:58:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No dobra, Panowie, a jeśli pod pojęciem "krytyka" ktoś opisze własną interpretację zdjęcia? Plusa mu, czy minusa? W zależności od tego, czy z interpretacją się zgadzamy, czy nie?
fotografia cyfrowa
zdechlypies
fotografia cyfrowa
2007-02-16 18:01:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no właśnie interpretacja w komentarzach. A jak ktoś się in zgadza niech napisze słowem a nie guzik naciska i punkty daje za czyjeś postrzeganie foty
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-02-16 18:10:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Są ludzie, którzy się tu zapisali w celach gównie edukacyjnych i bardzo chcą poczytać, co można by w zdjęciu poprawić. Są i tacy, którzy - jak napisał zdechlypies - ŚWIADOMIE realizują swoje pomysły i nie bardzo ich interesuje co iini by zmienili.

A może by tak przy publikowaniu zdjęcia do galerii dać autorowi wybór? Jest już opcja blokady oceniania, może opcja blokady krytyki też dałaby się wprowadzić?
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2007-02-16 18:17:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobry pomysł jpk
fotografia cyfrowa
mema
fotografia cyfrowa
2007-02-16 18:24:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
albo ktos pisze w kk ze zdjecie wspaniałe i piękne i w ogole (w róznych slowach) - to czy to jest krytyka, nawet konstruktywna? czy wyrazenie uznania dla autora (lub bałwochwalstwo)? a co gorsza nie raz widziałam, jak wtedy ludzie klikają w plusiki - przeciez to się mija z ideą krytyki (lub tez uwag dla autora, jak zgrabnie sugeruje dundee).
tak samo jak kliki klikanie w minusiki, kiedy autor kk ma jakiekolwiek uwagi (konstruktywne) dotyczace zdjecia uznanego za reszte za doskonałe.
krótko tu jestem, ale zauwazyłam rózne dziwne zjawiska...
;-)
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2007-02-16 18:26:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Taka opcja jest już w planie jpk.
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2007-02-16 19:01:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@admin - a punkty ujemne za krytyki są brane pod uwage?
fotografia cyfrowa
zdechlypies
fotografia cyfrowa
2007-02-16 20:48:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo, błagam cie
przeciez sa komentarze i tam można prowadzić dyskusje.
a 90% to jakies próby leczenia się z kompleksów własnych chyba.
chodzi mi o wybór.
czesto w kk userzy traktuja autorów protekcjonalnie i nie szanuje się zamysłu autora
fotografia cyfrowa
areek
fotografia cyfrowa
2007-02-20 00:38:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przyłącze się i dodam że za minusy w krytykach powinny odejmować punkty tak samo jak dodają je plusy. Może wtedy krytki byłyby bardziej do ludzi i przemyślane

Co o tym sądzicie????
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-20 00:59:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Minusy są czcęsto stawiane bez sensu.
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-02-20 01:11:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co do głównego tematu to jestem przeciw bo tylko krytyka podlega ocenie więc jako krytykowany możesz wywnioskować na podstawie + i - czy krytykujący ma rację. Komentarze i oceny to jedna wielka kicha, patrz na to tak, wpada pod twojego gniota laska wrażliwa, po komuni śitej w zeszłym roku, daje ci 5, wpada Hiteroch i standard czyli 0 - jaka to wymierna ocena jest:)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-20 01:19:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
2,5
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-02-20 01:22:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dziesięć znaków i -1
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-20 01:25:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
spać miałeś iść.
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2007-02-20 09:23:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak czytam, czytam i nasuwają mi się następujące wnioski:
1. większość sprowadza pojęcie "konstruktywna krytyka" do oceny (głównie wytknięcia błędów) aspektu technicznego fotografii
2. Plusy i minusy utożsamiane są ze zgadzaniem się, bądź nie z krytyką, a nie z jej oceną
3. krytyki traktuje się jako obiektywny punkt widzenia, a nie jako punkt widzenia autora krytyki
4. pozytywna krytyka uznawana jest za komentarz
5. z uwagi na stresy związane z punktami za plusiki należałoby wprowadzić opcję "blokada oceniania krytyki" (czy to już paranoja, czy jeszcze ciut brakuje?)

Coś pominąłem?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-20 09:44:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes, już były pomysły zmiany nazwy KK na Recenzja, ale czy nierozumienie definicji polskich słów jest do tego wsytarczającym powodem?
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2007-02-20 10:02:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A życie toczy się dalej :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa