fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
punkty
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
zdechlypies
fotografia cyfrowa
2007-02-21 13:27:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witojcie,
Tak sobie ostatnio myslalem o punktach, ktore zbieramy za zdjecia a sume wszystkich mamy przy nicku i zastanawiam sie czy to dobre. Otoz dlaczego: Te numery przy nickach moga sugerowac o wiedzy i poziomie autora a tymczasem gdy wezmiemy kilku autorow z "gornej półki" to się okazuje, że tam gnioty więc ocenygłównie z wdzięczności zebrał czy cóś. Czasem jest to owszem wymierne lecz nie zawsze. Powołuje się na opinie o serwisie moich znajomych też fotografów, którzy nie sa obiektywnymi. Chcieli sobie pooglądać dobre zdjęcia wiec weszli do portfolii autorów o dużej liczbie punktów a tam zaskoczenie- nic specjalnego. Często tez punkty sugerują autorytet autora co chyba nie jest dobre. Zastanawiam się czy nie było by lepiej gdyby punkty były tylko przy zdjęciach. Zdjęcie zdobyło tyle i tyle punktów i wiemy jaką popularnością się cieszy ale po co punkty nam? Albo niech punkty beda tylko w portfoliach a nie cały czas przy nickach jak jakies numery obozów jenieckich. Co kto sądzi?
pzdr
zdechlajucha
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2007-02-21 13:29:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dawaj tu liste tych gniotorobow
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-02-21 13:31:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zdechły jestem za by p. były tylko w portfolio
fotografia cyfrowa
tadam
fotografia cyfrowa
2007-02-21 13:32:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
l_w, a potem wydrapieszmu oczy :D
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-02-21 13:34:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i jeszcze jedno ta duza ilosc p sugeruje nowicjuszom by własnie do nich zagladac , przyznam szczerze ze tak było w moim przypadku
fotografia cyfrowa
zdechlypies
fotografia cyfrowa
2007-02-21 13:35:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobra wolf ty na niej nie jestes,
jest pomysl wprowadzenia opcji polecania porfolii i beda one widoczne na stronie glownej. jestem przekonany, ze twoje sie tam znajdzie. Wezmy np mnie. Moje zdjecia na kolana nie rzucaja ale jakims cudem calkiem calkiem punktow uciulaly. No i teraz ktos wchodzi do mojego portfolio, liczba punktow sugeruje ze cos tam jest a ja nie chce zeby sie rozczarowal. To troche zawody przypomina, a ja mysle ze nie o to chodzi w serwisie foto. Punkty podnosza cisnienie za bardzo niektorym. Przyklad, dasz komus 1 i pisze ci zaraz na priwa dlaczego tak nisko i czemu nie wyjasniles ?????? Smieszne.
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-02-21 13:43:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jestem za, zwłaszcza, że dość często zdarza się, że kiedy stawiam ocenę komuś z xxxxxxxxxx pkt ,to słyszę " wiesz patrząc na twoje PF, a raczej na ilość pkt to nie biorę sobie twojego komentarza do serca ".czyli to ilość pkt jest wyznacznikiem czy nasze prace są dobre
fotografia cyfrowa
tysjusz
fotografia cyfrowa
2007-02-21 13:49:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Corason - to chyba najlepiej świadczy o tych obiektywnych z xxxxxxx punktami.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-02-21 13:56:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale ktos w koncu te pnkt stawia :) z nieba sie nie biora - jak dla mnie mozna kasowac - bez znaczenia
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-21 14:08:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
E, marudzicie... he, he ;)
A poważniej, pomysł już kiedyś się pojawił, by wrzucić punkty tylko do pf i nie podawać ich przy nickach...
Nie rozumiem tylko dlaczego niby ich ilość miała skłaniać do zaglądnięcia do portfolio? Przecież zasady oceniania jasno sugerują, że ilość punktów w głównej mierze uzależniona jest od stażu i wpisania się w gusta mas.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-02-21 14:10:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Swoja droga temat ten chyba nigdy nie umrze - pamietam jak sie tu rejestrowalem ponad rok temu - glowne dyskusje na forum tez dotyczyly pnkt i ocen ;)))
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-02-21 14:17:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lol......... jest blokada oceniania zdjęć więc nawet jak ktoś jest foto guru a nie chce to nie zbierze - czy ktokolwiek komukolwiek każe zaglądać do rankingu?
A jak ktoś się sugeruje punktami to tylko jego prywatna sprawa.

Zdechlypsie - chcesz "ulepszać" innym zycie na siłe :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-21 14:21:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Magus, ale opcja została wprowadzona dopiero niedawno.
fotografia cyfrowa
zdechlypies
fotografia cyfrowa
2007-02-21 14:31:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to była propozycja Magus, luxna rozmowa. Nie wiem skąd wyciągasz takie wnioski. Następnym razem postaram się napisac jaśniej :)
fotografia cyfrowa
qalimar
fotografia cyfrowa
2007-02-21 14:42:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobry pomysł- punkty tylko w portfolio. Nowi nie sugerują się wtedy niczym i nikim, działa to również w odwrotną stronę ( larum nowych uzytkowników, że starzy ich nisko oceniaja, wielokrotnie przerabiane na tym forum- swoista "fala"? ). Zdjęcie broni się samo (teoretycznie).
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-02-21 14:44:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale wtedy nalezaloby skasowac z zakladaki autorzy te wszystkie statystyki - i tak kazdy je ma w swoim koncie
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-02-21 14:46:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak. A skąd założenie, że nowi użytkownicy w większości kierują się punktami?
fotografia cyfrowa
zdechlypies
fotografia cyfrowa
2007-02-21 14:51:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no M piętnastu tysięcy było by szkoda się pozbywać ;P;P;P
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-02-21 14:54:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
15 tys euro moze tak ale tutaj........
fotografia cyfrowa
qalimar
fotografia cyfrowa
2007-02-21 14:57:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Racja Calme, święta racja:-)
fotografia cyfrowa
kleofas
fotografia cyfrowa
2007-02-21 15:08:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Generalnie pomysł niezły jest. Słyszę już jednak wrzaski niektórych. I wiem co mówię. :/ Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-02-21 15:10:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kleofas - zagluszyc w zarodku ;))
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2007-02-21 15:21:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
likwidujcie

fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-02-21 15:24:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zrobmy w takim razie ankiete normalnie i tyle - przez 3-4 dni i bedzie po sprawie
fotografia cyfrowa
mejbi
fotografia cyfrowa
2007-02-21 15:31:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Tak sobie ostatnio myslalem o punktach, ktore zbieramy za zdjecia a sume wszystkich mamy przy nicku i zastanawiam sie czy to dobre. Otoz dlaczego: Te numery przy nickach moga sugerowac o wiedzy i poziomie autora a tymczasem... Często tez punkty sugerują autorytet autora co chyba nie jest dobre. Zastanawiam się czy nie było by lepiej gdyby punkty były tylko przy zdjęciach. Zdjęcie zdobyło tyle i tyle punktów i wiemy jaką popularnością się cieszy ale po co punkty nam? Albo niech punkty beda tylko w portfoliach a nie cały czas przy nickach jak jakies numery obozów jenieckich. Co kto sądzi?"

jeśli mogę - słuszne spostrzeżenia
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa