fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
plakat 40x50 cm prośba o wskazówki
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
argar
fotografia cyfrowa
2007-02-21 19:16:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam, poproszono mnie bym zrobił portret. Druk 16x20 cali (40x50cm) albo nawet 20x30cali (50x75cm) czy ktoś zna jakiś poradnik jak przygotować zdjęcie do takiego wydruku ? Albo mógłby mi udzielić wskazówki co i jak ? Nigdy wcześniej nie drukowałem większego formatu niż 8x10cali stąd moje obawy. Mam jeszcze jeden problem natury technicznej, a mianowicie zdjęcie musi być zrobione w domu, więc trochę mało światła. Niestety nie mam lampy zewnętrznej, używam tylko wbudowanej. Zdjęcie będzie zrobione w dzień (ufff ) i będzie to typowe zdjęcie rodzinne na kanapie, fotelu. I tutaj pytanie czy lepiej zrobić zdjęcie z lampą wbudowaną, czy sobie ją darować, obawiam się tutaj o szumy.?
Mój sprzęt to Canon 20D, + dwa obiektywy do wyboru. ( Canon 28-135 USM IS f/3,5-5,6, TAMRON 28-75 f/2,8 ) Który z nich nada się lepiej ? myślałem nad Tamronem. Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-02-26 15:01:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oczywiście, że Tamron. Weź blendę (albo coś co za blendę np. biały karton, styropian), statyw koniecznie. Fotel pod okno ale nie za blisko i nie do słońca, blendą rozjaśnisz cienie. Powinno się udać.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-02-26 15:26:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i koniecznie zrob zdjecie w trybie RAW.... zadne tam jpgi i tiffy
lampe wbudowaną zaklej plastrem albo wymontuj :D bo obraz bedzie płaski jak sciana
jesli to ma byc zdjecie rodzinne to jeden styropian Ci braknie... tak mi sie zdaje... ale kombinuj.
no i zostaje jeszcze balans bieli...
tu musisz zobaczyc czy jak nastawisz na A(automat) to czy odcienie skóry będa poprawne...
nie ma złotego środka.... pozostaje tylko kombinerkowanie....
co do obiektywu to nie mam pojęcia... bo nie znam tamrona ani canona
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-02-26 15:31:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skoro - słusznie - radziesz mu robić w RAWie to balans bieli ustawi sobie hiperdokładnie jak zgra do kompa :)
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-02-26 15:32:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no w sumie tak... :)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-02-26 15:33:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oczywiście, tylko RAW; balans bieli ustawisz w czasie obróbki RAW'a, więc tym się nie przejmuj. Jak więcej niż jedna osoba, to styropian będzie mało; może prześcieradło?.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-02-26 15:37:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
albo dwa arkusze brystolu...

o ile sie nie myle 2,4 płaciłem ostatnio w papierniczym
fotografia cyfrowa
kowals
fotografia cyfrowa
2007-03-01 10:49:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmmm i jeśli Raw to edytuj w PS - ie tam z poziomu Adobe Raw Camera możesz interpolować fotkę do całkiem sporych rozmiarów ->> jeśli nikt nię będzie patrzył na zdjęcie z centymetra efekt powinien być doskonały a i przysłona ... może być ciężko (mało światła) ale postaraj się na ile sie choć trocę przymknąc przy takim powiększeniu każde pół działki sie liczy..... no i za poprzednikami - bez statywu ani rusz....
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2007-04-10 13:39:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Osbiście robiłem ostatnio wydruk z pliku w formacie 50/70cm, i mówie szczerze ze to zadna filozofia. podstawowe rzeczy to użyć tak jak mówią przedmówcy statyw i pstrykać w RAWie. Pamiętaj aby odpowiednio przeskalować fotografię w programie graficznym i zapodać rozdzielczość 300dpi. Ja tak robie i mam bardzo dobre efekty
fotografia cyfrowa
tadam
fotografia cyfrowa
2007-04-10 14:07:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dmuchnij najpierw rozsadnie przy wolaniu rawa , a potem do wlasciwego rozmiaru przy pomocy genuine fractals, ale jesli nie masz tej wtyczki lub nie chcesz krasc to -> przy zwiekszaniu rozmiaru wybierz nie piksele tylko procenty i tam wpisz wartosc 110% i te czynnosc kilka razy do uzyskania wlasciwego formatu... w ten sposob ostatnio skan (zdjecie dermatologiczne, wszystkie pory skory, wloski etc) 20x25 rozdmuchalem do A2 i efekt naprawde do przyjecia...
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-04-10 14:34:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem jaka rozdzielczosc daje 20D, ale przy moich 8 mln pikseli kobieta nie stwierdzila problemow z przyjeciem zamowienia na ploterowy wydruk w formacie 80 na ilestam.
fotografia cyfrowa
grzegorzg
fotografia cyfrowa
2007-06-05 19:11:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z 6MP (nikon d50) mam kilka fotek w A1.... efekt rewelacyjny... świetnie to na ścianie wygląda
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa