fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
PYTANIE - CO DALEJ Z TĄ GALERIĄ ?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:04:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak się ostatnio zastanawiam-co dalej z tą i innymi galeriami. Na 24 ostatnie fotografie tygodnia tylko na 4 nie ma jakis zwierząt. Na 16 ostanich zdjęć w Vox Populi tylko jedno nie zawiera zwierzęcia lub widoku. Zresztą podobnie jest w innych galeriach. Jedynie na populistycznym DA rzadko można zobaczyć widoczki i zwierzątka w fotografii dnia. Za odpowiedzi , że jak mi się nie podoba i mogę się stąd wynieść z góry dziękuję, wolałbym podjąć rzeczową dyskusję.
fotografia cyfrowa
hensoft
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:11:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fotografia to wolność, wolność wyboru... :-)
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:13:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wolnosc wyboru miedzy ptakiem a jeleniem ? :P
fotografia cyfrowa
qalimar
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:18:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Corason- nic nie zrobisz, po prostu źwierzaki i landszafty podobają się ludziom, poza tym są to najbardziej dostępne tematy dla przeciętnego śmiertelnika. To chyba jakaś odskocznia od szarzyzny, która nas otacza. Sam czasem lubię sobie ladszaftnąć i powiem szczerze, że nie widzę w tym akurat nic złego.
fotografia cyfrowa
qalimar
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:20:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lonely- dobrze pstryknąć ptaka, czy jelenia, to nie jest prosta sztuka...;-)))
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:24:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corason, wyjścia są cztery:
1. Stworzyć własne TWA, silniejsze niż "ptasie", i w ten sposób wygryźć opierzonych.
2. Pozamykać usta "ptasiemu" TWA poprzez skuteczny system banów (widziałbym tu zorganizowaną akcję prowokowania w/w do obraźliwych wypowiedzi, połączoną z serią donosów do Adminów).
3. Dołączyć do "ptasiego" TWA i ciułać punkty "do emeryturki".
4. Robić "swoje", to, co "się lubi".
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:28:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
qalimar - dobrze ze uzyles slowa dobrze
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:32:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mnie też dziwi bezgraniczne uwielbienie obiektywnych do zwierzątek i robaczków. Oczywiście te najlepsze zdjęcia w rankingach sa na pewno b. dobre i kosztowały ich autorów bardzo duzo wysiłku, ale chyba są "przeceniane". Wsród innych zdjęć tez jest sporo bardzo dobrych, a najczęściej osiagaja znacznie nizsze oceny. Ciekawe z czego to wynika, czy z prostych zachwytów nad mróweczką i jelonkiem, czy też z działalnosci "ptasiego TWA" ? A może warto wprowadzić osobne vox populi w poszczególnych działach (dodatkowo), wtedy te niedoceniane zdjęcia będą widoczne?
fotografia cyfrowa
gregsk
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:33:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przeważają zwierzątka, kwiatki i widoczki bo .... przynoszą one najwięcej ocen (i to wysokich, jeśli są dobrze zrobione) no i są tematami "bezpiecznymi". Jak ktoś "patrzy inaczej", to musi stawiać czoła czasami przedziwnym kontrargumentom, niskim nieuzasadnionym ocenom, usilnie bronić swojej odmiennej koncepcji. Głównie bierze się to stąd, że człowiek nie lubi w istocie nowości (ponieważ niesie ona ze sobą nieznane) dopóki jej nie oswoi, nie "zaszufladkuje" odpowiednio; nie lubi łamania stereotypów (stereotypy są niejako "bezpieczne", bo znane) i łamania konwenansów; lubi za to kicz (jest to jednak forma wypowiedzi), "słodkości", głaskanie, chwalenie itp. bo wzrasta wtedy w nim poczucie wartości (dla zajmujących się psychologią temat znany). Oczywiście jestem daleki od generalizowania (są wyjątki od tego co napisałem wyżej), ale tak już po prostu jest. Z tego wynika, że prowokacje fotograficzne i niezależne myślenie są raczej niemile widziane i/lub ignorowane (bo "burzą" obraz świata jaki jest noszony w umyśle).
fotografia cyfrowa
qalimar
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:37:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To ja poroszę o vox populi w dziale śmigłowce...:-DDDDDDDDDDDDDDDD


nie ma potrzeby, moim zdaniem, rozbijać "g...a na atomy" jak mówi przysłowie.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:37:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"corason, wyjścia są cztery:
1. Stworzyć własne TWA, silniejsze niż "ptasie", i w ten sposób wygryźć opierzonych.
2. Pozamykać usta "ptasiemu" TWA poprzez skuteczny system banów (widziałbym tu zorganizowaną akcję prowokowania w/w do obraźliwych wypowiedzi, połączoną z serią donosów do Adminów).
3. Dołączyć do "ptasiego" TWA i ciułać punkty "do emeryturki".
4. Robić "swoje", to, co "się lubi"."

Yes!
Yes!!
Yes!!!

To jest dobre!!! :D
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:39:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem za punktem 4, ale czasem może warto podyskutować
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:40:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jednak...

Róbmy swoje,
Może to coś da? Kto wie?...
fotografia cyfrowa
qalimar
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:42:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie Marto, że da. Osobiście robię swoje i nie zaglądam do vox populi i vox dei. I jakoś z tym żyję:-)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:43:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na Vox Dei to ja akurat nie narzekam - ale faktycznie jak ostatnio patrze jak dobre foty leza w cieniu - a ptaszek robi w godzine 120pnkt to nieco sie odechciewa
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:53:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a swoja droga jest taki portal, gdzie limit tygodniowy jest 2 razy mniejszy dla zdjec ptakow
w sumie calkiem ciekawe rozwiazanie
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:54:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MO, OBIEKTYWNI to jedna z lepszych galerii, i nie mówię tu o poziomie fotografii bo z tym jest bardzo różnie, ale o organizacji portalu i ciągłym udoskonaleniom, dzięki czemu każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Tutaj ukłon w stronę administracji :) doceniam trud jaki wkładacie w innowacje i wsłuchiwanie się w głos ludu. Jeśli chodzi o tematykę prezentowanych tu prac, to przecież każdy z nas znajdzie tu swoją widownię. Widzę że największy problem z akceptacją takiego stanu rzeczy, mają ciułacze punktów :) Dopóki punkciki będą dla Was najważniejsze, dopóty zazdrościć będziecie inny że dostają wyższe oceny. A zazdrość jak wiemy prowadzi do różnych dziwnych zachowań :)
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-02-22 09:54:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
IMO miało być :)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-02-22 10:03:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Bern, zakładamy TWA Cmentarne? ;) "

No pewnie, ze tak!!! wiesz, mam jeszcze kilka zdjec do pokazania, ale nie wystawiam ich, bo nikt nie zaglada, nie docenia, nie punktuje...
Ktos jeszcze chce sie przylaczyc? ;)))

fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-02-22 10:04:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
k_ falcman : mniemam , że to mnie nazwałeś ciułaczem bo inni w tej dyskusji mają znacznie więcej punkcików. Otóż , nie jestem ciułaczem i nie miałem na myśli swoich fotek ( mają i tak dość dużo komentarzy ), chodziło mi bardziej o ogólną dyskusję na ten temat.
fotografia cyfrowa
hartman
fotografia cyfrowa
2007-02-22 10:07:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bern i hobbes mowilem juz ze podbaja mi sie wasze zdjecia? ehhe;)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-02-22 10:08:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hartman, prosze o wymierny dowod Twojego zachwytu ;P

Zartowalem :)))
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-02-22 10:11:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hobbes, wstawiles ostatnio cos nowego?
A zreszta, sam sprawdze... moze cos jeszcze obejrze u Ciebie, moze czegos jeszcze nie (d)oceniłem? ;)))
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-02-22 10:14:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corason, to było do wszystkich czytających ten wątek :)
nie miałem nikogo konkretnego na myśli :)
fotografia cyfrowa
Marezzo
fotografia cyfrowa
2007-02-22 11:26:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak czytam ten watek, przypominam sobie dyskusje pod zdjeciem Kareza.
Pamietacie taki kotek co zebral okolo 250pkt ? Szkoda czasu marnowac na dyskusje.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa