fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Moc błysku a odległość w lampie Nikon SB800
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Spawn
fotografia cyfrowa
2007-03-04 17:53:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam pytanko. Jestem posiadaczem lampy Nikon sb 800. Lampa ta na ekraniku LCD wyświetla odległość min i max, która to zwiększa/zmniejsza się w zależności od iso czy przesłony itd... W moim modelu co dziwne, gdy zwiększam moc +EV to minimalna odległość się zmniejsza i odwrotnie. Np, LCD pokazuje 2,4-18, zwiększam moc o +1EV, to odległość ta się zmniejsza do 1,7-15... oczywiście, zdjęcia w tych odległościach przejarane... Zachodzi pytanie, czy źle to odczytuje? czy też moja lampa nadaje się do serwisu? Z góry dziękuję za pomoc.
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2007-03-04 18:09:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na mój chłopski rozum (nie mam sabinki), zwiększając siłę błysku o +1EV wprowadzasz korektę naświetlania do pomiaru, więc fizycznie skraca się odległość w jakiej pracuje lampa. Wprowadzona korekta nie zwiększa przecież mocy lampy, jeno zwiększa siłę błysku o +1 EV względem pomiaru. Stąd przepalenia. :)

Pozdr, T.
fotografia cyfrowa
Spawn
fotografia cyfrowa
2007-03-04 18:20:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To że przepalenia są to zrozumiałe jak zwiększę moc... Ale zrozumieć nie mogę, czemu zmniejsza sie minimalna odległość?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-03-04 18:53:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli odległość jest mniejsza niż minimalna pojawiają się przepalenia.
Przy stałej sile błysku naświetlenie reguluje się przysłoną w zależności od odległości przy czym światła jest cztery razy mniej przy dwukrotnym zwiększeniu odległości.
Jeżeli przysłonę ustawi się na maksymalną liczbę (np. 22), to dla stałych ustawień przepalenia pojawiają się np. przy 1 metrze, jeżeli zwiększy się dwukrotnie siłę błysku to przepalenia będą pojawiać się już przy około 1,5 metra.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-03-04 18:55:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Swoją drogą... nie ma to jak full manual ;)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-03-04 23:06:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
im dalej tym mniej światła dociera. Jeśli wprowadzisz prześwietlenie o 1EV to lampa musi mocniej błysnąć czyli wystarczy jej energi na mniejszą odległość
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-03-05 09:58:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jurkku, coś pokręciłeś ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa