fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Ogólnie o galerii
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-03-09 21:34:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak sobie obserwuje galerie i ruch na niej, a to moje przemyślenia:

Czemu użytkownicy nie oceniają zdjęć dodanych do galerii (powiedzmy 20 godz. wcześniej) zauważyłem że zdjęcia dodane rano lub późno w nocy są zapychane na dalszy plan (to jest normalne) ale mało kto zagłębia się do galerii i przegląda te zdjęcia nie mówiąc o komętarzach i ocenianiu!! Jest wiele zdjęć naprawdę dobrych i godnych uwagi .

Wiele zdjęć jest odwiedzone tylko 2 lub 5 razy bum zaczyna się pomiędzy 17.00 a 21.00 wtedy najwięcej ludzi siedzi przy komputerach (dodaje swoje zdjęcie i przy okazji oceni te blisko jego zdjęć)

to jest chore !!

szczególnie nowym użytkownikom się nie chce przeglądać zdjęć starszych.

to są moje spostrzeżenia - a co wy o tym sądzicie ?
fotografia cyfrowa
ajdukiewicz
fotografia cyfrowa
2006-03-09 21:39:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jest właśnie tak jak piszesz - każdy chciałby aby jego zdjęcie było popularne, komentowane i często oceniane, ale samemu nie łaska popracować. jak my im tak oni nam ;)
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-03-09 21:45:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak by się wprowadziło że nowy user musi najpierw ocenić i z komentować 100 zdjęć a dopiero może przesłać swoje to wydaję mi się że mniej by było zapychania galerii pierdołami bo jedni by zrezygnowali a tym co zależy na publikacji zdjęć i budowania wspólnie galerii by pozostali !
fotografia cyfrowa
ajdukiewicz
fotografia cyfrowa
2006-03-09 21:49:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
swoją drogą ciekawe jest to, że jak na tak młodą galerię potrzeba już wprowadzać tyle restrykcji, m.in. dla nowych użytkowników. jak widać galeria odniosła sukces. Jest już prawie 1800 zarejestrowanych użytkowników. Zdjęć blisko 11 tys. (załadowanych plików). Ktoś widział wszystko, przejrzał wszystkie portfolia? da się, ale kto ma na to czas?
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-03-09 21:59:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rozumiem brak czasu, rozumiem że trzeba dużo poświęcić na to żeby przejrzeć taką ilość zdjęć - lecz można z komentować 3 lub 5 dziennie z dalszych lub z ulubionej dzienny. to nie wymaga dużo czasu.

Ktoś wspomniał kiedyś o takich dwu zdjęciowcach wpada doda fotkę lub dwie nie z komentuje i nie oceni !

Może takie restrykcje by się przydały żeby nie powstał bałagan i wysypisko śmieci !
fotografia cyfrowa
ajdukiewicz
fotografia cyfrowa
2006-03-09 22:04:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z tych 1800 userów większość nic tu nie wniosła. to jest właśnie to o czym mówisz :/ staram się wchodzić często i przejrzeć jak najwięcej. bo to lubię. i z tego też można się wiele nauczyć.
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-03-09 22:10:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak jestem w galerii bardzo często bo mie to interesuje, uczę sie więcej. Ale większości to nie interesuje jest moda na fotografowanie i kupowanie cyfrówek ale mało ludzi to robi z pasją.
fotografia cyfrowa
czarna_mamba
fotografia cyfrowa
2006-03-09 22:17:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Motyw: tacy prędzej czy później odpadną.
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-03-09 22:20:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiem ! i licze na to
fotografia cyfrowa
ajdukiewicz
fotografia cyfrowa
2006-03-09 22:22:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja, mimo raczej nikłych sukcesów w fotografii, cały czas to lubię, bawię się w foto kilka lat i ciągle idę do przodu, bywały trudne momenty a jednak nadal wolę zainwestować pieniądze w sprzęt fotograficzny niż np. w samochód. nie wymagam od nikogo takich poświęceń, ale po prostu róbmy wszytsko z sercem. po co nam tutaj ludzie, którzy, tak jak napisał Motyw, pstrykają bo tak wypada? czy coś wniosą prócz pewnej ilości zdjęć, często pstrykniętych przy dużym współczynniku szczęścia, ale kompletnie bezmyślnie i bezdusznie?
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-03-10 20:24:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale jak widać to tylko nas interesuje ten problem - reszta ma to głęboko w d.........................ie :-)
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-03-10 20:28:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
motyw: amoże, zamiast tracić czas na jałowe spory na forum, po prostu robią zdjęcia? ;-)
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-03-10 20:51:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
GALEX a może byś czytał dokładniej i nie co drugi słowo - nikt tu się nie spiera jałowo
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-03-10 20:54:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
motyw - czyżby? Sam przecież stwierdziłeś, że 'jak widać to tylko nas interesuje ten problem....'. A tak w ogóle, chyba niezbyt dokładnie przeczytałeś com napisał, bo chyba nie zauważyłeś emotikona... BTW - ładnie rymujesz ;-)
fotografia cyfrowa
belfer
fotografia cyfrowa
2006-03-12 17:53:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dołączając się do dyskusji stwierdzam, że ja własnie siegam do poczatków galerii i przy kazdej okazji staram się ocenić jakies wczesniejsze prace. Nawet mnie bawi to, że niejednokrotnie da się zaobserwować powstawanie tzw. TWA - powtarzaja się autorzy komentarzy pod pracami konkretnych fotografów. I wzrasta jakość ocen - początkowo to były nieśmiałe 1, 2 - z czasem foty autora staja się omalże genialne i oceny nie schodza poniżej 3. Bawi mnie to, ale i smuci. Pobiegajcie po starszych pracach w galerii - ciekawe wnioski sie same nasuwają!
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa