fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Skanowanie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
olutek
fotografia cyfrowa
2007-03-07 22:14:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak skanuje się negatyw? stare orwowskie filmy dają się zeskanowac na zwykłym skanerze, ale nowe filmy już nie:( słyszałam,że trzeba do tego zrobić specjalną podkładke, czy ktoś orientuje sie jak to zrobić? :) Z góry dziękuje:)
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2007-03-07 23:27:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do skanowania filmów negatywowych i slajdów najlepiej użyć skaner do filmów - to gwarantuje właściwą jakość umożliwiającą dalsze profesjonalne wykorzystanie. Najwyższą jakość zapewniają skanery bębnowe, w które wyposażone są przeważnie studia DTP i naświetlarnie świadczące usługi dla poligrafii. Do celów amatorskich najlepiej zaopatrzyć się w skaner płaski wypozażony w przystawkę do slajdów. Dorabianie czegokolwiek do skanera nie wyposażonego w taką przystawkę przynosi mizerne efekty i nie polecam. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
alekp
fotografia cyfrowa
2007-03-08 07:47:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja polecam Epsona V100. Nie ma w nim przystawki więc jakość jest lepsza. Sam go mam i skanuje stare filmy orwo jak i nowe filmy ilfrody fp4, fomy, fuji superie oraz stare slajdy sprzed 20 lat. Przy najwyższej jakości naprawdę moża na nim wiele wyciągnąć. Cena również nie wygórowana.
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2007-03-08 09:53:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po co wydawać 350-400 złotych na V100 skoro za te same pieniądze można dostać EPSON'a 3490 PHOTO - skaner z przystawką do negatywów małoobrazkowych i slajdów?
fotografia cyfrowa
alekp
fotografia cyfrowa
2007-03-08 12:08:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po lepszą jakość. Przecież na V100 też można skanować negatywy i slajdy...
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2007-03-08 22:57:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Akurat Epsona V100 nie testowałem, może faktycznie tak jest. Przy okazji czasami okazyjnie można kupić z drugiej ręki skaner do filmów. Znajomy kupił w podobnej cenie. Nie wiem jaka jest w tej chwili cena nowego ale kiedyś chodziły po ok. 2-3 tys. zł. Ale od tego czasu ceny znacznie pospadały.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa