fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
jaka jest różnica między 2 , a 3 ???
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
TUKAN
fotografia cyfrowa
2006-03-11 09:36:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
+2 - Niezłe. Zdjęcie wyróżnia się spośród innych. Przemyślane i ciekawe pod względem artystycznym. Technicznie też dobre.
+3 - Podoba mi się. Jest to fotografia, którą ogląda się z przyjemnością. Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora.

koniak z rządem (kazia m.) dla tego kto potrafi mi wskazać dwa zdjęcie odpowiadające tym kryteriom i UZASADNIĆ różnicę między oceną na 2 i oceną na 3....

może jednak należałoby bardziej zróżnicować uzasadnienia w tych przypadkach, skoro wystawianie tych ocen w tak decydujący sposób wpływa na ocenę średnią ?????
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-11 09:50:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prosta i logiczna jest odpowiedź, trzeba zastosować regóły wykładni językowej i od pierwszej chwili wiadomo jak jest różnica - 2 przysługuje za zdjęcie (zdjęcie niezłe), które nie podoba się, ale doceniamy warsztat autora. - 3 przysługuje za ten am warsztat jeśli zdjęcie się podoba.

Jasne ??
fotografia cyfrowa
TUKAN
fotografia cyfrowa
2006-03-11 09:59:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wciąż nie :) zwłaszcza w połączeniu ze "świętym" oburzeniem wielu Autorów za ocenę 2 ;) gdy pod zdjęciem jest wiele czwórek i trójek niektórzy Autorzy w dość gwałtowny sposób reagują na pjawienie się dwójki....

przyjmując jednak Twoją wykładnię : ciężko byłoby mi z czystym sumieniem powiedzieć o czymś ,że jest ciekawe, ale nie podoba mi się...
dla mnie to tak jakbym grymasił: fajne , ale do bani ;)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-11 10:03:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szukasz dziury w całym. Nie mówił Ci dziadek "Nie naprawiaj jak nie jest zepsute"??
fotografia cyfrowa
TUKAN
fotografia cyfrowa
2006-03-11 10:30:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...nie :) ale mówił co innego ;)
fotografia cyfrowa
torunczyk
fotografia cyfrowa
2006-03-11 17:06:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam się z TUKANEM, te opisy ocen są beznadziejne. Zgłaszam wniosek o napisanie nowych!!!
fotografia cyfrowa
czarna_mamba
fotografia cyfrowa
2006-03-11 17:26:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Torunczyk --> Zaproponuj własne, będziesz konstruktywny.
fotografia cyfrowa
TUKAN
fotografia cyfrowa
2006-03-11 17:48:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mamba, to może ja:

-1 - całkiem do dupy
0 - do dupy
1 -żenada
2- pracuj chłopie/kobito
3- no.... bo ja wiem? hmmm....
4 - łapiesz się na wesela
5- oj! focisz jak MAMBA!!!!
fotografia cyfrowa
czarna_mamba
fotografia cyfrowa
2006-03-11 18:25:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
TUKAN --> Złośliwy jesteś, ptaszku.
fotografia cyfrowa
TUKAN
fotografia cyfrowa
2006-03-11 18:31:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale nie tak jadowity jak czarna mamba ;P
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-03-15 09:43:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tukan -> widzisz, to zmora oceniania w ogóle jest. Administracyja zdaje sobie sprawę z tego (a może i nie), że oceny muszą być, bo ludzie chcą pokazywać swoje zdjęcia i chcą, żeby się podobały. I w nosie mają oceny negatywne, albo krytyki/opinie inne od spodziewanych, bo na innych serwisach byli debeściakami (niektórzy), więc to inni muszą się mylić... I w nosie też mają to (nieliczne są od tego wyjątki), żeby pomóc innym w doskonaleniu warsztatu. Bez ocen serwis przestanie istnieć, ewentualnie straci na popularności. Bardzo straci. :) Proszę: jak niewiele czasu trzeba, żeby z ambitnych planów o obiektywności i nauce stała się galeria internetowa jak wszystkie inne. Bardzo jesteśmy ciekawi co będzie, choć możemy się założyć, że będzie typowo i w końcu trzeba będzie zmienić i nazwę i FAQ i regulamin. ;) :)
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-03-15 09:54:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@gryllus - na fotocommunity nie ma ocen a ma sie duzo lepiej niz jakikolwielk polski portal
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-03-15 09:57:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Arkjus -> czyli zróbmy tak i tutaj a zniknie masa problemów...
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-03-15 10:09:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no ja od samego poczatku jestem za :)
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-03-15 10:14:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szanowni Użytkownicy: Czytamy z uwagą Wasze posty i komentarze, są one przedmiotem naszych analiz i czasami niektóre z prezentowanych przez Was pomysłów zapisujemy w czerwonym kajecie.

ALE:

Po raz kolejny, tym razem jednak już ostatni, jednoznacznie oświadczamy: system ocen był od początku wpisany w strukturę tego serwisu i nie zamierzamy go likwidować. Owszem, pewne zmiany i modyfikacje zostaną wprowadzone w tym względzie, ale SYSTEM OCEN NIE ZNIKNIE Z SRWISU OBIEKTYWNI.PL.

Proponujemy więcej energii poświęcić na konstruktywne krytykowanie prac innych, co wcale nie wymaga wystawiania ocen. A jeżeli komuś oceny nie są potrzebne - niech ich nie wystawia i nie zwraca uwagi na oceny otrzymane. Swoją drogą, ciekawe, że niektórzy z gorących orędowników zniesienia systemu ocen sami oceny innym wystawiają...

Pozdrawiamy
admin i adminjk
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-03-15 10:25:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
naprawde jestem pod wrazeniem zaangazowania administracji w sprawy portalu.

jak znikna oceny to znikna, jak nie to nie.
przeciwnikiem oceniania puki co nadal zostane
ale z tym moge zyc i da sie zyc :)

a jak bedzie?, to czas pokaze :)

fotografia cyfrowa
guina
fotografia cyfrowa
2006-03-15 10:26:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a admin i adminjk to męska część naszej społecznośći?? bo ja bym się na piwo i na wściekłego umówić chciała (kawa to przeżytek) ;-) ja podziwiam że Wam to cierpliowści na nasze duszyczki nie brakuje i zawsze tak ładnie i profesjonalnie odpisujecie ;-D
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-03-15 10:28:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moze bedzie okazja w krynicy ;)
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-03-15 10:33:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a przy okazji zapytam sie czy propozycja w watku http://www.obiektywni.pl/forum/watek.php?id=277 brana jest pod uwage w przyszlych zmianach?
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-03-15 10:56:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
arkjus --> Jak juz powiedziałem, niektóre z Waszych pomysłów trafiają do czerwonego kajecika. :) Twój pomysł też tam jest. Ale prosimy o cierpliwość - prace nad rozwojem serwisu idą pełną parą. Niektóre z rozwiązań możemy wdrożyć szybciej, inne muszą poczekać (z różnych powodów). Tempo zmian w serwisie mogą ocenić (może też i docenić?) ci z Was, którzy są z nami od grudnia.

W tym tygodniu kolejna istotna fukcjonalność trafi do Obiektywnych.pl. Niestety, tym razem jeszcze nie będzie to wcielenie Twojego pomysłu. :(. Ale cierpliwości. Jesteśmy w sieci zaledwie od trzech miesięcy, a więc sporo jeszcze przed nami i przed Wami.

Na marginesie dodam tylko, że całkiem sporo czasu adminów pożera sprzątanie po pieniaczach, którzy niestety też się trafiają w społeczności. Gdyby między Wami było mniej awantur, zaczepek, złośliwości, dogryzania sobie, wulgaryzmów itd - niektóre sprawy toczyłyby się szybciej. Założyliśmy jednak, że ze sprzątania nie zrezygnujemy. Łatwiej nam sprzątać, gdy możemy w tym względzie liczyć na Waszą pomoc i szybką informację.

Pozdrawiam
adminjk

PS. guina: admin i adminjk to faceci, prawie wszyscy żonaci i dzieciaci. :) Pozdr
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-03-15 11:01:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
spoko. dzieki, doceniam :)

ja i wulgaryzmy? niepodobna ;)
fotografia cyfrowa
guina
fotografia cyfrowa
2006-03-15 14:06:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
eeee to bida z adminami :-P ;-D dobrze że na adminach świat sie nie kończy ;-) pozdrawiam :-)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa