fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 DC Macro a Sigma 24-70/2.8 EX DG Macro
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
argar
fotografia cyfrowa
2007-03-12 18:20:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam jak w temacie, czy ktoś może porównywał te dwa obiektywy? jak się sprawują, jakieś uwagi o nich ? Zastanawiałem się nad Tamronem 28-75 ale 28 to trochę za wąsko dla mnie, Mam Canona 28-135 USM IS ale jest to trochę ciemne szkło no i wąskie, dlatego zastanawiam się nad zmianą. Co byście polecili. ?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-03-12 19:18:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tamrona 17-50/2.8
fotografia cyfrowa
argar
fotografia cyfrowa
2007-03-12 19:27:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no nad tym tamronem 17-50 też myślałem choć zastanawiam się czy 50mm nie będzie za krótko, czasem muszę pofotografować jakieś rodzinne imprezy, tudzież dzieciaki w plenerze, choć nie watpliwie dla mnie jest ważniejszy szeroki kąt, czy ten Tamron jest dużo lepszy od w/w Sigm ?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-03-12 19:30:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmmm czy lepszy nie wiem - bo szczerze mowiac nie wglebialem sie w testy ani opinie na temat tej sigmy - mz w tej klasie cenowej jest b przyzwoitym szklem
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-03-12 21:26:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za taką kasę nie kupisz nic lepszego. Nooo... chyba, że stałki z M42+adapter (do Nikona odradzam)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-03-12 22:10:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystko zależy od tego, co robisz i na co masz zapotrzebowanie. Dla mnie spadek jasności na dłuższym końcu jest zdecydowanie mniej istotny niż 24 mm na szerokim, ale przy moim stylu i tak rzadko używam otworów jaśniejszych niż 8. A jakość jest super, MZ jest to bardzo niedoceniony obiektyw, nie wiem dlaczego wszyscy się tak napalają na stałe światło.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa