fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Najlepsze zdjecia - "dolna ocena" do jakiej wielkosci
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-12 16:11:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wchodze sobie dzis na strone glowna i widze, ze w najlepszych zdjeciach jest foto, ktore ma obecnie laczna ocena 2,8 - hmm dosc dziwne - czy nie powinno byc to ustawione w ten sposob, ze ocena najnizsza jakas dla najlepszych zdjec powinna byc wymagana - a jesli by ja takie zdjecie przekroczylo powinno byc usuwane ???
To tylko takie moje tam przemyslenia - bo wyglada to przyznacie dosc dziwnie - ktos nie zna portalu wchodzi - patrzy "Najlepsze zdjecia" a tu ocena jak przy masie innych fotek na Obiektywnych
Co o tym myslicie ???
fotografia cyfrowa
bregu
fotografia cyfrowa
2006-03-12 16:35:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wedlug mnie pod uwage powinna byc brana srednia ocena a nie ilosc punktow
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-12 16:43:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No tak ale wtedy mogloby dojsc do sytuacji gdzie jakis gniotek dostaje tylko jedna ocene np 5 od jakiegos innego fenomena :) i zdjecie trafia do najlepszych - ilosc pnkt nie jest zla sama w sobie ale uwazam, ze dolny pulap dla najepszych zdjec na glownej stronie portalu powinien oscylowac w granicach 3,5
fotografia cyfrowa
SylwiaBomba
fotografia cyfrowa
2006-03-12 16:44:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W takim razie powinno byc ograniczenie... pod uwage byłyby brane zjdecia ktore maja np.minimalnie 5 ocen:-)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-12 16:46:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mozna zrobic to np na takiej zasadzie, ze ustawiamy przez caly czas upubliczniania zdjecia na glownej najnizsza srednia 3,5 jesli zejdzie nizej jest zdejmowane cos w tym stylu
fotografia cyfrowa
bregu
fotografia cyfrowa
2006-03-12 16:49:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no tak - ale wydaje mi sie, ze nawet jesli kompletna porazka dostanie jedna ocene 5 i trafi do najlepszych to rownie szybko stamtad wyleci bo zaraz ocenia ja inni [mam nadziejje obiektywni :)]

ale polaczenie sredniej oceny z iloscia ocen lub sredniej oceny z iloscia punktow [jak proponujecie] tez jest ok - tylko jakos logicznie trzeba by to zaplanowac

pozdro
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-12 16:54:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to poczekajmy na decyzje adminow w tej sprawie :)
fotografia cyfrowa
TUKAN
fotografia cyfrowa
2006-03-12 17:05:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ze mnie się śmiano gdy (niewinnie) zapytałem o zależność średniej od ilości oceniających hihihi!

Admin, jak sam widzisz to nie tylko MÓJ problem ;-)
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2006-03-12 17:07:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kzady wie, ze najlepsze zdjecia, to sa te ktore wzbudzaja najwieksze zainteresowanie. Ocena jest raczej sprawa wtorna. TaK jest na wszystkich portalach- ilosc otwarc i ilosc komentarzy - to sie liczy.
Przy zdjeciach kontrowersyjnych srednia ocen nigdy wysoka nie bedzie, bo zawsze znajda sie tacy jak Came i posprawdzaja, czy czasem cos nie jest obciete i czy prosto jest. Co innego przy takich cukierkowych cudach, jak np. zdjecia Bomby. Normalny czlowiek idzie po prostu dalej, a ci co daja sie zlapac na "ludzie chodzcie, cuda tutaj" nabijaja srednia ;-)
fotografia cyfrowa
bregu
fotografia cyfrowa
2006-03-12 17:07:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tukanie - nie smiano sie [przynajmniej ja] ale tylko z wrodzona matematyczna dokladnoscia sprawdzilem liczby i cos mi nie pasowalo w obliczeniach - ale problem jak najbardziej istnieje i jak widac nie jest obojetny niektorym :)

pozdro
fotografia cyfrowa
TUKAN
fotografia cyfrowa
2006-03-12 17:23:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i ja również pozostaję w szacunku ;-)
fotografia cyfrowa
Grzybu
fotografia cyfrowa
2006-03-12 17:39:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Osobiście uważam, że Zec ma rację. Poza tym, w skrajnych przypadkach, może dochodzić do celowego obniżania średniej przez niektórych użytkowników z czystej złośliwości. Ktoś kto postawi np 2 tylko po to aby obniżyć średnią, będzie mógł się wytłumaczyć, że fotka poprostu mu się podoba na tyle, a nie na więcej. W obecnej sytuacji trzeba postawić -1 a tutaj już gorzej jest się z tego tłumaczyć. Oczywiście podany przykład, to najskrajniejsza skrajność ;)
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-12 18:16:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Przy zdjeciach kontrowersyjnych srednia ocen nigdy wysoka nie bedzie, bo zawsze znajda sie tacy jak Came i posprawdzaja, czy czasem cos nie jest obciete i czy prosto jest."

Zec daruj sobie osobiste wycieczki bo akurat przy Twoim zdjeciu, ktore jest w najlepszych nic takiego nie napisalem > pisze to tam gdzie uwazam, ze jest istotne - niestety jak widze w dlaszym ciagu nie mozesz przebolec mojej oceny i komentarzy pod jednym z Twoich zdjec - no coz szkoda
BTW Calme nie Came jesli juz

fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2006-03-12 18:21:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie tratuje tego tak powaznie, zeby miec do Ciebie pretensje o to. Dziwnym zbiegiem okolicznosci przeczytalem kilka Twoich krytyk.. no i sprawdzanie, czy czasem cos obciete nie jest, jest chyba Twoim hobby ;-)
PS Wybacz ta literowke.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa