fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Bezpieczeństwo Nasze i sprzętu
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
lukastu
fotografia cyfrowa
2007-04-01 23:09:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cześć,

Dopiero zaczynam fotografować, a juz spotkalem sie z nieprzyjemną sytuacją. Otóż w moim nadmorskim miasteczku Kołobrzegiem zwanym, chciano mnie okraść z telefonu komórkowego w biały dzień na ruchliwej ulicy. Usłyszałem: "dasz przedzwonić? Jak nie to wpierd**". Wtedy sobie jakoś poradziłem, ale boję się pomyśleć co by sie stalo gdybym mial ze sobą swoj aparat fotograficzny. Obecnie staram sie chodzic wczesnie rano na "polowania" ale mimo to cały czas jestem spięty, i głowa mi chodzi jak radar. Zaopatrzyłem się w gaz łzawiący. Niby pomoże, ale mając aparat na statywie sprawa sie troche komplikuje.

Jak Wy sobie z tym radzicie?
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2007-04-01 23:25:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja robię groźne miny
fotografia cyfrowa
muniek
fotografia cyfrowa
2007-04-01 23:28:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
emzet ma racje:) trzeba wyglądać poważnie i groźnie to wtedy potencjalny złodziej sie boji i od razu traci śmiałość, grunt to pierwsze wrażenie:PP
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2007-04-01 23:29:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i feromony
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2007-04-01 23:30:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aaa... nie... to nie ta bajka ;D
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-04-01 23:31:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mam bejsbola ze sobą! a tak na poważnie mam tak cienki aparat, że nie warto

fotografia cyfrowa
muniek
fotografia cyfrowa
2007-04-01 23:33:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
żeby powiększyć wrażenie grozy mozna sobie opcjonalnie ubrać dres, koniecznie z 3 paskami, albo skure jakąś i łańcuch na 5 cm gruby, wtedy nikt Cie nie ruszy:PP
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-01 23:36:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lukasatu, chcesz sobie radzić z zagrożeniem, czy własnym strachem?
fotografia cyfrowa
lukastu
fotografia cyfrowa
2007-04-01 23:45:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M Dziekuje za poważne podejcie do tematu

Chce sobie radzic z zagrożeniem, bo strach przeminie (znając mnie) za kilkanascie dni. Hmmm właściwie to chcę sobie radzić z zagrożeniem i go unikać. Jak Wy to robicie?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-01 23:48:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lukastu - przejrzyj statystyki i zastanów się jakie masz prawdopodobieństwo, że faktycznie ktoś Ci zwędzi aparat
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2007-04-01 23:51:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja nosze ciezki statyw po reką, a ze wysokim Bozia mnie uczyniła i słusznych gabarytów narazie nie lekam sie o sprzęt,
ale najlepiej zawsze jest z kims chodzić, chyba z kasy masz full, i zawsze mozesz kupić nowy sprzecik :)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-04-01 23:51:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zabieram paralizator, ale to bardziej na psy niż ludzi. Nie zdarzyło się nigdy by ktoś chciał mój aparat w przeciwieństwie do kundli, które koniecznie chciały moich kości.
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2007-04-01 23:54:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gaz, paralizator, który nosisz ze sobą niewiele pomoże, a bardzo prawdopodobne, że zostanie użyty przeciwko tobie.
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-04-02 00:00:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na psy działa rewelacyjnie, na ludzi nie sprawdzałem. Myślę, że te akcesoria to po to by dodać sobie "pewności siebie", nie po to by użyć.
fotografia cyfrowa
Catsnet
fotografia cyfrowa
2007-04-02 00:02:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przyznam, że nigdy takiej opcji nie brałem pod uwagę, ale jeśli mogę doradzić to w niepewne miejsca zawsze kogoś zabierać ze sobą ....

fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-02 00:03:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zawsze mozna po prostu niepewne miejsca najpierw oswoić
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2007-04-02 00:11:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co z tego, że dodają pewności siebie i Ty ich nie użyjesz. Napastnik raczej nie będzie miał skrupułów, gdy wpadnie mu w łapy Twój gadżet. O to mi chodzi
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-04-02 00:19:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tam niewiele posiadam sprzętu, ale to co mam, mam ubezpieczone między innymi na taka ewentualność...
fotografia cyfrowa
mema
fotografia cyfrowa
2007-04-02 00:22:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jako kobietka postury raczej zwiewnej jesli wychodze na plener samotnie, to z duszą na ramieniu. pocieszam sie myslą, ze tak rano (te samotne plenery to głownie wyjscia na wschod słonca) to zbiry jeszcze spią, bo hulały w nocy; a jakby co to będę walic statywem. i uciekać.
na wszelki wypadek w dni, kiedy nie pstrykam wschodów słonca, trenuję poranne bieganie
;-)
fotografia cyfrowa
mema
fotografia cyfrowa
2007-04-02 00:24:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a, tez mam sprzęt ubezpieczony, bo chociaz aparat niezbyt wypasiony, to obiektyw do makro dośc dobry, do tego zestaw filtrów, ładny statywik (nie zeby wypasione, ale ładny - można przerobić na ładny stojak) a i sam plecak trochę warty
;)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-04-02 00:27:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pewnie tak, pewnie masz rację.
Ze sprzętem wychodzę głównie w plenery, gdzie ludzi niewielu, a spotkanie ze "złymi" graniczy z cudem prawie. W mieście (nocą) focę bardzo rzadko. Wyobrażam sobie, lub bardzie próbuję wyobrazić co by było gdyby.... . Na wszelki wypadek zabieram starego P-six'a. Jak zabiorą, to se kupię nowego.
Ale jak pisałem: nigdy nie miałem żadnej tego typu sytuacji i nie wiem jak bym się zachował.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-04-02 08:34:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja na przyklad radze sobie inaczej - puszczam z wrazenia zielona chmure i sie w niej rozmywam :)))
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2007-04-02 08:45:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak ubezpieczyć sprzęt? Gdzie itp?
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-04-02 08:54:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
TUR Warta : do podstawowego ubezpieczenia mieszkania mozna dokupić ubezpieczenie bagazu podróznego w tym (foto, komp itp) jednak może sie to okazać mało atrakcyjne bo: składka wynosi 5% wartości sprzetu a jak go ukradna to Warta zwraca 50 % jego wartości, kiedyś pisałem o tym na forum. Reasumując ubezpieczenia o bani ale jedyne a rynku polskim.
W przypadku zagrożenia liczy się zawsze pierwszy cios, musisz wyprzedzić potencjalnego napastnika, z tym że ten cios ma być nokautujący:) sprawdza się w praktyce:)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2007-04-02 14:15:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to porazka takie ubezpieczenie
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa