fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fuji s5600
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
q_ska
fotografia cyfrowa
2007-04-06 15:31:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam od niedawna ten aparat i bardzo chciałabym znaleźć w nim opcje robienia zdjęć czarno-białych. Nie wiem dlaczego, ale nie umiem znaleźć tej opcji w menu:D Prosze o pomoc, to az dziwne zeby ona nie istniala...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-06 15:39:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
U mnie w E-1 też nie ma takiej opcji :/
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-04-06 17:08:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiele aparatów tego nie ma, chociaż w S5500 akurat takie coś jest. Większość fotografujących uważa tę funkcję za mało użyteczną (ja też) bo:
- jak zrobisz B&W, to żadna siła nie odtworzy na tym zdjęciu koloru, a czasami by się przydało...
- funkcja "mikser kanałów" w PS i GIMP daje znacznie lepsze efekty, bo umożliwia praktycznie dowolną emulację filtrów barwncych.

Na dole tylne ścianki aparatu masz srebrny guzik z literką "F". Jeżeli ta funkcja w ogóle w tym modelu istnieje, to tylko tam.
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2007-04-06 21:04:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pod krzyżykiem z prawej strony masz guziczek, którym możesz ustawić m.in. ISO. Druga, czy trzecia opcja od góry odpowiada za kolory - normal, chrome i coś tam jeszcze. To coś tam jeszcze to jest właśnie BW. Miałem s5600 ostatni raz w rękach parę miesięcy temu, więc dokładnie nie pamiętam. W razie czego zawsze można zajrzeć do instrukcji :D
fotografia cyfrowa
preston
fotografia cyfrowa
2007-04-07 01:34:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mialem kiedys s5500 z tego co pamietam trzeba bylo wejsc do menu tam gdzie wybiera sie format zdjecia (rozdzielczosc)
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-04-07 16:35:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tez MIALEM s5600.. biedna matryca :D ..

co do b&w to zobacz to:
http://www.cameras.co.uk/cameraimages/fuji-finepix-s5600-back.jpg

(pierwszy po prawej, od dolu) tam jest taki guzik srebrnoszary z literka F i tam sie to wybiera
fotografia cyfrowa
asiencja
fotografia cyfrowa
2007-04-07 16:45:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dlaczego nie zerkniesz do instrukcji?
tam jest wsystko czarno na białym (B&W) ;DDD
fotografia cyfrowa
q_ska
fotografia cyfrowa
2007-04-08 19:47:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ach, nie jestem a tak nieprzytomna, zeby nie zajrzec do instrukcji!!!:) Przejrzalam ja cala, ale moze cos umknelo mojej uwadze...
Bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

ps. Uzywam PS i wiem w jaki sposob zmienic zdjecia kolorowe na b&w, ale nie o to mi w tym konkretnym przypadku chodzi.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa