fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Trudny wybór D70 czy D80
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
naga
fotografia cyfrowa
2007-05-04 18:30:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
/co do stabilizacji obrazu: nieprawda. w mojej kanonoskiej 80-400 o ile pamiętam, dodaje ekwiwalent co najmniej dwóch dziur w przysłonie a de facto lepiej/
fotografia cyfrowa
naga
fotografia cyfrowa
2007-05-04 18:33:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ad rem, jeśli kto jest poważnie początkujący, polecam z najczystszym sercem canona powershota dwójke (ale nie mam pojęcia o nikonach więc to może nie być cenowa alternatywa)
fotografia cyfrowa
irmcher
fotografia cyfrowa
2007-05-04 18:33:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
piotrrodzoch: No to dzieki Tobie ( Twoja wina i tylko Twoja :-))) ) podjąłem dzisiaj decyzję.
Zestaw d80 z obiektywem 17-80. Na szczęscie statyw już posiadam - z poprzedniego kompakta ( Sony H1 ).
A dokładnie zakupuje taki komplecik : Nikon D80 + AF-S DX 18-70mm F/3.5-4.5G, karta pamięci Kingston SecureDigital 2GB Elite Pro [?], torba Lowepro Nova 1AW czarna [?], Nikon akumulator EN-EL3e [?] - na Agito.pl ( http://www.agito.pl/product/33526?cid=1 ) cena zestawu 4 588,00.

Powiem wam że grzeję się jak małe dziecko - nie mogę się doczekac kiedy go dostanę

Naprawdę wielkie dzieki wszystkim za info. Nie mam znajomych którzy by strzelali fotki więc tylko mogłem na was liczyć. Dzieki
Może będę mógł sie kiedys pochwalić takimi fotkami jak Wy i wydac opinię czy słusznie zrobiłem z zakupem tego sprzetu.

POZDRAWIAM
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-05-04 18:35:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cholera...zeby nie bylo dowodow w przyszlosci to klikam sobie w kosze przy postach :P :D
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-05-04 18:37:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
naga... jest roznica miedzy kupieniem nowego korpusu BEZ stablilizacji a obiektywem z wbudowana stabilizacja za 23840137193748917498 Zł :P
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-05-04 18:38:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
poza tym autor podkreslil ze juz wyeliminowal pozostale aparaty :P wiec jezeli chce nikona to niech ma nikona... a niedorzecznoscia jest doradzac komus kto chce powazniej nawet na poziomie amatorskim w fotografie, zakup kompakta :P :)

niech NIKON ma Cie w swej opiece irmcher, a swiatlo zawsze swieci ci zza plecow ;)
fotografia cyfrowa
irmcher
fotografia cyfrowa
2007-05-04 18:42:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
AMEN
fotografia cyfrowa
naga
fotografia cyfrowa
2007-05-04 18:46:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sformułowanie 'niedorzecznością' jest niedorzeczne :)
ale samo jego użycie wyklucza dalszą dyskusję

:)
fotografia cyfrowa
irmcher
fotografia cyfrowa
2007-05-04 18:58:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
naga: napewno jestem laikiem i mało sie jeszcze znam na fotografi, ale chciałbym juz wyjść z kompaktów i zacząć zabawę juz trochę poważniej, dlatego decyzja padła na Nikona, chociaż przyznam sie że myślałem jeszcze dwa dni temu o Canonie 400. poszedłem więc do sklepu i wziołem sobie obydwa korpusy do dłoni. I tu wygrała 80 tka. Lepiej sie ja trzyma w dłoni a mam dłonie naprawdę bardzo duże ( tutaj moja mała dygresja - wczesniej pracowałem sobie na Sony H1 i jakoś leżała w moich dłoniach ) - jednak teraz kiedy mam mozliwość już szukam czegoś na lata aby nie wymieniać co roku na coś innego, ale na prawde cenie sobie wszystkie opinie i uwiesz mi że biorę je sobie wszystkie do serca :-). Ale poleciałem ......

Pozdrawiam,
fotografia cyfrowa
naga
fotografia cyfrowa
2007-05-04 19:03:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
otóż jeśli chodzi o wyjście z kompaktów, wielu ludzi kupuje lustrzankę, po czym używa ją tylko z obiektywem kitowym. jeśli masz taki zamiar/budżet, to imho PS jest lepszy - jeśli jest tańszy.
podstawową jego wadą natomiast jest to, że nie robi rawów, o ile pamiętam. a to jest potężna różnica jakościowa.
fotografia cyfrowa
irmcher
fotografia cyfrowa
2007-05-04 19:09:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie zamierzam zostać tylko na obiektywie kitowym. Juz mi się maży jakaś stałka i tele - ale niestety musze poczekać na przypływ kaski -ale pierwsza będzie stałaka ...... oj kiedy to będzie :-(
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-05-04 20:26:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
irmcher... to co napisales zmienia postac rzeczy :)

mimo iz canon 400 to maciupka mini zabawka jezeli chodzi o lezenie w rekach bo sie nie raz bawilem - to matryca 10mpix robi swoje. taka sama ma d80 wiec w tym momencie decydujesz ty
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa