fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
RawShooter
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-16 14:37:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak to nie czyta - jakies bzdury - u mnie normalnie czyta z d80.
Poza tym producent nawet na swojej stronie ma oficjalnie d80 na liscie obslugiwanych aparatow.........
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-05-16 16:14:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme mówisz o RawTherapee ???
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-16 16:22:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak dokladnie o tym
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-05-16 16:32:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm... idę kombinować...
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2007-05-16 16:47:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
xnview to nie tylko przeglądarka... czyta i obrabia (co prawda w zakresie dość podstawowym) RAWy, ma kilka olgorytmów skalujących i ostrzących (niektóre nawet nie takie złe) no i zapisuje JPGi na pewno i chyba inne formaty (TIFFy chyba też). Na pewno czyta D200... Sam z XnView nie korzystam, ale kiedyś właśnie z RAWem z D200 coś w nim musiałem zrobić - i dało się:)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-05-16 23:03:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Działa:D
Wymagało to reinstalacji systemu, ale RawTherapee czyta Nefy :D
Jak myślicie wystarczy to do obróbki nefów czy potrzebuję czegoś jeszcze do np. odszumiania ???
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2007-05-16 23:14:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z mojego doświadczenia to te darmowe przeglądarki są dobre do szybkiego przeglądania NEFów i do szybkiego sprawdzenia, co z nimi można zrobić. Jak jednak potrzebujesz dokładnej obróbki to nawet to, co jest w Picture Project jest lepsze, tylko, że przeraźliwie wolne... Raw Therapee nie znam, zainstalowałem właśnie sobie i potestuję... A odszumiaczy póki co nie używaj, naprawdę rzadko jest taka potrzeba, a bardzo łatwo można nimi zepsuć zdjęcie...
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-05-16 23:30:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chrup powiedz mi dlaczego w Picture Project max rozdzielczość zapisuj wynosi 2048x1536 ???

Na przyszły tydzień mam już plan: juwenalia i nauka Raw Therapee. Oby to pierwsze nie przesłoniło drugiego ;]

W sumie przy moich fotkach 80% robię na iso 100 więc pytałem się o odszumianie tak profilaktycznie.

fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2007-05-16 23:40:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem, nigdy nie miałem tego problemu... A Picture Projecta dawno odinstalowałem... pogrzeb trochę w ustawieniach, może dotyczących drukowania... Na pewno dasz sobie radę:)
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-05-16 23:46:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Będę się w to babrał w przyszłym tygodniu. Jadę jutro w rodzinne strony, będę produkował pierwsze nefy, a później grzebanina na kompie. Ciężka dola fotoamatora;)

Dzięki za wszelkie rady wszystkim obiektywnym.

Do przyszłego tygodnia ;]
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-05-17 00:05:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Acha Chrup, jak już przetestujesz Raw Therapee to napisz mi priva ze swoimi odczuciami co do tego programu.
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa