fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Inne wartosci prac wystawianych
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
adamski
fotografia cyfrowa
2006-03-19 13:33:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to bylo do photoM sorry:) nie zauwazylem drugiej strony.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-19 13:40:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Albeit dokładnie, chociaż czasami można zwrócić uwagę na to, jakie elementy techniczne wspomagają wywierane przez fotografię wrażenie (jak choćby mroczne oświetlenie potęgujące nastrój grozy).
Jeżeli chodzi o brak czasu to faktycznie to bywa bolączką, niewiele osób ma 5 dni w tygodniu wolne, jak ja ;)
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-03-19 14:19:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O, albeit dobrze napisał - nie liczy się nic, poza wrażeniem! Tylko co jeżeli wrażenie jest takie, że brak lub zła technika położyła wartościowe byc może zdjęcie? Wtedy piszesz... o technice! Bo jeżeli wrażenie polega na braku wrażeń - wtedy nic nie piszesz, niezależnie od techniki...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-19 14:21:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No w pewnym sensie racja, na mnie jednak spaprana do reszty technika zaburza jakiekolwiek wrażenie (najwyżej jestem w stanie dopatrzeć się własnego pomysłu na to zdjęcie)
fotografia cyfrowa
albeit
fotografia cyfrowa
2006-03-19 14:34:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hej, ja nie pisałem, że technika jest kompletnie nieważna - napisałem, że "nie przeceniałbym" samej techniki... Czyli, że wspaniałą fotografię można zrobić Smieną, albo Zenitem, a kompletny śmieć można też zrobić najnowszą superlustrzanką cyfrową w cenie samochodu... Natomiast zgadzam się jednocześnie, że najwspanialszą kompozycję można położyć technicznie, chociaż łatwiej przychodzi mi przełknąć taki grzech (i ocenić walory poza samą jakością), niż perfekcyjną jakościowo fotografię o niczym...
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-03-19 15:01:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to się zgadzamy, technika jednakże ma pewne znaczenie :) oczywiście jako środek prowadzący do celu, a nie jako sam cel. A ponieważ trudno dyskutować z Autorem PO CO zrobił to zdjęcie, więc pozostaje dyskusja o środkach, jakich użył by osiągnąć wyobrażany sobie przez Oceniającego cel :)
A poważnie, to często mam dylemat - jak oceniać (punktowo!) takie prace... Zgodnie z opisem - to 0-ma w sobie coś, ale leży technicznie. Z drugiej strony widzę dużą liczbę zdjęć gorszych, ale wyżej punktowanych... Pól biedy, jeżeli po prostu TY zastosował byś inną technikę, wtedy piszesz co byś zrobił inaczej i punktujesz wg uznania - 2,3,4... Faktem jest, że coś piszesz, jeżeli w ogóle zdjęcie Cię zainteresuje...
fotografia cyfrowa
adamski
fotografia cyfrowa
2006-03-19 15:03:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/zdjecie.php?id=12925
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-03-19 15:03:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No, można wtedy w ogóle nie punktować ograniczając się do komentarza i najczęściej tak robię...
fotografia cyfrowa
adamski
fotografia cyfrowa
2006-03-19 15:10:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chrup, to zapunktuj :)))
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-03-19 15:19:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A po co? Do mnie to zdjęcie w ogóle nie mówi, jeżeli chciałbym skupić się na grze kolorów, nastroju to robił bym to kompletnie inaczej...
Ty też nie punktowałeś... :)
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-03-19 15:21:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A to, które podpowiedziałeś jest ok, podoba mi się, nawet bardzo! Zamiary te same a efekt...
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2006-03-19 15:26:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A w ogóle to brakuje mi tutaj kategorii zdjęć w trakcie obróbki, dla których można by powiedzieć, co chciałoby się osiągnąć, zaprezentować różne wersje, poprosić o podpowiedź, pomoc...
fotografia cyfrowa
adamski
fotografia cyfrowa
2006-03-19 15:28:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jakby ci zaczeli doradzac co obciac itd. to nic by ze zdjecia nie zostalo :))))
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa