fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Gdzie podziali się obiektywni.pl? List otwarty do administracji, moderatorów i właściciela portalu.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
ennio
fotografia cyfrowa
2007-05-30 08:48:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Coraz więcej leje się wazeliny, nadużywa wysokich ocen stawiajac je pod byle gniotem. To samo z odwetowymi ocenami, jednym sie je kasuje, innym nie. Najczęściej moje zgłoszenia moderacji nie mają skutku. Uważam, że jako od dawna uważany za nielubianego, tak też traktują mnie moderatorzy i redakcja. Częste rzucanie obelg pod moim adresem, stawianie -1 lub 0 jest jedynie odwetem za szczerą, obiektywną ocenę. Nie wdaję się w żadne głupie dyskusje a na mnie wylewane jest szambo. To samo u niektórych innych userów. Niektórzy zostali usunięci za szczerą, fotograficzną krytykę (co z tego, że ostrą) a pozostają dalej wazeliniarze, odwetowcy i gniociarze kreaujacy się na wielkich fotografów. Tandetne pstryki w polecanych i popularnych, gnioty na pierwszej stronie. Wszystko to jest zaprzeczeniem idei powstania tego portalu, tak szumnie rozreklamowanej. W ten sposób żaden młody fotograf nie nauczy się dobrej fotografii, nie pozna prawdziwie dobrych zdjęć. Zostanie otumaniony i albo zacznie robić gnioty takie jak autorzy z kilkunastoma punktami albo ktoś jemu podpowie, gdzie ma szukać wzorców. Stańcie się prawdziwie OBIEKTYWNI bo jaka fotografia tutaj będzie stawiana za wzór, zależy od WAS.
fotografia cyfrowa
mareks
fotografia cyfrowa
2007-05-30 08:57:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
święte słowa :)
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-05-30 08:58:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ennio... zastrajkuj... teraz to w modzie jest :)

ja powiem tak... oceniam jak mi sie widzi i jak czuje...

a przede wszystkim wqrwia mnie fakt ze piszesz o nauce fotografii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ty, który obrażasz ludzi pod ich zdjeciami... ty, który nie dałeś zadnej konstruktywnej rady zadnemu poczatkującemu...

ty któremu się wydaje ze kilka mazów w photoshopie czyni cię OMNIBUSEM fotografii.

weź chłopie se na wstrzymanie i tyle ci powiem ...

to pisałem ja... Kuma
fotografia cyfrowa
mareks
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:00:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
święte słowa :)
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:00:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:00:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i żeby nie było... nie wylewam na Ciebie szamba... poprostu umiem widzieć... i czytać...
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:01:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no tzn. przyznaję rację Ennio:(
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:02:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Masz racje ennio, między innymi ja też trochę odsunąłem się od czynnego życia portalowego, to walka z wiatrakami, co z tego, że pod zdjęciem ewidentnie słabym, ale kogos znanego postawiłem 1 czy 2 jak zaraz po mnie poleciały 4 i 5. Przestałem też oceniać typowe gnioty niedzielnych pstrykaczy bo to też nie ma sensu i od tych ocen czy komentarzy nikt sie niczego nie nauczy. Teraz oceniam przez cały dzień kilka bądż kilkanascie zdjęć, rzadko dyskutuję i tak jest lepiej MZ.
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:03:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja równiez po częsci przyznaje mu rację, jednak taki post wydaje mi się nie powinien wypłynąć od niego...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:15:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobry watek - po ostatnim zamieszaniu z Catsnetem - gdzie dosc ostro sie udzielalem na forum w tych sprawach i po zamknieciu mojego watku jak i podejsciu administracji - przyznam szczerze i otwarcie - zostalem calkowicie zniechecony do dalszego udzielania sie na OB.
Zbyt wiele osob, ktore cenilem tu na poczatku dzialania odeszlo tak samo zniecheconych, nie mam zamiaru sie tlumaczyc dlaczego i tak dalej - kazdy widzia schematy, co sie dzieje z ocenami, z VP, z grupami kolesiow, z glupawymi obracaniami powaznych watkow, itp, itd.....
Widac tez kto jest tu popierany przez Administracje a kogo wyzej wymieniona zlewa totalnie.......
W zwiazku z powyzszym watek Ennia traktuje b serio i podpisuje sie pod nim obiema rekami
Zas swoj udzial na OB ogranicze jedynie do wystawienia od czasu do czasu zdjecia, nie widze sensu dalszego szarpania i tracenia czasu na walke z wiatrakami....
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:21:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Zas swoj udzial na OB ogranicze jedynie do wystawienia od czasu do czasu zdjecia, nie widze sensu dalszego szarpania i tracenia czasu na walke z wiatrakami...."


robie dokładnie to samo... własnie przez takich MEGAMISZCZÓW m.in jak ennio... którzy tylko siebie uważają za klasę, inni won... i tak jak napisałem wczesniej - po częsci przyznaje mu rację - jednak dalej uwazam ze ten post nie powinien wypłynąć od niego, bo nie ma większego ignoranta na tym portalu niż on...

fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:30:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że problem ignoranctwa na OB tkwi w szafowaniu ocenami i tymi dobrymi i tymi złymi, przecież czasem widzę pod dobrą technicznie fotką same 1 i 0, tylko dla tego że fotografia ta nie jest z naszej działki, ale tym samym sprowadzamy ją do poziomu gniota niedzielnego niczego nie świadomego pstrykacza, a to z pewnością wywołuje bunt i złość osoby wystawiającej, a przecież pod taką fotką można napisać tylko komentarz ze swoimi odczuciami.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:36:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powiedzcie mi jak to jest... z jednej strony wielkie zaangażowanie, chęć czynienia portalu doskonałym, superobiektywnym, poważnym, z drugiej wielka frustracja, że nie jest on taki jak chcemy.

Czy problem na pewno leży w portalu?
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:37:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ennio wszystko o czym piszesz ma sens... Tylko, że nie każdy ma tak precyzyjnie określony gust, czy tak precyzyjnie poklasyfikowane portfolio jak Ty czy Magus na przykład. Nie każdy wchodzi tutaj z minimum wiedzy i minimum dobrego smaku. Często początkujący dają 4 fotkom, których sami nie potrafiliby zrobić - niezależnie od ich "obiektywnej" wartości. Pomijając już temat klik, TWA, ignorowania, moderacji itede... chciałabym tylko zauważyć, że czym chata bogata tym goście zwracają ;) Nie można na siłę przekonać kogoś do tego, że jeleń na rykowisku to kicz a Venus z Milo to dzieło sztuki... Tak jak byś mnie nie przekonał do malutkiej damskiej torebki, czerwonych szpilek i krótkich opiętych koszulek choć nie zaprzeczam, że są to fetysze... Tak samo nie przekonasz nikogo do tego, że lepiej by mu było w tematyce mniej otrzaskanej i wyższych lotów.
Mamy Vox Dei... czego więcej chcieć jeśli vox populi rozjeżdża się z Twoim czy moim pojęciem estetyki? Możemy sobie pomarudzić ale to niczego nie zmieni. Jesteś tutaj dla wszystkich czy tylko dla wybranych opinii? Chcesz odwiedzać wszystkich czy tylko wybranych autorów? Tam gdzie jest duży przekrój wieku, płci, wykształcenia, gustu tam nigdy nie będzie "demokracji" i "obiektywizmu"... i tyle...
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:38:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm
fotografia cyfrowa
licaeon
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:39:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zgadzam się z tematem wątku, coraz więcej lizanka i pseudo psychologii a mniej fotografii, ale nie dziwne, lizanko łatwiej wychodzi :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:40:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
obiektywizm fotografii?
wartość zdjęcia?
sztuka?

Lol
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:41:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podlizywanie... Lepiej się podmywać.
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:48:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jakby na to nie patrzył, poruszona problematyka cechuje wszystkie portale fotograficzne wszędzie jest tak samo. Są dwa wyjścia: przyzwyczaić się do takiego stanu rzeczy; kupić serwer, wykupić miejsce na serwerze wraz z domeną i stworzyć własny mini-portal i zamknąć się w nim tworząc elitę dla elity - czyli działać bez sensu.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:48:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"LOL" - no tak w sumie tak mozna by podsumowac to co tu ostatnio sie wyprawia.....................
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:51:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Każdy ocenia jak uważa, ale co do nauki "perfekcyjnej fotografii" to są od tego szkoły i warsztaty a anie galerie internetowe,
FAKT - Lans i TWA jest i nie tylko Tu, ale wszędzie i już było o tym mln. wątków - a walka z tym przypomina trochę walkę z obencym rządem,...
Dzieje się bardzo dużo złego - ale udaje się że tego nie ma i mydli się ludzią oczy...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:51:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme, dla mnie to popadanie ze skrajności w skrajność.
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:53:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a moze "ONI" własnie na to liczą, na to ze sie wycofają lub ucichną (co juz sie dzieje niestety) ludzie mający jakies pojecie o zdjeciach w teorii i przede wszystkim w praktyce, wtedy bedzie mozna kisic sie we własnym sosie "ochów i achów" czwórek i piątek, ostatecznie trojek traktowanych jako ocena negatywna....bardzo źle sie tu dzieje ostatnio
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-05-30 09:53:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M w takich sprawach nie wyjścia pośredniego:)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-05-30 10:03:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prezes... czyli co... robimy portal ze sztuką? W takim razie całe makro, zwierzęta, połowa reportażu idzie weg?
Dla mnie to nie jest kwesita sztuki i gniotów. Mam wrażenie, że to problem między ambitnymi sztukmistrzami (bo nie zawsze sztukę tworzą, chyba, że im się wydaje) a osobami, które uwielbiają np. makro, są w tym dobrzy, ale dla sztukmistrzów nie dość dobrzy.

To nie jest kwestia obiektywnej oceny jak pisze ennio, to jest kwestia subiektywizmu i braku tolerancji i zrozumienia.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa