fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Hi-Key
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-19 20:32:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no i miał rację ;D
fotografia cyfrowa
SylwiaBomba
fotografia cyfrowa
2006-03-19 20:35:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I jeszcze jeden cycac, mojego profesorka wesołowskiego: "Jak mi bedzie kurwa takie chujstwa przynoscić to ja Wam w pizdu pozabieram klucze do pracowni" :-)
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-19 21:32:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bardzo Ciekawe rozwinela sie rozmowa na Temat High- Key. W kazdym razie dziekuje o przedstawienie mi na czym to polega :D

Moze znacie jakies strony gdzie moge o tym poczytac cos wiecej ???

Lizak...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-19 22:11:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehe i tak się kończą niekompetente odpowiedzi na zasadnicze pytania...
Ja znam jedną: www.google.com :D
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2006-03-20 00:41:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lizak, zauważyłem że zadajesz dość często pytania dotyczące podstaw fotografii
być może znacznie łatwiejszym rozwiązaniem będzie skorzystać z jakiejś dobrej książki,
na tym forum, a dokładnie tu; http://www.obiektywni.pl/forum/watek.php?id=224
kilka osób wymieniło parę bardzo dobrych pozycji w których znajdziesz odpowiedź
na wszystkie te pytania i wiele innych, poparte bardzo dobrymi opisami i przykładowymi zdjęciami.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-20 09:12:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sylwia, bawisz mnie do łez ;-D
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-20 10:09:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jesli wszyscy by czytali z poradnikow. To po co by byl ten dzial ???:D
fotografia cyfrowa
Detente
fotografia cyfrowa
2006-03-26 15:40:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
High key? Podam Ci definicję tej techniki: Zdjęcie w technice high key powinno być zupełnie jasne, pozbawione półtonów i mieć najwyższe cienie (drobne i nieduże punkty) zupełnie czarne. (cytat z "Technika powiększania w fotografii" T.Klimecki). Stara kniga jak świat. A co do jednego posta/teksta ..... NIE UZYSKUJE SIE W PS TYLKO POPRZEZ USTAWIENIE SWIATEL W STUDIO ... czy jakoś tak. LUDZIE OPANUJCIE SIĘ jak ktoś ma z tego coś zrozumieć a już nie mówię nauczyć się. Jednak zgodzę się z tezą że ... DAWNIEJ FOTOGRAFICY PRACOWALI W CIEMNI a dziś - a dziś CIEMNI PRACUJĄ W FOTOGRAFII. Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-04-02 00:47:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo, na początku lat dziewiędziesiątych na targowiskach czekoladopodobne były. A co do High/low key polecam FOTO VIDEO chyba przedostatni numer. Okładkę miał o sprzedaży zdjęć.
fotografia cyfrowa
shemo
fotografia cyfrowa
2006-04-03 17:59:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
łohoohoo! Ja chce miec takich cwiczeniowców/wykładowców :)

no i nie ma to jak HAJT KEJ :) juz by mogli "wysoki klucz" mówic, w koncu Polska ma swoje wyroby czekoladopodobne :)

a wracając do temtu:
takie podstawy
na tło ok 2-3 EV 'swiatła' wiecej niz na fotografowany obiekt (ale jak dasz troche mniej, to da sie to potem podciągnąć) - jesli tło jest szare to odpowiednio wiecej swiatła.

temat oddalony od tła (w zalezności od natezenia swiatła) na min. 2, 3 metry (zeby uniknąć 'poswiaty' naokoło postaci/tematu)
swiatło główne raczej miekkie, czyli odbite od duzej powierzchni albo z soft boxu (parasolki dają tez fajne, równe swiatło).
zwykle kadr czysty, bez ostrych 'cieni', ale są wyjątki :)
a o doborze tematu, Sylwia juz przytoczyła odpowiednią wypowiedź eksperta :)

pozdr!
fotografia cyfrowa
bregu
fotografia cyfrowa
2006-04-05 06:22:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sylwia ma racje

oswietlenie high key uzyskuje sie na przyklad w studiu a zdjecie W STYLU high key na przyklad w ps-ie

o ps-ie nie bede pisal

wysoki klucz [high key]:
dla uproszczenia uzywamy dwoch zrodel swiatla A i B - kat pomiedzy osia obiektyw-model oraz osiami A-model i B-model powinien byc w miare jednakowy [czesto 45 st] - stosunek natezenia swiatla A do B wynosi 1 [1 do 1]

sredni klucz:
stosunek natezenia swiatla A do B wynosi [1 do 2]

niski klucz [low key]:
stosunek natezenia swiatla A do B wynosi [1 do 3 i wiecej] - w praktyce oznacza to, ze mozna zrezygnowac z jednego ze zrodel swiatla jak ktos chce :)

zdjecie oswietlone swiatlem w wysokim kluczu nie zawsze rowna sie zdjeciu W STYLU high key

pozdrawiam
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa