fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Sigma 24-70 f 2.8
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2007-06-02 19:27:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kochani, czy ktoś z Was miał przyjemność z w/w szkłem? ja używam go od niedawna z body eos 400 d i kurde szlak mnie trafia bo często ostrzy mi przed obiektem no i poniżej f4 mydli. Podobno dobrze pracuje z analogami, ale do większości lustrzanek trzeba ją skalibrować, serwis Sigmy robi to w ramach gwarancji, trzeba tylko wysłać do nich body i szkło i wybrac jedndą z opcji:
1. strojenie puszki do obiektywu,
2. kalibracja szkła do puszki,
3. kalibracja puszki do obiektywu "wzorcowego", a następnie obiektywu do skalibrowanej puszki.
wydaje mi się że najlepsza jest opcja 2, ale mam wątpliwość czy bawić się w to - słyszałam, że często serwis odsyła szkło z taką samą wadą jak była, albo minimalnie poprawioną. Czy ktoś z Was już próbował kalibrowania w serwisie Sigmy i mógłby mi coś doradzić, dzięki i pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2007-06-02 19:36:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mialem dwa szkielka sigmy i juz ich nie nam. Mam teraz dwa szkla canona i jest ok.
Byly to inne szkla, niz Twoje, ale do wyrobow tej firmy sie uprzdzilem troszke.
fotografia cyfrowa
piotr2505
fotografia cyfrowa
2007-06-02 20:36:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z analogiem pracowało fantastycznie , z cyfrą rzeczywiście były kłopoty , podobnie jak z 70 - 200 i 180, ale po serwisie w Gdyni z tymi dwoma ostanimi przestałem miec kłopoty. co do Twojego podstawowego pytania to nie wiem czy się poprawiło, bo przestawiłem się na 17 -35 i stary lezy sobie w szufladzie
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2007-06-02 22:16:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to muszę sobie analoga kupic:)
fotografia cyfrowa
tomekd
fotografia cyfrowa
2007-06-07 11:36:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mam ta sigme tylko ze z nikonem d80 i jestem zadowolony, ostrzy dokladnie w punkcie, troszke mydli ale tylko na 2.8 co jest normalne w nich.
nie kupisz obiektywu rownie dobrego jak elka canona za polowe ceny trzeba sie liczyc z tym ze bedzie troszke gorszy.
wysylaj do serwisu
fotografia cyfrowa
tomekd
fotografia cyfrowa
2007-06-07 11:37:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aha no i mam ta nowsza wersje z niby macro :)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2007-06-07 13:12:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tja, zoom z macro to nieporozumienie.
fotografia cyfrowa
tomekd
fotografia cyfrowa
2007-06-08 09:03:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przeciez nikt tego do makro nie bedzie uzywal chodzi o to ze mozna lapac ostrosc blizej
fotografia cyfrowa
lilliwashere
fotografia cyfrowa
2007-06-08 15:11:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podobno bywają problemy z kalibracją, ale u mnie nie zauważyłem. Ludziska mówią, że w tym obiektywie zdarza się ok 30 % przypadków :)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2007-06-08 16:06:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki za porady:)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa