fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Miłośnicy gór: jakie zabieracie ze sobą statywy na górskie wędrówki?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-06-16 18:45:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przymierzam się do zakupu dobrego statywu, którego da się transportować na własnych plecach w terenie górskim (i nie tylko). Wiadomo, że im statyw cięższy tym stabilniejszy, ale kto wędrował z pełnym dobytkiem na barkach ten wie o co chodzi. Mam na oku Manfrotto 190XPROB, a do tego głowica 804RC2. Razem troche ponad 2,5kg czyli jeszcze nie tak dużo. Statyw po złożeniu ma długość 53cm. Co sądzicie?
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-06-16 18:50:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dodam, że noszenie statywu w rękach lub na ramieniu oczywiscie nie wchodzi w grę. Tylko przytroczony do plecaka. Dlatego wydaje mi się, że długość po złożeniu również może mieć znaczenie.
fotografia cyfrowa
regis
fotografia cyfrowa
2007-06-16 21:40:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
slawomirek - ja noszę prawie 2x cięższy i jakoś daje radę :)
Z tym, który masz nie powinno być problemu.
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2007-06-16 23:56:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja noszę 055 pro z tą samą głowicą przy naneu alpha i też nie ma największego problemu. Trochę tylko sterczy w górę jak antena od walkie-talkie ;)
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-06-17 00:38:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam podobny zestaw: 190PROB + głowica 056 z adapterem 232, razem jakieś 2.5kg. Statyw plus głowica po złożeniu to aż 70cm - musisz brać pod uwagę wysokość głowicy. Dlatego NIE da się tego przytroczyć np. do żadengo z mniejszych plecaków Tamraca z serii Expedition (może z wyjątkiem Expedition 8; ale mam tylko Expedition 5) zgodnie z zaleceniami producenta plecaka. Da się z boku po lekkich przeróbkach, ciąży trochę na bok ale to i tak lepsze niż gdyby miało mocno ciągnąć w tył, stercząc przy tym nad głową jak granatnik przeciwpancerny.
W każdym razie do każdego sensownego zestawu z Manfrotto potrzebny jest odpowiednio duży plecak lub odrobina kombinacji.
Mimo to i tak nie ruszam się w plener bez statywu: na krótkie trasy noszę w ręce, na dłuższe - przytroczony z boku do plecaka.
Ale gdyby to było jeszcze jakiś kilogram i 15cm więcej, to już bym się zastanawiał...
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-06-17 04:37:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chcesz lekki dobry statyw , to wydaj 500$ lub 800 i bedziesz mial z glowy , ale mimo tego i tak bedzie ciezko przy dluzszych spacerkach
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2007-06-17 08:07:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
każdy statyw jest za ciężki by go nosić
i za lekki by go używać

przywyknij ;)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-06-17 14:19:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
święta prawda ;->
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-06-17 16:14:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rownie dobrze mozna kupic mocny ciezki i do tego za 200zl balonow z helem i potem sobie tylko ciagnac na sznureczku ;P :) podobny eksperyment zrobili goscie z pogromcow mitow na discovery - mit potwierdzony :D
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2007-06-17 17:37:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sławomirek, ja biore 3.5 kilowy statyw manfrotto, 2 body, 3 obiektywy i komplet filtrów, razem wazy około 15kg, nie licząc jedzenia i wody, po 10godz łazenia nogi włażą w d..e ;) ale warto moim zdaniem,a statyw w górach jest niezbędny, trenuj nogi ;)
fotografia cyfrowa
CyBeRmAnTiS
fotografia cyfrowa
2007-06-17 18:52:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
też mam zamiar porobić w najbiższym czasie góry
ale nie mam koncepcji jeszcze czym :)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-06-17 19:22:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a czy nie ma jakiejść możliwości przeniesienia gór tam gdzie jestem?? tak wiecie żeby można było landszafcik pstryknąć i nie łazić bo mi się nie chce??:))))
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-06-17 19:33:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jakże by nie... widziałam na targach takie tła fotograficzne...
;-ppp
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-06-17 19:35:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oooo to coś dla mnie:))))
fotografia cyfrowa
CyBeRmAnTiS
fotografia cyfrowa
2007-06-17 19:38:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja jednak wole góry na żywo :D
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2007-06-17 21:30:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
JA osobiście w góry zabieram Manfrotto 055 PROB z głowicą 804 RC2, do tego nosze body (waga około 850 g) plus dwa obiektywy i inne akcesoria. Zaboeram tez sprzet niezbedny w górach( kurtka, jaedzenie, termos, mapy i przewodniki) i jakoś daje rade. Prawda ze trzeba miec bardzo silne nogi aby to wytrzymać. Jednak ktoś kiedyć powiedział, ze sztuka wymaga poświecen.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-06-17 22:12:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
syperfly -> A ja noszę 2 body z gripem, 4 obiektywy, flash przenośny, kompakta i inne foto-graty, a do tego rzeczy które umożliwiają przeżycie w górach ok tygodniowego okresu :) Razem ze 25kg w maksymalnie nabitym plecaku 50l. Takie są minusy chodzenia od schroniska do schroniska. Ale w sumie te 2,5kg więcej to nie wiele. Nogi mam jeszcze mocne tylko ciekawe jak długo jeszcze wytrzymają, bo kolana już sobie załatwiłem na rowerku. Przed wyjazdem najlepiej pochodzić sobie z obciążonym plecakiem po schodach. Tak robią himalaiści. Marek Kamiński przed pierwszą wyprawą na biegun chodził ciągnąc po ziemi 6 połączonych ze sobą opon od ciężarówki...
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2007-06-18 11:38:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja posiadam Velbon Sherpa 600r - jestem baardzo zadowlony
Statyw "nosi" 350d_grip z 6cioma akumulatorkami 3000mAh więc trochę ważą - no ale szkła leciutkie ;)
I ani drgnie!

obszerny opis ze zdjęciami:
http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-testy-uzytkownikow/47989-test-opis-velbon-sherpa-600r.htm
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-07-04 23:08:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MF 190XPROB & 804RC2 stały się faktem. Wagowo jak na moje plecy w sam raz.
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2007-08-01 21:28:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja mam Olka XA :)
fotografia cyfrowa
hofman1989
fotografia cyfrowa
2007-08-01 21:36:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
eee tam checie lekko i stabilnie poduszeczka z groszkiem albo piaskiem :D
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa