fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Połówka do Kita
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
tomekbuka
fotografia cyfrowa
2007-06-20 16:17:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś połówkowego filtra, ale czy opłaca się kupowac filtr do Kita Canona? Czy to nie pogorszy jakosci która i tak pozostawia troche do zyczenia?
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-06-20 16:24:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to moze zainwestuj w cos uniwersalnego, np cookin, albo Lee?
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2007-06-20 17:27:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek ma przeważnie rację ;-)) I w tym przypadku dobrze Tobie radzi. Kupisz raz zestaw do filtrów wsuwanych i masz go nie tylko do tego obiektywu ale do każdego innego jaki w przyszłości kupisz. Jakość takich filtrów najczęściej jest dobra lub bardzo dobra i nie pogorszy jakości twoich zdjęć.
fotografia cyfrowa
obiezyswiat
fotografia cyfrowa
2007-06-20 17:40:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niestety czasami filtry okrągłe są wygodniejsze, zwłaszcza jeśli trzeba wielokrotnie wyjmować i chować aparat. Poza tym pomysł z Cokinem znakomity. Jeśli chodzi o filtry polecam Hitech, najlepiej (jeśli chodzi o przydatność) ND 0.6 i ND 0.9
fotografia cyfrowa
obiezyswiat
fotografia cyfrowa
2007-06-20 17:43:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli chodzi o jakość to filtr tak samo "pogorszy" właściwość obiektywu kitowego jak i jakieś tam L-ki. Co więcej dylemat bardziej będzie dotyczył tej L-ki czy warto ją tak mocno dobijać. A pogorszenie bywa i to duże. Kiedyś kupiłem tandetny polar i nakręciłem na mój kompakt FZ10 i zdziwiłem się że przy większym zoomie wychodzi mi nieostry obraz pomimo włączonej stabilizacji i stosunkow krótkiego czasu. Okazało się, że po wykręceniu filtra było znakomicie. Wniosek - warto zainwestować w lepszy filtr. Na pewno nie warto brać np. z Allegro jakiś tajemniczych podróbek Cokina, co więcej jakość oryginalnego Cokina też jest dyskusyjna. Hitech ma dość dobrą opinię i to nie tylko moje zdanie
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2007-06-20 17:51:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z obieżyświatem także się zgodzę (taki jestem zgodny człowiek). Używam Hitech-y i także widzę, że w pewnych sytuacjach nawet tak dobre filtry jak te pogarszają jakość. Proponuję na tym zakupie nie oszczędzać jeśli myślisz poważnie o fotografii.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-06-20 18:03:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mam cokina, strasznie upierdliwe w czyszczeniu ;-), ale jakiegos dramatycznego spadku jakosci z moim kitem nie zauwazylem.....
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2007-06-20 18:17:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co do spadku jakości mam jeszcze taką uwagę. Zauważam go wyraźnie przy długich czasach naświetlania. Przy fotach robionych w pełnym słońcu spadku jakości praktycznie nie ma.
fotografia cyfrowa
tomekbuka
fotografia cyfrowa
2007-06-20 18:46:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa