fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
poszukuję systemu do wyzwalania lamp EX430 EX 580
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-06-22 22:46:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witajcie Kochani

jak w temacie ... poszukuję systemu do wyzwalania lamp. szukam w googlach ale jakoś nie mogę trafić więc może ktoś widział, ktoś wie??
O co chodzi?? Widziałem u znajomego system gdzie w aparacie wpinało się radiowego pilota (w gorąca stopkę) a odbiornik przymocowywało się do lampy błyskowej (np speedlite ex430 speedlite ex580) tak od spodu bo odbiorniki mają tak jakby gorace stopki.
Wiem że zestaw ów składa się z dwóch odbiorników i nadajnika. Niestety znajomy wyjechał i nie mam nawet jak wziąć od niego namiarów na sprzedawcę.

Będę wdzięczny za pomoc

p.s. nie chodzi mi o canonowski transmiter gdyż działa on na podczerwien co w pomieszczeniu gdzie są ludzie średnio zdaje egzamin
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-06-22 22:51:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
napisalem tam

http://www.obiektywni.pl/forum/watek-3274-0.php
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-06-22 22:57:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak tyle że te systemy są do wyzwalania lamp studyjnych, a ja potrzebuję tanie chińskie wyzwalanie lamp dedykowanych do aparatów np do lamp canon speedlite ex 580.
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-06-22 22:58:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
do kazdych lamp to pasuje , uzywam ,wiec wiem :)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-06-22 23:01:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a w nikonie nic nie trzeba dokupywac ;P
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-06-22 23:02:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wiec odpal jeszcze dwie zwykle lampy :)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-06-22 23:03:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sylwester70 - ale czy ten sygnal przesyla sygnal z informacjami z aparatu? sam sie podepne pod ten temat bo wlasnie takiego wystemu szukam - zeby przesylal info z aparatu - to co do lap studyjnych to chyba raczej tylko wyzwala lampe??

Andres - zaczne poszukiwania i jakby co to dam znac - chcetnie dowiem sie rowniez o wsyztskich mozliwych systemach
- jesli chodzi o wyzwalanie z kabelka to tez chetnie sie dowiem jakie sa opcje - w sklepie mi powiedziano ze maja kabelek ale on tez nie przesyla danych tylko wyzwala lampe...
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-06-22 23:04:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres - a wlasnie ten system na podczerwien jest naprawde tak do bani - generalnie zastanawialem sie nad 580 zeby zdalnie wyzwalac 430... :(
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-06-22 23:19:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
system nie musi wysyłac danych z aparatu, zależy mi jedynie żeby odpalał lampy ich moc sobie ustawię manualnie.
pilot ma wyzwolić dwie lampy, lampy mają być wpięte (przykręcone) do takich kostek co to je wyzwolą, żadnych kabelków.
Vodek chyba tak nie do końca skoro ów system widziałem właśnie u posiadacza nikona...
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-06-22 23:35:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://nikonimaging.com/global/technology/speedlight/wireless/index.htm
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-06-22 23:45:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo , nie wiem :( mnie to raczej nigdy nie interesowalo , zawsze manualnie ustawialem lampy
jak juz pisalem te kontrole potrafia wyzwolic 4 lampy , oczywiscie trzeba miec ich wszystkich 5 sztuk, podlaczenie tej kontroli do lampy jest przez PC, ROWNIEZ JAK W LAMPIE WYLACZYSZ CZUJNIK NA PODCZERWIEN ( WIEKSZOSC LAMP TO POSIADA ) TO ONE NIE ODPALA NA SAM BLYSK , tylko przez kontrole
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-06-23 13:12:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w studiu zdadza egzamin , ale w publicznym miejscu nie
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa