fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotki w stylu Hill'a
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
max_rm
fotografia cyfrowa
2007-07-01 23:28:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam miszczow photoshopu :)
Widzialem tu niejednokrotnie fotki w stylu Dave Hilla:
http://davehillphoto.com/
Tutaj jest przyklad obrobki w PS:
http://www.flickr.com/groups/strobist/discuss/72157594577686705/
Problem jest taki, ze opis na tej stronce chyba nie za bardzo dziala... poniewaz mi wychodza fotki o wiele gorsze niz oryginal (powinno byc odwrotnie, nieprawdaz?).

Zwracam sie z prosba o wytlumaczenie mi, jak powstaje efekt "plastikowych" zdjec. Dziekuje :)
max_rm
fotografia cyfrowa
Reco
fotografia cyfrowa
2007-07-09 17:04:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
podbijam temat. Też mnie interesuje odpowiedź pytanie max_rm'a
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-09 17:09:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Używasz filtru gurnoprzepustowego. W angielskiej wersji High Pass. Ewoluujesz ze sobą warstwy, korygujesz (jak chcesz), poziomujesz (jak chcesz), coś robisz jeszcze na co masz ochotę i masz.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-07-09 17:09:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie ! NIE ! proszę ! bardzo proszę ! TYLKO NIE TO !
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-09 17:13:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:0 MartaW - co się stało?
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-07-09 17:24:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale to juz nie zdjecia, to grafika ;)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-07-09 17:25:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No, ale efekt ciekawy jak by nie patrzyl.
Max_rm, gnebic powinienes Separatyste, bo on w PSie od lat siedzi, wiec na pewno sporo o tym wie.
fotografia cyfrowa
Reco
fotografia cyfrowa
2007-07-09 17:32:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
separatysta a byś mógł trochę dokładniej to wytłumaczyć, bo nie za bardzo kumam
fotografia cyfrowa
mr_sepia
fotografia cyfrowa
2007-07-09 18:02:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przede wszystkim zacznij od podkrecenia kolorow i ustawienia levels (poziomowo) tak by bylo najblizsze efektowi ktory chcesz uzyskac, wszystkie wartosci podane w tutorialu do ktorego link zamieszczasz odnosza sie do zdjec w wysokiej rozdzielczosci, jesli bedziesz to praktykowal na mniejszej rozdzielczosci powiedzmy tak jak do OB to musisz je zanizyc, zawsze pamietaj by nie trzymac sie ich za bardzo, powinienes sam dostrzegac najlepsze zmiany.
1. zrob kopie warstwy (layer) na ktorej pracujesz, uzyj filtra: Filter -> Other -> High Pass z wartoscia 4.0 (przypominam o rozdzielczosci)
2. majac aktywna warstwe z kopia zmien jej Blending Mode na Vivid Light
3. splaszcz warstwy zdjecia (flatten image)
4. zrob kopie warstwy raz jeszcze
5. uaktywnij ja i uzyj raz jeszcze: Filter -> Other -> High Pass z wartoscia 6.9 (przypominam o rozdzielczosci)
6. majac aktywna warstwe z kopia zmien jej Blending Mode na Color
7. ustaw Opacity aktywnej warstwy na 40%
8. splaszcz warstwy zdjecia (flatten image)
9. zrob ponownie kopie warstwy
10. wybierz z Filter -> Blur -> Gaussian Blur i ustaw wartosc na 9.4 pixels
11. wybierz z Filter -> Noise -> Add Noise, pamietaj by zaznaczyc opcje Gaussian i uzyc szumu monochromatic
12. uzywajac lassa zaznacz tylko oczy i z menu Select wybierz Feather gdzies okolo 6 pixeli, jesli masz CS3 to bedzie w menu Select -> Modify -> Feather
13. wybierz z menu Select -> Inverse
14. wybierz miekki pedzel z palety pedzli i ustaw jego Opacity na 30%, uzyj go na calym zdjeciu w ramach twoich potrzeb
15. splaszcz warstwy zdjecia (flatten image)
16. teraz powinienes wyostrzyc krawedzie na zdjeciu idz wiec do filter -> Sharpen -> Unsharp Mask, zalecany wartosci to Amount 100%, Radius 30.0 pixels, Threshold 0, pamietaj ze w twoim przypadku moga byc inne
17. dobre wynika daja zdjecia na ktorych dobrze wspolgra swiatlo, mozesz tez uzywac filtrow do jego wygenerowania
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-07-09 18:11:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
o rety... no to teraz poleją się kicze... :-|
fotografia cyfrowa
mr_sepia
fotografia cyfrowa
2007-07-09 18:23:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
martaw - nie mysle :-) duzo zalezy od zdjecia i jego wczesniejszego przygotowania, uwazam tez, ze nie wszystkie zdjecia sie do tego nadaja
fotografia cyfrowa
mr_sepia
fotografia cyfrowa
2007-07-09 19:13:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
11.1 z menu Layer -> Add Layer Mask -> Hide All
fotografia cyfrowa
jacko
fotografia cyfrowa
2007-07-09 21:15:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
podobna technika jak u Andrzeja Dragana. 2godziny klikania

www.andrzejdragan.com
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-09 21:37:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:) Tak. :) Andrzej Dragan był jednym z pierwszych oficjalnych. Ładnie to stosował. I stosuje. ;)
max_rm - mr_sepia opisał Ci schemat dość sprecyzowany pod kątem bodajże pracki przez Ciebie podanej. Ogólnie elementy, które wymienił - poza nimi nic więcej nie będziesz potrzebował.
Nie wiem na ile znasz pracę w szopie lub innym programie. Jeżeli z przymróżeniem oka, to na wstępie popracuj na używaniu podanych elementów oddzielnie. Potestuj, żeby umieć przewidywać efekty i przede wszystkim poznać wartości zalecane dla pliku na jakim pracujesz.
Jak coś wyczarujesz to się pochwal. ;) Początki też pokazuj. I nie bój się krytyk starych wyjadaczy. Poboli trochę ale szybciej się nauczysz. ;)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-09 21:37:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
BernArt - dzięki za polecenie. ;)
fotografia cyfrowa
mr_sepia
fotografia cyfrowa
2007-07-09 21:45:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co do dragana to znajdziesz kilka kilka opisow co do metody, jeden np tu: http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1006&message=11122531 jesli bedziesz zainteresowany to daj znac a podrzuce cos juz naprawde latwiejszego i mniej czasochlonnego
fotografia cyfrowa
max_rm
fotografia cyfrowa
2007-07-09 22:50:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
OOO, widze zainteresowanie tematem :))
mr_sepia: bardzo dziekuje za tlumaczenie, ale z angielskim nie mam problemow na poziomie PS :))
Chodzi o to, ze to co mi wychodzi, nie za bardzo jest podobne do tego, co widziec chce :)) Z photoshopem nie mam wiekszych problemow, i raczej amatorem nie jestem, lecz do profi mi chyba tak daleko jak do ksiezyca....
Jesli chodzi o Dragana, to sprawa jest prostsza - wystarczy nawet na youtube wpisac, i juz jakis wloski lektor nam pokaze na konkretnym przykladzie (nie znajac wloskiego, po 3 przegladach opanowalem technike).
Podobne zdjecia na OB widzialem u "asiurka" i "MareckiMarek", lecz oni nie zdradzaja tajemnicy :((
Jak bawilem sie w "Dragana", to wyszlo mi takie cos:
http://www.obiektywni.pl/uzytkownik/index.php?pokaz=zdjecie&id_zdjecia=165547
separatysta: tlumaczysz jak prawdziwy guru :))) cos tam klikasz, cos tam zmieniasz i... vuala! ale gdyby mi to dzialalo, to bym nie tworzyl postu :((
Moze ktos wpadl na inna metode, niz ta, co podalem na samym poczatku w linku?
Zlota pigulka jest nadal poszukiwana :DD
fotografia cyfrowa
mr_sepia
fotografia cyfrowa
2007-07-09 23:32:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jestem w posiadaniu prostej techniki opisujacej ten efekt, teraz jestem w pracy postaram sie wklepac potem, co do linku to moze czynie cos nie tak ale mi sie to nie otwiera ;-( w poszukiwaniu zlotej pigulki udam sie wieczorem do domku by przesledzic moje notatki, z tego co zauwazylem to jest tylko jedna metoda, prob i bledow opartyuch na wnikliwej obserwacji zdjecia ktore bedziesz poddawal transformacji, najwazniejsza jest gra swiatel i przenikanie sie warstw, wiec czas sprobowac!
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-10 00:12:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)) max_rm - to ja już nie kminię o co Ci chodzi. Pytasz o sposób uzyskania efektu, to Ci podają. Jak podają to twierdzisz, że to wiesz i znasz. Tylko Ci nie wychodzi. mr_sepia nawet krok po kroku opisuje co i jak. A Ty nic. Siądź, "baw się", analizuj i kombinuj. Nikt nie wie co chcesz uzyskać, z jakiego zdjęcia i przede wszystkim co chesz uzyskać. Żeby Ci to wyjaśnić to musiałbyś przekazać ludziom materiał zdjęciowy, wzorcowy efekt końcowy i przede wszystkim swoje oczy.
Znasz szopa, znasz angielski (bardzo pomocny w szukaniu źródeł po sieci). Potwierdziliśmy Ci czym to się je. Teraz już od Ciebie zależy jak Ty to zjesz. ;)
fotografia cyfrowa
max_rm
fotografia cyfrowa
2007-07-10 00:15:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a teraz?
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-165547.php
Jakby nadal nie dzialal, to wejdz na moj profil i znajdz dziewczynke nad rzeka w zielonej kurtce :)))

Jest jeszcze taka pani fotograf Jill Greenberg, ktora polubila taki styl... www.manipulator.com
Generalnie minusem dragana jest to, ze jego technika przyciemnia zdjecia i dodaje taki dziwny klimat, ktory swietnie pasuje do obrobki starszych osob... imho :) A te foty hilla i greenberg wlasnie sa jasne i nastrojowe :)) No, to czekam, mr_sepia, az znajdziesz zlota pigulke :))
Mysle, ze fajnie by bylo, jak kazdy, komu sie uda osiagnac cos takiego, pokaze nam swoj rezultat i omowi, co tam czarowal w PSie :)) Thx all!!!
fotografia cyfrowa
max_rm
fotografia cyfrowa
2007-07-10 00:27:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
separatysta: no, podano mi sposob uzyskania efektu, ktory ja znalazlem w sieci (wyprobowalem go, i nie jestem zadowolony z rezultatu). Wszystkie kroki wykonywalem, zmienialem ustawienia, bawilem sie.... i nic :))) Jakosc sie pogarsza :((( I wlasnie dlatego stworzylem ten post... Jesli mozna wiedziec, sprobowales moze ta technike? Wyszlo cos dobrego? :))
fotografia cyfrowa
mr_sepia
fotografia cyfrowa
2007-07-10 00:41:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
max_rm - wystawilem ci ocene i wypisalem co o tym sadze pod zdjeciem, mysle ze bedziesz zadowolony :-) co do tej pigulki to nie oczekuj wszystkiego co wyleczy kazdy bol, bedzie to kolejny (nie jedyny!) sposob
fotografia cyfrowa
max_rm
fotografia cyfrowa
2007-07-10 01:15:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ot, co mi sie udalo zrobic ta technika a'la Hill... nie wiem, albo sie czepiam, albo to nie jest do konca to, co trzeba :)))
http://www.photodom.com/showfoto.php?id=1&fotoid=405001

mr_sepia: dzieki, za komentarz :) widze, ze mozna na forum zrobic niezly piar :D ale co do fotki z dziewczynka w zielonej kurtce, to pamietam, ze tam byla technika dragana + pobawilem sie instrumentami blur, dodge, burn...

Damn... chyba sobie i wam masturbuje mozg... ale chce wlasnie takie blyszczace sie fotki miec w swojej galerii... MareckiMarek, na moje zapytanie powiedzial, ze on zaznacza wszystkie elementy osobno i w kazdym wyrownuje tonalnosc.... Patrzac na zdjecia mozna ufac, ale... troche ta technika jest niedopowiedziana... :(((
fotografia cyfrowa
mr_sepia
fotografia cyfrowa
2007-07-10 03:27:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zgodnie z umowa, opis techniki zaczerpnalem z photoshop user, matt kloskowski, bardziej przypomina to technike dragana ale moze bardziej uniwersalna I dajaca sie zastosowac do innych zdjec, calosc byla realizowana na portrecie bezdomnego (http://www.istockphoto.com/file_closeup/gender/male/men/2601859_hobo.php?id=2601859), pamietam podobne zdjecia prezentowane przez kogos z obiektywnych, ale to nie jest temat
1. zacznij od zrobienia kopi warstwy , majac aktywna background copy, teraz idz do Filter -> High Pass w oknie dialogowym w zaleznosci od rozdzielczosci zdjecia wprowadz 5 I mniej
2. skopiuj raz jeszcze oryginalny background by otrzymac (background copy 2) nowa warstwe I przesun ja na sama gore, a teraz idz do menu Image -> Adjustments -> Desaturate dodatkowo zmien blend mode warstwy na Hard Light
3. zrob Flatten image I skopiuj warstwe by miec Background copy teraz wystarczy, ze nacisniesz Command-F aby powtorzyc ostatnio uzywany filter, zmien Blend mode na Overlay
4. Faltten image raz jeszcze I kliknij czwarta ikonke od lewej na dole palety warstw (Create New Adjustment Layer) I wybierz Curves, jesli nie zmieniales ustawien siatki na dokladne to bedziesz mial okno podzielone na kwadraty 4x4 zlap za lewy dolny rog kwadratu prawego od gory I przeciagnij w linii do lewej (prawego dolnego rogu kwadratu pierwszego z lewej od gory (ale opis ufff) da ci to wiecej swiatla, pomysl o innym wykorzystaniu
5. w ikonkach warstw, bedac na Curves tam (gdzie dodales adjusment layer) kliknij w Layer mask I nacisnij Command-I wykonasz inwersje, z klawiatury wybierz D lub w inny sposob wybierz foreground I background color, twoja maska stanie sie czarna, majac bialy jako foreground wybierz brush I uzywajac takiego ze zmiekczonnymi krawedziami maluj wokol oczu by uczyniec je jasniejszse, dodasz im blasku, mozna ta technike uzyc do innych zdjec
6. jesli wydaje ci sie ze oczy na zdjeciu nie sa dostatecznie jasne stworz nowa warstwe zmien blen mode na Soft Light nacisnij D a potem X by zmienic kolor I maluj brush oczy tylko biale raz jeszcze
7. jesli chcesz dodac oczom koloru utworz nastepna warstwe, wybierz twoj kolor (zielony, niebieski) zmien Blen mode na Color I maluj miekkim pedzlem kolorowo oczy, zmien Opacity warstwy by osiagnac pozadany efekt
8. splaszcz zdjecie raz jeszcze, zrob nowa kopioe warstwy I idz do Filter -> Render -> Lighting Effects wszystko co tu zobaczysz jest do zmiany, pobaw sie by uzyskac dobry efekt zacznij od Light type -> Spotlight

powodzenia! bede czekal na efekty twojej pracy I choc moze nie jest to taka dobra tabletka to mam nadzieje ze pomoze ci zrozumiec swiatlo z punktu 4. nie bedzie to bardzo jasne, ale co tam, a co do zdjecia to wole to w zielonej kurtce tutaj tego nie czuje moze i jest to taki hill ale slaby :-) przepraszam za jezyk
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-10 07:47:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
max_rm - diabeł tkwi w szczegółach. A Ty jak widzę dociekasz szczegółów. I bardzo dobrze. Przede wszystkim aby uniknąć jak najmniejszego wkładu ręcznej obróbki, należałoby wykonać jak najlepsze zdjęcie. Mówię o świetle. A i tak do ręcznej robótki coś zostanie.
Szczerze? Zdjęcie, które zaprezentowałeś, ładne. Ale nie dziwię się, że nie jesteś zadowolony. Bo dziewczyna wygląda jak z krainy figur woskowych.
W tej sytuacji powinienneś pobawić się na maskach.
Zabawa w światło i cień. ;)
I pamiętaj zawsze najważniejszy jest fundament, tutaj zdjęcie. Jego prawidłowa ekspozycja.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa