fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Co wybrać - Nikon czy Canon?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
dani215
fotografia cyfrowa
2007-07-07 19:17:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam!
Mam pytanie do bardziej zaawansowanych forumowiczów. Mianowice obecnie posiadam Samsunga Pro815, a niedługo chcę przesiąść się na cos lepszego. Przeglądałem już pełno postów, czytałem wiele opinii w prasie branzowej i jakoś nie wiem na co się zdecydować :| Myślałem o jednym z tych zestawów: http://cgi.ebay.com/Nikon-D80-Digital-SLR-28-70mm-70-300mm-Lens-4GB-D-80_W0QQitemZ280132084542QQihZ018QQcategoryZ147174QQrdZ1QQcmdZViewItem
lub http://cgi.ebay.com/CANON-EOS-Digital-REBEL-XTi-SLR-Camera-3-Lens-2GB-XT-i_W0QQitemZ110146309077QQihZ001QQcategoryZ147173QQrdZ1QQcmdZViewItem
Chodzi mi głównie o wasza ocenę BODY i obiektywów w tych zestawach.
Z góry dzięki za wszelką pomoc :)
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2007-07-07 19:37:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W analogach zawsze bardziej podobal mi sie Nikon, niestety w cyfrze Canon ma jedna zalete nie do przeskoczenia dla Nikona: pelnoklatkowe body. Podobno Nikon ze wzgledu na konstrukcje bagnetu nigdy nie bedzie w stanie wprowadzic matrycy 24x36..., podobno podkreslam.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2007-07-07 22:02:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Święta Wielkanocne, czy Boże Narodzenie? ;)

Przymierz w dłoni oba korpusy i wybierz ten który jest wygodniejszy. Ze statystycznego punktu widzenia body Nikona trzymają się lepiej :) Poza tym D80 to już całkiem niezły aparacik.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-07-07 22:24:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na plus nikona, poza ergonomia jest lepszy kitowy obiektyw w zestawie :)
fotografia cyfrowa
max_rm
fotografia cyfrowa
2007-07-07 22:28:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rebel Xti Canona - to jest to samo co 400D?? Bo w USA chyba maja inne oznaczenia. Jesli nie jestes kobieta, to polecalbym Nikon d80 - pewniej sie trzyma w dloni, jest wiekszy. Trzymalem oba aparaty, i Canon mi sie zdal plastikowa zabawka dla kobiet. Obiektywy chyba maja podobne, wiec tu nie bede sie rozpisywac. Jesli chodzi o body, to zdecydowanie Nikon!
P.S. Zapewne zaraz tu sie zleci stado cOnanistow, i bedzie przekonywac o wyzszosci canona nad nikonem (bo to odwieczny temat-dyskusja). Wiec musialbys jeszcze pomyslec, jakie obiektywy planujesz dokupic w przyszlosci, i na tej podstawie dokonac wyboru... Ja za d80!
fotografia cyfrowa
dani215
fotografia cyfrowa
2007-07-07 22:42:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No właśnie mnie tez przekonije wykonanie Nikona :) Poczekam jeszcze na więcej opinii może w końcu dokonam dobrego wyboru :)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2007-07-07 23:09:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mam 400d i jestem zadowolona, aczkowiek Nikon wychodzi lepiej w testach bo ma lepszą ergonomię a Canon za to jakość obrazu, nie bawiłam się tym d80, ale pewnie wynik ostateczny czyli zdjęcie przy tych samych parametrach nie będzie się różniło na pierwszy rzut oka, zajrzyj sobie do testów:
http://www.optyczne.pl/36.1-Test_aparatu-Canon_EOS_400D.html
http://www.optyczne.pl/38.1-Test_aparatu-Nikon_D80.html
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2007-07-07 23:31:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tekst o lepszym kicie w zestawie jest trochę na wyrost.

Gdyby Canon był sprzedawany z tak drogim szkłem - byłby tak samo drogi jak nikon (400D vs D80).

Kupując samo body canona i np tamrona 28-75 lub 17-50 (stałe światło 2.8) masz mniej więcej porównywalne możliwości. ( ostrzejsze będzie pewnie szkło nikona, ale światło będzie po stronie Tamrona).

Kupno samego body ma też tą zaletę, że nie każdy chce startować ze szkłem 17-70.

Tak jak ktoś napisał - nie ma co się przerzucać który lepszy, bo oba dobre, acz inne. Trzeba wziąć do ręki, i zapoznać się z menu. Jeden i drugi ma wady i zalety, natomiast zdjęcia - ich jakość, bardziej będzie zależała od szkieł, od puszki - raczej niewiele.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-08 00:55:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zapmnijcie o cyfrach. Polecam F4. F5 i F6 na przemiał, ale F4 to był sprzęt-czołg. ;)
fotografia cyfrowa
hartman
fotografia cyfrowa
2007-07-08 09:03:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pentax k10 - przynajmniej przeczytaj o nim:)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-07-08 09:41:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciekaw jestem kiedy skończą się mało MZ sensowne argumenty o "ergonomii".

Taki cytat: "Trzymalem oba aparaty, i Canon mi sie zdal plastikowa zabawka dla kobiet." I zasadnicze pytanie: "zdał", czy "jest"? Bo jeżeli tylko robi takie wrażenie, to dla mnie nie ma to najmniejszego znaczenia. Ja się wychowałem na aparatach typu Pentax ME, Olympus OM-1, Minolta XD-7. To dopiero były maleństwa, a jednak nikt nie narzekał na ergonomię.

Jakość obrazu w 400D i D80 jest pewnie porównywalna, cena raczej nie...

Jedynym, ale za to mocnym i konkretnym argumentem za D80 jest zastraszająco duża liczba użytkowników Canona narzekających na problemy z AF. Ze swoim 350D woziłem się do serwisu przez kilka miesięcy, za to teraz mam tak wyregulowany, że mucha nie siada.

Za to matryca CMOS nie ma sobie równych pod względem szumów przy wysokim ISO. No i ta perspektywa pełniej klatki...

Gdybym teraz miał wchodzić od nowa w jakiś system, to bardzo poważnie rozważyłbym K10D
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-07-08 10:13:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a moim zdaniem ergonomia ma duże znaczenie, ja na przykład nie potrafiłbym czerpać przyjemności z focenia trzymając coś upierdliwego w ręce ;P
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-07-08 10:30:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vodek, a trzymałeś którykolwiek z wymienionych przeze mnie aparatów?

Ostatnie kilka lat używałem BARDZO dużego EOS'a 50E z gripem, a potem przesiadłem się na FinePix'a S5500. I wcale nie wydawał mi się za mały. Porobiłem pół roku i kupiłem 350D (też z gripem), który po FinePix'ie wydał mi się duży i wygodny.

Ostatnio bawiłem się D200 kolegi z pracy. DLA MNIE jest wybitnie upierdliwy, choć niewątpliwie jest to znakomita maszyna... :-)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-07-08 10:42:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kiedys dla mnie smiena i vilia byly szczytem ergonomii, o zenicie nie wspominajac ;), a tak powaznie, to dla osob z duzymi lapami (jak ja) nikon wydaje sie poreczniejszy..., aczkolwiek w nikonie do tej pory ciezko mi sie pogodzic z faktem ze na drabince w wizjerze plus jest po lewej, a minus po prawej stronie :)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-07-08 10:50:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aha i dodam jeszcze ze MSZ ogromnym plusem nikonow jest mozliwosc zmiany wiekszosci parametrow bez wchodzenia do telewizorowego menu....:)
fotografia cyfrowa
Paprycjusz
fotografia cyfrowa
2007-07-08 11:01:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Obydwa aparaty są tak dobre, że można nimi robić tak samo rewelacyjne zdjęcia. A aparat nie powinien męczyć w użytkowaniu, jak np. pracujesz z nim przez 10h non stop w ręce, co się zdarza. I trzeba wybrać czy wolisz nacisnąć-przekręcić kółkiem-nacisnąć czy przytrzymać-pokręcić kółkiem ;) Jakość zdjęć z obydwu aparatów na pewno Cię zachwyci ;)

Użytkownik D50 :D
fotografia cyfrowa
pawelradymno
fotografia cyfrowa
2007-07-08 11:42:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
CANON kup canonika a bedziesz mial sprzeta jak tralala Pozdrawiam Sam trzaskam 350D
fotografia cyfrowa
dani215
fotografia cyfrowa
2007-07-08 11:44:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No i prawie mi się rozjaśniło w głowie :) Jeszcze tylko muszę spojrzeć na tego K10 - bo w ręku juz go miałem przez moment :) Tak na marginesie spojrzał ktoś w linki które wstawiłem, bo nie napisaliście nic o szkłach które są tam w zestawie :)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2007-07-08 11:54:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
weź do ręki, przyłóż do oka, zmień ustawienia. Może akurat w Pentaxie będzie najlepiej. Dzisiaj naprawdę każdy aparat (w klasie cenowej) jest świetny -
zobacz na fotki np. na photo.net w interesującej cię kategorii. Policz ile, wśród najlepszych, zrobiono Nikonem a ile Canonem. Odkryjesz, że wśród dmark, d2, znajdziesz i kompakta nie mówiąc o 400d i poczciwym d70. P:)
fotografia cyfrowa
max_rm
fotografia cyfrowa
2007-07-08 12:46:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk: nie zgodze sie! Skoro sam stwierdziles, ze jakosc zdjec jest porownywalna, to pozostaje porownywac wlasnie takie rzeczy, jak ustawienia, funkcjonalnosc, ergonomia itd... Trzymalem 400d, i z obiektywem 18-55 wydal mi tanim plastikiem. Rozmiar tez ma znaczenie, bo jak widze autor doczepi tam tamrona 200mm - przeciez on go nie utrzyma nawet tym aparatem, bo bedzie mu sie przechylac :)))
Canon ma system oczyszczania matrycy - czytalem opinie o tym, i jesli drobne pylki sa do usuniecia, to wiekszy brud i kurz juz pozostaje, wiec tak naprawde system jest chyba tylko chwytem marketingowym.
Nikon ma drugi monitor na gorze, co baaaaardzo pomaga przy foceniu!
O co chodzi z "perspektywa" pelnej klatki??? - totalna bzdura i kolejny mit!!! Przeciez to nie sa aparaty z tej klasy zupelnie!!!??
fotografia cyfrowa
max_rm
fotografia cyfrowa
2007-07-08 12:49:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dani215: bedziesz zamawiac przez ebay? mozesz opisac jak przebiega zakup transakcji, jesli mieszkasz w Polsce? i jakie sa koszty sciagniecia zza oceanu sprzetu?
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-07-08 13:04:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Max, powtórzyłeś dokładnie to samo: "Trzymalem 400d, i z obiektywem 18-55 wydal mi tanim plastikiem". Dla mnie nie jest istotne co mi się WYDAJE, tylko jaki jest stan faktyczny. Jeśli aparat ma wytrzymać kilka lat, to dla mnie może spokojnie sprawiać wrażenie jakby miał się rozsypać po miesiącu, w ogóle mi to nie przeszkadza. W świętej wojnie C vs. N nie trzymam żadnej ze stron, jak kupowałem 350D to nikon jeszcze nie miał w ofercie D40 i D40X, a pozostałe modele są DLA MNIE niewygodne i nieergonomiczne dlatego, że są ZA DUŻE. Piszę to czysto subiektywnie i nie przekonuj mnie, że powinno MI się wygodniej robić dużym i ciężkim aparatem.

Perspektywa pełnej klatki nie jest ani bzdurą, ani mitem, tylko aktualnym stanem faktycznym. Oczywiście jest to aparat z innej półki, głównie cenowej, ale odkąd wszedł na rynek jedo cena już spadła z 12,5 tys. do 8,5 tys. Pewnie po kolejnym roku będzie 6, a jak wejdzie następca, to może nawet jeszcze niżej. A fani jakości i tak nie używają obiektywów dedykowanych dla APS-C, tylko pełnoklatkowych eLek, więc za jakiś czas sobie wymienią samo body.
fotografia cyfrowa
max_rm
fotografia cyfrowa
2007-07-08 13:14:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk: "wydal" bo trzymajac go przez 15 min nie moge stwierdzic, czy "jest". A dla mnie pierwsze wrazenie jest bardzo wazne :)
Halo, widze, ze dyskusja toczy sie w kierunku porownywania marek (niestety autor napisal nawet tak w nazwie tematu). Ale istota tego postu jest porownanie dwoch modeli 400d i d80!!! Wydaje mi sie, ze kompletna bzdura jest porownywanie marek, bo w kazdej kategorii cenowej jest zwyciezca w postaci konkretnego modelu. A wiec poruszenie tematu o pelnej klatce jest chyba zbedny...
No, coz, mysle, ze autor ma juz na tyle duzo informacji, ze sam podejmie decyzje. A ja z kolei bede wdzieczny, jesli po zakupie, dani215, napiszesz, jak przebiegala transakcja na ebay (bo ta cena naprawde jest bardzo niska!!, i stad moje zainteresowanie) i czy jestes zadowolony/a z zakupu :)))
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-07-08 21:41:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sledź nie ryba
kaszub nie człowiek
nikon nie aparat

Posiadacze nie muszą przekonywać o wyższości Canona nad nikonem... to jest po prostu FAKT.

fotografia cyfrowa
max_rm
fotografia cyfrowa
2007-07-08 22:08:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to przyszli cOnanisci :))))
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa