fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Forumowy plagiat
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2007-07-11 15:16:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Owieczkę to bym wymienił z kimś na Foto Tygodnia... ;)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-07-11 15:27:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lol.... ja też się mogę czymś z kimś wymienić ... jak w podstawówce obrazkami z gum Turbo ;)
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2007-07-11 15:43:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Magus, proponuję byczka za Kasię... :)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-07-11 16:04:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
U ciebie byczek jeden a u mnie Kasi dość dużo :)

fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-07-11 16:05:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na OPH wymienialiśmy się odbitkami a4 czasem - ma kilka fajnych zdjęc od autora z NY i trzymam je głęboko schowane w szafie :)
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2007-07-11 17:50:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W całej tej aferze dla mnie najbardziej zdumiewające jest to, że rozpoznajecie te wszystkie zaskrońce i padalce pojawiające się na różnych forach. Ja się już dawno pogubiłem i mam wrażenie, że różnią się tylko stopniem zwinięcia ... ;-) (A jak ktoś chce sobie zaskrońca kupić, to zapraszam do mnie, pełna darmocha - wszędzie pełzają).
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-07-12 08:05:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W razie czego ostrzegam, ze kupilem wszystkie fotki na tym forum i biore po 1 zl za prawo publikacji :P
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2007-07-12 11:51:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter >> aż tak wysoko cenisz moją "śtukę"? ;))
fotografia cyfrowa
filozof
fotografia cyfrowa
2007-07-12 15:14:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wystawiam fotki na galeria.cyfrowe.pl. Tam też pojawiały się ostatnio zdjęcia zdjęcia autorów z OB. Sam zgłaszałem takie przypadki administratorowi i fotki zostały usunięte. Powiadomiłem też prawdziwych autorów. Niemniej problem został, bo od czasu do czasu znajdzie się jakiś "artysta", który chwali się nieswoimi dziełami. Takich trzeba tępić jak zarazę niszcząc w zarodku. Rodzi się jednak pytanie, jak zapobiec kradzieży wstawianych zdjęć. Niestety nie mam na to pomysłu. Jedyne co mogę zrobić w tej sprawie, to wychować własne dzieci, aby nie wyciągały ręki po cudzą własność.
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-07-12 15:21:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wyjście administracyjne jest: zablokowanie możliwości zapisania opublikowanego obrazu...
albo podpisywanie go przez autora w sposób uniemożliwiający wykadrowanie - to wyjście odautorskie...
bo znaki wodne, exiffy - to nie jest straszne dla osób, które o tym nawet nie wiedzą ;-)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-07-12 15:22:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Można np tak zabezpieczyć galerię by po kliknięci prawym przyciskiem na zdjęciu wyszedł napis copy rights lub podobny.

To nie zatrzyma wszystkich ale z pewnością większość, gdyż nie będą potrafili tego obejść.

Co o tym myślicie?

Ja myślę, że można o to poprosić Administrację.


fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-07-12 15:39:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No, super "zabezpiecznie". Powstrzyma zwłaszcza tych, którzy rozpowszechniają zdjęcia z galerii takich jak ta.
Szkoda czasu programistów na coś, co się obchodzi w ciągu sekund.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-07-12 15:46:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No i widzisz? Same zalety.
To tak jak z CD, który kupuję za 60zł, a później nie mogę go odtworzyć na stacjonarnym odtwarzaczy który niestety "rozumie" także MP3. Za to piraci - no problemo ;-)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-07-12 15:51:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nawet gdyby to miało zatrzymać co 10 "pirata" to imho warto!
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-07-12 15:57:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A moim zdaniem zapis o dozwolonym użytku powinien być rozszerzony np. tak:
"Dozwolone jest dowolne wykorzystanie utworu w celach niekomercyjnych, pod warunkiem, że nie przynosi to szkód majątkowych autorowi".
Obecnie ściga się ludzi np. za to, że na swoim blogu umieścili czyjeś zdjęcie. Moim zdaniem to jest jakiś absurd: a nich robi sobie ze zdjęciem co chce, byle tylko nie zarabiał na tym pieniędzy i dał notkę, że autorem jest "Trurl z OB".
Obecne prawo nieuchronnie zmienia ludzi pretendujących do miana artystów w przedstawicieli marketingu firmy produkującej proszki do prania...
fotografia cyfrowa
Dj_AnT
fotografia cyfrowa
2007-07-12 15:58:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Wyjście administracyjne jest: zablokowanie możliwości zapisania opublikowanego obrazu..."
Po IE to działa ale w innych przeglądarkach niekoniecznie, a nawet jeśli nie, to pewien klawisz na klawiaturze załatwi sprawę.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-07-12 16:30:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Osobiście nie miałbym nic przeciwko temu aby nawet tej notki NIE było.
Weźmy te zastosowania niekomercyjne: publikuje się zdjęcie na jakimś blogu jako ilustrację czegośtam (np. nastroju) - wystarczy tu niezbędne minimum - aby użytkownik takiego zdjęcia nie przypisywał sobie autorstwa :-/
fotografia cyfrowa
slawol80
fotografia cyfrowa
2007-07-12 19:11:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mały mi też się bardzo twoje fotki podobają, ale zamiast kupować, lub wymieniać,wolał bym abyś napisał kilka porad dla początkujących,czego mają się wystrzegać,na co zwracać uwagę robiąc foty. Kilka przydatnych rad.czywiście jeżeli masz czas i ochote. pzdr.
fotografia cyfrowa
Canthi
fotografia cyfrowa
2007-07-25 11:31:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk - piszę do Ciebie w sprawie posta, którego umieściłeś w tym wątku 11 lipca. Nie było mnie tu wtedy jeszcze, ale i tak napiszę.
Ja - przyznaję się i nie wstydzę się tego - należę do początkujących, ale takich, którzy chcą ćwiczyć, uczyć się na błędach własnych i innych, i w ten sposób, ciężką pracą, coś osiągnąć. I czuję się dotknięta wrzucaniem wszystkich początkujących do jednego wora - razem z tymi, którzy chcą żerować na czyjejś twórczości i talencie. Nie obrażę się, bo ja się z reguły nie obrażam, ale jest mi przykro. I podejrzewam, że nie jestem jedyna wśród tych, którzy zawitali tu dlatego, że odkryli w sobie nową pasję i chcą ją rozwijać ciężko nad tym pracując.
Ja wiem, że to był pewnie taki żarcik czy coś. Ze mnie nie jest żadna księżniczka na grochu i nie popłaczę się z tego powodu, ale niektórzy mogą to wziąć do siebie... A takie coś na dzień dobry wcale nie zachęca do zostania na OB. Kto wie, może zniechęci się ktoś, kto w przyszłości, bliższej lub dalszej, wniesie dużo dobrego na ten portal? :o)

Pozdrawiam wszystkich, którzy SAMODZIELNIE pracują nad swoimi dziełami (czyli, mam nadzieję, 99,9999999999999999999999999999% użytkowników...) :)

Canthi
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-07-25 12:01:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Canthi to nie był "taki żarcik czy coś", tylko po prostu ABSURD DO KWADRATU!!! Naprawdę nie zobaczyłaś tu ironii?

Mam nadzieję, że tak jak Ciebie to nie zniechęciło, tak nie zniechęci i innych, wydaje mi się zresztą, że po moim komentarzu pod Twoim zdjęciem powinnaś zrozumieć, że kto, jak kto, ale ja na tym portalu nigdy nie stałem na stanowisku "anty" w stosunku do początkujących...
fotografia cyfrowa
Canthi
fotografia cyfrowa
2007-07-25 12:17:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pisząc "taki żarcik czy coś" miałam na myśli "taki żarcik czy ironia" - oczywiście, że to widzę :)

pozd.
C.
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-07-25 12:42:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)))) żenada :(
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa