fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
canon 350D czy 10D? jaki obiektyw?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
zdrajca
fotografia cyfrowa
2007-07-19 15:22:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Drodzy obiektywni,
mam dylemat dotyczący wyboru między canonem 350D a 10D.
10D jest pólprofesjonalny- czy lepiej zainwestować w niego?
moje wątpliwości dotyczą też wyboru obiektywu w granicach cenowych do 1500zł. Interesuje mnie zwłaszcza fotografia uliczna, natrafianie na ciekawe momenty. Czy sprawdzi się tu Tamron 28-75/2,8 , lub Canon EF-S 17-85 mm f/4-5.6 IS USM, czy moze jakies male tele ? proszę o radę. pozdrawiam
fotografia cyfrowa
regis
fotografia cyfrowa
2007-07-19 16:20:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przecież 10D to już można powiedzieć "stary dziadek" :)
Poza lepszym wykonaniem korpusu nic ciekawego Ci nie zaoferuje a będziesz go mógł kupić zapewne ze sporym przebiegiem.
Poza tym wspomnianego EF-S'a do niego już nie podepniesz.
350-ka też już nie jest nowa, ale technologicznie jak najbardziej ok.
Z tych dwóch wybrał bym na pewno 350D
Pytanie odnośnie obiektywów to przede wszystkim kwestia używanych ogniskowych.
Na dwoje babka wróżyła. Jeśli robisz coś z architektury to pewnie przyda się szerszy kąt - wtedy np Tamron 17-50 f/2.8 albo np Sigma 18-50 f/2.8 będą idealne. Jeśli portety i wyłapywanie "momentów" z tłumu to może bardziej dłuższe ogniskowe i np. wspomniany tamron 28-75 f/2.8
fotografia cyfrowa
zdrajca
fotografia cyfrowa
2007-07-19 22:07:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki za pomoc:)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-07-19 22:22:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
10 mam do sprzedania , jesli ciebie interesuje to na prv zapraszam
co do 350 to chodzily sluchy ze nie sa zbuyt dobre aparaty , cos z ostroscia maja :( ale musisz popytac tych co foca tymi pudelkami :)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-07-19 22:55:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co do obiektywow to regis madrze prawi i podzielam jego zdanie - jesli natomiast chodzi o body to w 100% wybral bym 10D - to bylo moje pierwsze lustro cyfrowe i przez rok czasu napewno kilka razy licznik przekrecilo w dziesiatkach tysiecy - ale sprzedalem je jeszcze w takim stanie ze obecny uzytkownik jest zadowolony i sam urzywa od roku...

w pewnym momencie mialem body 350D i po krotkim okresie bylo generalnie zajechane i wszedzie byly luzy - a 10D dalej dziala - tego sprzedalem a z 350D zostal schowany do szafy.

no ale idac dalej to w tym momencie nie podjal bym takiego ryzyka i poszukal jakgos fajnego niezajechanego 20D - na ebayu w dobrych cenach widzialem...
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-07-19 22:57:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a i parametry chyba przemawiaja rowniez za 10D ale dokladnie nie pamietam... AF na przyklad i funkcjonalnosc na manualu z dwoma pokretlami ...
fotografia cyfrowa
zdrajca
fotografia cyfrowa
2007-07-22 01:51:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hm.. jeśli 20d to pewnie bez lepszego obiektywu niż kitowy nie osiągnie się dobrego efektu, a są ograniczenia finansowe.
350d + Tamron 17-50 f/2.8 lub 10d + ten sam obiektyw?
zalezy mi na dobrym ostrzeniu i kolorach.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-07-22 23:42:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zadam pytanie.. jaka jest różnica pomiędzy 10D a 300D poza softem?? Dodam softem który bez problemu można wgrać??

Mimo wsztstko brałbym 350D miałem potem miała go czeko a teraz dowiedziałem się że kolejny właściciel dalej go używa i bardzo sobie chwali. Owe luzy o których wsponinał pablo mogły sie pojawić....tyle że przy ostrej reporterce sportowej i ciagłym strzelaniu seriami... Ale w każdym to się pojawi, znam przypadki takich objawów w 20D więc nie ma reguły. Reasumując... Wybór dla mnie jest jasny. 350D z Tamronem.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa