fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
oko za oko
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-03-25 13:46:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a oto co mnie spotkało po wystawieniu -1 dla tego zdjęcia - http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-13755.php:
"Nie ma niczego, absolutnie niczego interesującego na tym zdjątku.
Już nie czepiając się słabej jakości samej fotki powiem że ani drut czy cośc tam w dole kadru nie sprzyja tej fotce ale również brak kontrastu, i fatalne wręcz tło.
Skuszę się na wystawianie oceny ujemnej -to żadna vendetta - uczę się znajdować słabe fotki u innych :)
cześć!" ( http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-2145.php )
Bynajmniej się nie skarżę (wiem że moja fotka nie jest wysokich lotów). Chciałbym tylko poznać Wasze opinie.
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-03-25 14:13:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie zawracaj sobie glowy odwetowcami, tylko rób swoje - znaczy sie: zdjecia:)
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-03-25 14:48:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
maniaszewska no co racja to racja:)
chyba pochopnie post założyłem
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-03-25 15:05:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie, post sam w sobie bardzo dobry. mi się też zdarzało, że po zostawionym gdzieś negatywnym komentarzu odwiedzano moje portfolio i komentowano tylko SŁABE zdjęcia, udowadniając mi, że różne to ludzie mają gusta i inne takie. niestety część osób, która nie potrafi się zdystansować do ocen czy krytyk działa właśnie w taki - łagodnie mówiąc: brzydki - sposób, nie myśląc wcale o tym by zacząć robić lepsze zdjęcia, jedynie by się odgryźć.
tak na serio nie ma się o co oburzać, jeśli taki 'odwetowiec' wstawiając ci złą notę przy okazji ją uzasadni (w tym przypadku o którym mowa uzasadnienie równieżnie było wysokich lotów;)) można nawet na takim odwecie skorzystać. portale fotograficzne po prostu w ten sposób działają - jeśli wystawiasz złą notę musisz się liczyć z tym, że urażony autor nisko oceninego zdjęcia będzie chciał się zemścić. jeśli wystawiasz dobrą ocenę lub przymilny komentarz - jest równa szansa że oceniona osoba odwiedzi twoje zdjęcia i zechce ci się odwdzięczyć
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-25 15:14:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Klops: Ale co Ty sie chlopie przejmujesz. Jesli zajmujesz sie fotografia , jesli interesuje Cie to co robisz. Jesli osoby ktore oceniaja twoje prace to wystarczy zebys odebral to Co Cie czegos nauczy. Ja przyznam sie szczerze licze sie ze zdaniem bardzo niewielu forumowiczow " moze to dziwnie zabrzmi, ale tak jest. " A co Ci z tych pkt. ??? jak bedziesz ich mial wiecej to same za Ciebie zdjecia sie robic niebeda. Z jednej strony Cie rozumie, bo tez mialem taki kryzysik :P Wszyscy a w zasadzie znaczna czesc najbardziej Wartoswiowych osob ( Dla mnie ) wystawiala krytyki. I chodz jeszcze mozna powiedziec nigdy nieuslyszalem ze to co robie jest Dobre ze sie to komus podoba, Niepoddaje sie :D Walcze jak Lew :P hihi i mam nadzieje ze kiedys moja praca, i wszystko co wkladam w moja prace. Zostanie Doceniona przez pewne osoby. Na czym bardzo mi zalezy. Osob wymienial niebede bo Oni wiedza o kogo chodzi. Szacunek dla was...

P.S. Klopsiqu nie przejmuj sie Lizak jest z Toba :D

Skromny_Lizak
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-25 15:33:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale tak sie jeszcze Lolo przyczepie do Tych ocen. Wydaje mi sie ze duza liczba osob duzo pkt dostaje z sympati, czy jak to nazwac. Widzialem wiele bardzo dobrych prac, ktore zasluguja na wysokie oceny. Niestety :-( bardzo duza liczba osob ma przy zdjeciach max 25pkt. moje najwiecej mialo 14 :P a mozna by zrobic wlasnie taki zakres. :D

czepiajacy sie Lizak :D
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-03-25 16:30:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
słuchajcie, problem jednak pozostanie. nie mam zamiaru dawać do moderacji bo w sumie może to i nie odwet był? dajmy temu spokój. za maniaszewska - foćmy, foćmy. no może reagujmy ostrzej w przypadku takich 100% akcji odwetowych. tu raczej tak nie było.
Lizak - dzięki za słowa otuchy. fakt że z punktów to niewiele mam (:)) ale chyba każdy się zgodzi że być w miarę dobrze ocenionym to przyjemna sprawa:).
lolo - też racja dlatego jw.
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-03-25 18:52:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lizak - z sympatii jak z sympatii, a jak zcesto sie zdarzaja punkty za modela....?:( wczoraj jedno zdjecie na ktorym byl, no nie powiem, mily zwierzak dostawalo same 3 i 4 z dopiskiem :o jaka slodka....! a samo zdjecie technicznie bylo totalnym gniotem... i nazbieralo wiecej punktow niz naprawde dobre prace obok niego....;(
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-25 22:34:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oza: Pewna osoba mi powiedziala zebym sie punktami nieprzejmowal. I tak tez robie. Milo by bylo zobaczyc swoje zdjecie jako jedne z najlepszych , albo jako zdjecie tygodnia :D Ale moze kiedys....
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-03-25 23:29:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oza ma rację - też to zauważyłem. Ciekawe czy jakby przedstawić bdb zdj. np. kupy to co by było? ....... :))
No tylko sobie żartuję :)
fotografia cyfrowa
krze
fotografia cyfrowa
2006-03-25 23:43:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no az plakac sie chce normalnie, ze to takie wazne dla niektorych.
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-26 10:26:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie no jak widze ta swoja punktacje to mi sie slabo robi....
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-26 10:39:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Serdecznie zapraszam wszystkich do przeczytania Co napisal Gizmo. http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-14232.php
Szczegulnie prosze zwrocic uwage na Ostatnie zdanie. Polecam glebsze zastanowienie sie nad tym co napisal. Bo w tym jest klucz dobrych ocen i sprawiedliwego oceniania. Moim zdaniem.
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2006-03-26 13:49:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oza - to jest prawdziwy problem. I o tym warto dyskutować. Czy i na ile ocena walorów modela/modelki powinno wchodzić w zakres oceny zdjęcia. Moim zdaniem nie możne całkiem od tego abstrahować, bo dobór modela jest istotny, ale to nie wszystko.
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-03-26 14:07:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
krze - ironizujemy? a na jaki temat? co jet takie ważne dla niektórych bo nie łapię?
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-26 14:09:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Klops Ty moze niewidzisz tego problemu. Ja i napewno wiele wiele ludzi go widzi.
fotografia cyfrowa
Robertus
fotografia cyfrowa
2006-03-26 19:09:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hehe , to ja mialem motyw i to tym dziwniejsze ze nie bylo odwetu a gosc wjechal mi na profil i ocenil -1 , 0 , 0 , brak oceny :) nigdy pozniej sie juz tu nie pojawil hehehehe :) wkurzyl mnie ale co tam ! i tak bede robil swoje mimo ze nie naleze chyba do ludzi robiacych 'pod publike' , wiadomo o co chodzi.

jesli juz mowimy o ocenach i komentarzach to osobiscie wkurza mnie najbardziej brak odezwy ze strony odwiedzajacych. w tym momencie mozna uznac ze wystawilo sie gniota albo ze fota jest za trudna w odbiorze hehehe :D skoro portal ma sluzyc wymianie pogladow to

DO CHOLERY PISZCIE , URUCHOMCIE SZARE KOMÓRY !!!

zauwazylem tez pewna tendencje. jest sobie fota 'niekomercyjna' ze tak powiem i wszyscy sie czaja zeby cos napisac, ktos sie w koncu odwazy to za nim idzie reszta ?!!?
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-03-26 19:44:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moi drodzy. Póki istnieje cos takiego jak ocenianie, a nie tylko krytyka, która zmusza do napisania czegokolwiek to tak będzie się działo na każdym portalu. Myśle, ze pomogłaby opcja wyłączania oceny, ale....wtedy idea rankingów może ucierpieć. Z czego będą tworzone? z ilości komentarzy. To jest odwieczny problem wszystkich serwisów, a to że ludzie są złośliwi, zazdrośni i leczą swoje kompleksy na takich portalach jest nagminne. Innym problemem są TWA, towarzystwa wzajemnej adoracji. "On mi dał 5 to głupio by było mu dać 2". "On mnie lubi to ja też muszę!" Nie uciekniemy od tego gdy pojawia się jakikolwiek powód do rywalizacji, zbierania ocen, a nie samej przyjemności dzielenia się z innymi swoją twórczością. Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
Robertus
fotografia cyfrowa
2006-03-26 19:53:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tylko zeby istnialo dzielenie to musi byc na nie oddzew :)
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-03-26 19:55:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No wiesz nikogo nie zagonisz na siłę.
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-03-26 22:41:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Robertus w pełni Cię popieram. Tez mi czasem brakuje odezwów pod fotami:)
fotografia cyfrowa
jasior
fotografia cyfrowa
2006-03-26 23:50:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
he,he,he!!!! i KTO to pisze? ;P
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-03-27 00:01:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Klops - hehe - zawsze mozna sproobowac... wiesz... uzyskac ladna kompozycje i kolory;))) hehe
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-03-28 16:49:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No tak Oza, kto jak kto ale Ty nie powinnaś narzekać:))
A ja to zwyczajnie taki smutas jestem pesymistyczno-nachaliczny:)
jasir - już ja Cię odwiedzę!!! :))
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-03-28 16:58:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ karez. rankingi mozna i bez ocen zrobic

np kazdy user ma prawo 1 zdjecie na tydzien zdlosic do galerii najlepszych, nastepnie taka foto jest poddawana pod glosowanie pro/contra
i fota ktora uzbiera limit glosow i wiekszosc bedzie pro wchodzi do galerii na stale (tak jest na fotocommunity i sie sprawdza). wtedy masz galerie bez oceniania, ze ta fota jest o 3 pkt lepsza od innej, bo to bzdura :) pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa