fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
śmierć fotografii
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2007-07-27 12:37:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z dużym zainteresowaniem (i w pewnej mierze niezrozumieniem) śledzę zjawisko "śmierci fotografii", ale nie fotografii "jako takiej" ale pojedynczego zdjęcia. Zgodnie z moimi obserwacjami śmierć wstawianej do galerii pracy następuje gdzieś w okolicach połowy drugiej strony galerii. Gdzieś tam przebiega granica na której nikną komentarze i dramatycznie spada puls (czyli ilość nowych odwiedzin). Dalej zapuszczają się już tylko niezwykle odważni widzowie, tacy, którzy nie boją się plątać w środku nocy po cmentarzysku.
Chyba to zjawisko odkryła także administracja :) i stworzyła kategorię POLECANI AUTORZY. Mam jednak wrażenie, że w tym okienku pojawiają się 4 najświeższe prace. A gdyby tak zmienić tę regułę i wstawiać tam 4 wybrane przez autora prace (chętnie dowiedziałbym się które uważa on za najciekawsze, najważniejsze bądź najlepsze w swym portfolio)? W gorszej opcji może administrator mógłby dokonać takiego wyboru z pośród wszystkich prac autora (także tych od dawna umarłych)? Może udałoby się wskrzesić dobre prace choć na chwilę?
:)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-27 12:41:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Obawiam się, że przy narzędziu jakim jest internet, a w nim samym natłok działających ludzi - Twój pomysł mógłby być utopią.
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2007-07-27 12:41:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
idea wskrzeszania wraca jak bumerang, nie unikniemy takich smierci niestety...
fotografia cyfrowa
Aradia
fotografia cyfrowa
2007-07-27 12:41:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobra mysl...
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-07-27 12:51:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystko zależy od selekcji... Mamy takie narzędzia jak:
> ulubieni autorzy
> polecani autorzy
> vox populi
> vox dei
> krytyki
> sortowanie galerii po kategorii, średniej, ilości punktów, etc. w dowolnie wybranym okresie
a to jak z tego korzystamy jest naszym wyborem. Po co kolejne narzędzie? Jeśli nie chce się kliknąć na stronę 5 tylko komentuje się jak leci nowe fotki to narzędzia administracyjne nic nie zmienią. Chcesz coś zmienić zaczynaj zawsze od siebie ;)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-27 12:59:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam się z Iness - sposobów wyciągnięcia "starego" zdjęcia na wierzch na OB jest mnóstwo.
fotografia cyfrowa
CyBeRmAnTiS
fotografia cyfrowa
2007-07-27 13:03:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
separatysta , wystarczy popatrzeć na działanie typowego odwetowca ... zawsze znajdzie nawet najstarsze zdjęcie, chociaż niekoniecznie to najlepsze :)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-27 13:07:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:) - o, a tej opcji nie wziąłem pod uwagę. Trafne spostrzeżenie CyBeR.
Szukając podobieństwa przychodzi mi na myśl również sentyment, przy którym niektórzy "otwierają" na nowo zdjęcie pisząc: takie ładne, że wróciłem/am popatrzeć.
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2007-07-27 13:30:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness - nawet nie wiedziałem, że robię wrażenie tak bardzo nierozgarniętego trzynastolatka :)
Rozumiem, że Twoim zdaniem cel powstania kategorii POLECANI AUTORZY był okołoprestiżowy i ambicjonalniełechtający. To po co tam zdjęcia dawać - można tłustym drukiem wpisać "dziś uwielbiamy ..." złota ramka i strona będzie się szybciej ładowała ;)
Zakładając, że tam nie byłaś to do tego zdjęcia http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-29320.php jak byś docierała?

Ja wierzę, że człowiek może też rzeczywistość kreować, nie tylko siebie (ale nie jestem też romantycznym piętnastolatkiem). Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-27 13:36:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skimi - prawda, że Iness jest szczera aż do bólu? :) Ale ma rację.
A polecani autorzy jest - uważam - dość istotnym elementem wyróżnienia, gdyż na to nie składa się pojedyńczy kadr, czy dwa, a ogólna twórczość osoby. I jeżeli takie wyróżnienie kogoś spotyka, to sądzę może być...może nie dumnym...ale zadowolonym z takiego faktu.
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2007-07-27 13:53:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba słowa nas na mieliznę znoszą ;)
Zgadzam się, że jest to wyróżnienie, ale czy myślisz, że by nim nie było gdyby inne miniaturki pojawiły się przy nicku?
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-07-27 14:13:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja próbowałam tak:
http://www.obiektywni.pl/forum/watek-3281-0.php
http://www.obiektywni.pl/forum/watek-2338-0.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-163460.php (KK)
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-35011.php (KK)
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-91395.php (KK)
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-57468.php (KK)
Konstruktywne krytyki to wybór losowy z dowolnych 29 stron moich krytyk.

Polecani autorzy to polecani autorzy - za całokształt a nie za 2 czy 5 określonych fotek... to portfolia do których warto zajrzeć i znaleźć coś czego TY - Skimi - osobiście poszukujesz...
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-07-27 14:18:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
być może sposobów dotarcia do archiwów jest wiele, ale na ich przeszukiwanie wymaga anielskiej cierpliwości - jedna strona średnio wypełnionego portfolio wyświetla się do kilkunastu do kilkudziesięciu sekund
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-27 14:30:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm...MartaW. Zależy od łącza i obciążenia serwera w danej chwili.
Przyznam, że zdarzyło mi się czekać właśnie z takich powodów. Z wolnego łacza, kiedy spóźniałem się z rachunkiem ;) i chyba z przeciążenia, bo w robocie nie ma spóźnień z rachunkami, a zjawisko występowało. Ale to wszystko bez względu na wyposażenie PF.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-07-27 16:07:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niezależnie od łącza, niezależnie od platformy sprzętowej, niezależnie od systemu operacyjnego i przeglądarki, niezależnie od pory dnia... (pisałam o tym na poczatku wątku)
OB smarka jak krew z nosa i tyle
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-07-27 16:25:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No właśnie. Pisałem powyżej. Jest to kwestią serwera.
A elementy, które wymieniłaś mają ogromne znaczenie na optymalność działania. Może poza porą dnia.
To jest tak jak z mieszkaniem. Należy co jakiś czas sprzątać bo inaczej się grzęźnie.
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2007-07-27 19:15:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mojemu komplowi pekla kiedys tętnica w nosie, kurde chciałbym zeby mi tak smarkało z internetu jak wtedy Jemu z nosa...ale to tak zupelnie poza tematem:-))
fotografia cyfrowa
tymoteuss
fotografia cyfrowa
2007-07-27 22:45:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja po wejściu na OB przeglądanie zdjęć zawsze zaczynam od 13'tej strony ;). I tak za każdym razem.
Co do szybkości otwierania też nie narzekam. Mam radiówkę 256 :D, strona otwiera mi się średnio w 5 sek, chyba, że znów mi wiatr antenę porwie :D
fotografia cyfrowa
watercool
fotografia cyfrowa
2007-07-28 12:10:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lolo, ale Ameryki to teraz chyba nie odkryłeś :P Wiadomo, że jak kogoś widać, jest aktywny to się do niego częściej zagląda przecież chyba :P
fotografia cyfrowa
watercool
fotografia cyfrowa
2007-07-29 23:18:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No z drugiej strony to masz rację...najwyraźniej nie dla wszystkich. Dobrze komuś uświadomić czasem, że samo się nie zrobi. Więc w sumie to popieram to odkrywanie Ameryki poraz drugi :P Oby to czytali i niech nie marudzą!
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa