fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
rowni i rowniejsi
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-08-17 22:56:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sluchajcie... chcialem poruszyc pewien problem.. ktory mnie i zapewne kazdego z was dotyczy.. ja moge publikowac 3 zdjecia na tydzien... ci ktorzy maja konto premium moga wrzucic 10 tygodniowo. a co mnie najbardziej kole w oczy to to ze gosc o nicku "Anonimowy" publikuje codziennie setki zdjec. czy my tu nie mamy doczynienia z pogwalceniem prawa rownouprawnienia userow?


:D
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-08-17 23:00:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Anonimowy to cham, mialem watpliwa przyjemnosc pare razy pisac z nim pod jakimis fotkami, moim zdaniem ten uzytkownik powoduje, ze ten portal zchodzi na psy, poza tym wystawia 99 gniotow i jedna neizla fotke dziennie - to przegiecie, okrojcie mu po prostu mozliwosc wystawiania zdjec, bo to nie tyle niesprawiedliwe, co juz zenujace....

Jedno trzeba mu przyznac - Nie ma twa, ani nie stara sie go budowac, bo nie widzialem nigdy, zeby ocenil jakakolwiek prace..
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-08-17 23:04:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:D
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2007-08-17 23:06:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Interesujące... wpisałem 'anonim' do wyszukiwania pod zakładką 'Autorzy', oto co otrzymałem (liczba po dacie, to ilość zdjęć):

anonimis 2006-08-27 32 1448 (1418/30) 2.58 3.39 2857 18 790 14
Anonim 2006-01-10 0 0 (0/0) 0.00 0.00 0 0 0 0
AnonimuS 2006-02-18 1 0 (0/0) 0.00 0.00 0 0 3 2

żaden inny Anonimowy nie jest wyszczególniony...
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-08-17 23:11:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Nie ma twa, ani nie stara sie go budowac, bo nie widzialem nigdy, zeby ocenil jakakolwiek prace.." - ahahahaha :D:D
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2007-08-17 23:16:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale wystawia nie tylko słabe... czasem takie, jak to się mówi... żeby zbadać rynek... ;) a czasem tak oczywiste, że ten Anonim nie jest, de facto, potrzebny... ;)))
fotografia cyfrowa
mrb1963
fotografia cyfrowa
2007-08-18 10:43:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najlepiej byłoby ograniczyć się do krytyk, podoba się to dobrze - pochwalić, nie podoba się to napisać krótko i węzłowato co nie leży, wtedy nie będzie wyścigów do 1000 potem do 2000 potem do 5000, 10000 itd. w końcu tracę orientację czemu to służy, jak ktoś nie chce oglaać much to nie ogląda, jak nie lubi pająków to też olewa takie foty, jak nie znosi dzieci to też tam nie wchodzi ---- i tyle, a nie jazda jeden po drugim jak po kobyle :) :) pozdr,
fotografia cyfrowa
mrb1963
fotografia cyfrowa
2007-08-18 10:44:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to były takie "przemyślenia" po przejrzeniu kilku wątków na tym forum - i może niekoniecznie dotyczą akurat tego ;)) pozdrawiam wszystkich OBIEKTYWNYCH
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-08-18 11:03:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mrb1963: w sumie to masz rację, zwłaszcza, że nie każdy umie ocenić fotografię nie ze swojego ogródka lub specjalności...
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2007-08-18 11:23:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
piotrrodzoch jak to jest z tymi zdjeciami? ja moge opublikowac 4.
fotografia cyfrowa
mrb1963
fotografia cyfrowa
2007-08-18 11:38:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corazon, no właśnie, cieszę się że się ze mną zgadzasz, - a nawet jeśli tacy laicy jak ja oglądają i chcą skomentować foty, powtarzam skomentować a nie postawić stopień, nie z ich ogródka to też mają prawo napisać co im leży a co nie, a oceny??? to w sumie nie jest takie istotne, albo się doskonalimy sami i wykorzystujemy uwagi ludzi oglądających (vide JA), albo chcemy dokopać bliźniemu (przykładów nie podaję) i wtedy rzeczywiście oceny się mogą "przydać" -- ale po co?!
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-08-18 11:55:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak i najbardziej wkurza mnie fakt, że wystawiam fotkę technicznie dobrą, ale komuś się nie podoba to wali od razu zero, a wystarczy napisać co się nie podoba i dlaczego, nie trzeba też stawiać dobrych ocen, wystarczy komentarz...
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-08-18 11:58:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niektorzy maja sadystyczne podejscie do stopni ;)
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2007-08-18 12:18:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...albo masochistyczne... ;D
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-08-18 12:21:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bicki - mialem taka prof w szkole (ech....wspomnien czar), ktora bardzo cierpiala jak musiala postawic 2. Myslisz, że tu też jest wielu pedagogów z powołania? ;D
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2007-08-18 12:46:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja miałem kilku profesorów w liceum, później wykładowców na studiach, którzy wyznawali zasadę, że uczeń / student umie najwyżej na 3, profesor na 4, an na 5 to tylko Bóg, i wcielali ją w życie stawiając głównie 2 albo 3-. Efekt łatwy do przewidzenia: nie byli specjalnie lubiani... gorzej: nikt się od nich niczego nie nauczył... ;)
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2007-08-18 12:52:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy Ty masz pojecie jak ja cierpię jak mam postawić 1 ( i myśli typu: " boże, znowu powiedzą że się nie znam, że zawyżam ocenę ;) )

I to codziennie kilkanaście razy ;(
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2007-08-18 12:53:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
WujuTomie...ale co też Ty nam teraz "sugerujesz" (nie)chcący ? ;D
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-08-18 12:54:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo moze jednak brakowalo im wlasnie tej umiejetnosci uczenia. Trafilem na takiego co tez wcielal te idee z ocenami, ale dzisiaj smiem twierdzic ze to byl czlowiek duzego formatu.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2007-08-18 13:11:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niskie oceny są OK. Tylko jeżeli styl ich wystawiania nie przypomina tamtych moich nauczycieli, o któych wspomniałemr, a którzy zajmowali się głównie egzekwowaniem wiedzy, dając jedynie nikłe wskazówki co do jej zdobywania, a ze stawiania niedostatecznych czerpali dziwną osobistą satysfakcję (do dziś pamiętam te uśmieszki...)

A co do oceny zdjęć... Bicki, to absolutnie nie było do Ciebie, ja sam nałapałem już tyle '0' i '1', że wyćwiczona bariera immunologiczna poawala mi to znosić bez mrognięcia okiem ;) ale ostatnio zbulwersował mnie jeden z tych nisko oceniających, który nie zawahał się w dyskusji pod zdjęciem użyć stwierdzenia '...o fotografii wiem o wiele więcej od ciebie...' z nie znoszącą sprzeciwu pewnością. To nie było do mnie osobiście skierowane na szczęście... niemniej odzywka taka kwalifikuje się, mz, na ocenę -1, powinna stąd zniknąć. :( Po raz pierwszy poważnie rozważam możliwość prewencyjnego ignora...

Miałem przyjemność, dawno temu, uczestniczyć w kilku wieczorach autorskich nieżyjącego już Edwarda Hartwiga... po jego wystąpieniu zwykle prace swoje prezentowali młodzi adepci sztuki... warto było posłuchać, w jakim stylu ten człowiek oceniał lepsze czy gorsze 'dzieła', przenigdy nie zdobyłby się na wygłoszenie przytoczonego powyżej tekstu... Dobrze, jeżeli w parze z wiedzą idzie pewna klasa oraz odrobina pokory.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2007-08-18 13:13:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
*pozwala *mrugnięcia - bardzo przepraszam
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-08-18 13:18:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo kiedyś tak bywało, że im ktoś WIĘKSZY tym skromniejszy i kulturalny był. Teraz jest odwrotnie i niektórzy myślą, że im wyżej zadzierają nosa tym są więksi. Ot, taka marność.
fotografia cyfrowa
mrb1963
fotografia cyfrowa
2007-08-18 13:20:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uncle and Svolken - 100% racji, a przy okazji, Uncle nie tylko Ty miałeś takich nauczycieli ;)
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2007-08-18 13:25:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tu Ci przyklasnę Tomku, i zaprawdę powiem, że dobrego artystę (rzemieślnika bo szanuję obu jednako) poznać idzie często po takim detalu, jak szeroko pojmowania skromność, czy jak to nazwać...

Swoją drogą, nie pamiętam pseudonimu pewnego pana który jakiś czas już temu pokazywał swoje prace na OB. Nie byłem świadom jego doświadczenia w dziedzinie foto, ale po obejrzeniu jego pracy ośmieliłem się napisać krytykę...

Rzeczony autor, prześledził moje komentarze z danego dnia, i natknął się na pracę Andresa ( ręka małpy wystająca z poza krat ) którą to pracę oceniłem w porywie chwili na 4.

Komentarz personalny, po mojej krytyce był taki: " Idź lepiej oceniać goryle"...

"pewna klasa" - to jest właśnie to.

Jak prawdziwe trufle.

fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2007-08-18 13:27:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@mrb1963, Bicki: :* :D pełne zrozumienie na linii...
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa