fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
a kiedy obiektywni wydadzą pismo? :)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2007-09-06 04:58:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za 35zł miesięcznie w przedpłacie dla zainteresowanych, foty miesiąca w formacie analogowym.. na mega wypasionym papierze.... itp, itd :) może czas na jakiś nowy ruch na rynku fotograficznym, wtedy to by dopiero była galeria, ho ho :) za pomysł możecie mi przyznać konto premium gratis... (miałem wykupić, ale poczekam) na stanowisko naczelnego nie będę się dobijał :) chociaż kto wie... wesołych rozważań :))) (czytałem coś o wydawnictwach foto w sieci i tak mnie naszło) więc jak? bo ja bym chętnie zobaczył niektóre internetowe produkcje na papierze z analogową głębią :)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2007-09-06 07:55:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
35 zl... to bedzie sprzedaz gora 10.000 miesiecznie. Dla maniakow pismo. A z maniakow sie nie wyzyje. Wysokie koszta produkcji (dobry papier), zero reklamy (bo gdzie i za co i do kogo adresowana?), ,malo reklam (kto da reklamy do niskonakladowego pisma?) duze ryzyko. Zadne duze wydawnictwo na to nie pojdzie (a wiem, bo pracuje w takim jednym), male tym bardziej, wiec wychodzi ze wlasnym sumptem. A to oznacza, ze trzeba by wlozyc tak z 500.000 zlociszy i modlic sie zeby sie zwrocily, w co osobiscie powaznie watpie.

Sa chetni?


...To sie nazywa "proza zycia", bracie.
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-09-06 09:14:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pamiętam jeszcze reakcje prenumeratorów jak ni z tego ni z owego po prostu nie pokazał się kolejny numer CHIP Foto - Video. A to była niezła gazetka dla pasjonatów i w prenumeracie kosztowała nawet połowe z 15 zł jakie płaciło się w kiosku/ Empiku. Skoro CHIP nie chciał ciągnąc za sobą zdechłej ryby a i inne gazety foto ledwo ciągną to... może by tak je powspierać zamiast porywać się na wyważanie otwartych drzwi? Łatwiej dodać sobie jedną stronkę czy dwie z tego co w sieci do istniejącej gazetki niż porywać się z motyką na księżyc :)
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2007-09-06 09:57:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O cholera - na głównej widać tylko : "a kiedy obiektywni wydadzą PiS"

Już myślałem że się szykuje jakiś skandal, a tulipa ;D
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-09-06 10:20:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tulipan... chyba.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-06 10:27:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pomysł fajny ;)
fotografia cyfrowa
everyman
fotografia cyfrowa
2007-09-06 11:13:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wydać pismo w dzisiejszych czasach nie jest trudno
...zrobić to dobrze i odnieść sukces, to już niestety inna sprawa

osobiście takowych nie kupuję i nie wiem, czy na papierowych obiektywnych poświęcałbym '35zł' miesięcznie
zastanówmy się co by mogło się tam znaleźć: foto miesiąca + wywiad z autorem, fotki tygodnia i pewnie jeszcze kilka drobiazgów
o recenzjach sprzętowych raczej można zapomnieć, bo kto by to robił?...
zobaczcie zakładkę czytelnia - tylu użytkowników, a mało kto tam coś dopisuje

imo jedyne wyjście to dogadać się z już wydawanym magazynem i pojawiać się w nim jako jeden z działów (2-3 strony)
tyle, że to nie jest taka prosta sprawa ;)
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-09-06 13:45:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jezu o czym wy gadacie :P :D mi sie nie udalo naklonic kilkunastu osob do zrobienia koszulek :D a tu taki biznes planowac :) fakt.. tak samo jak koszulke, fajnie byloby miec pismo :P :D

pozdrawiam w imieniu i z domu Subiektywnej pa :D
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-06 13:46:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No ba, koszulki miały być zrobione w wakacje.
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2007-09-06 17:48:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to może kwartalnik wyjdzie taniej :) lifter czy nie przesadzasz z wyliczeniami, tak na oko... raklamodawcy zawsze się znajdą, jakiś nikon, canon, pentax.. itp fotostudia, fotokluby... a co z tymi koszulkami? jak dodacie koszulkę do konta premium, to się w końcu skuszę :)))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-06 19:00:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Żeby wydać pismo trzeba mieć materiały, które się w nim będzie zamieszczać.
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2007-09-06 19:45:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo mnie przekonałeś :) ale tak sobie myślę, że kiedyś powstanie galeryjka internetowa, która będzie miała taki 'powerek' żeby podjąć wyzwanie wydania pisemka... i to będzie coś, albo i nie :) nie męczy was oglądanie prac tylko w sieci?... w sumie fajna zabawa, ale trochę zamienia fotografie w cyfrowe pliki... skąd wziąć moc na wydanie takiego pisma... przyznam, że nie wiem. A jeśli chodzi o materiały. Większość zdjęć jak sądzę jest 'prawie' gotowa do druku. kwestia taniej i dobrej drukarni, znalezienia funduszy... (to na pewno nie jest łatwo) i wybrania prac do pierwszych kilku numerów (vox dei, vox populi), przecież takie pisemko nie musi mieć 200str. wystarczy 50 :) dużo zdjęć, trochę reklam.. jakiś artykuł o najnowszym canonie... i coś tam jeszcze, w sumie do zrobienia... są jeszcze fundusze z ue :) ale komu by się chciało w to wszystko bawić :) rozwijam ten wątek ot tak sobie... właściwie dla pogaduchy :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-06 19:46:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zover, właśnie dlatego na spotkania foto bierze się odbitki papierowe i najlepiej później się nimi powymieniać i wypisać dedykacje.
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2007-09-06 20:24:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo, ale zanim zrobisz plik do netu masz oryginał o boku 3400 pix. to w sam raz :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-06 20:30:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja jak obrabiam to zazwyczaj robię dwa pliki - jeden w rozmiarze oryginalnym i później zmniejszony do publikacji w sieci.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-09-06 20:39:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oryginał swoją drogą.
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2007-09-07 13:44:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tiaa, z chęcią zobaczył bym aktualną FT w duuużym formacie u mnie na ścianie ;P))

Dobry pomysł!
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-09-07 14:11:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie lepiej zrobic newsleetter ? i kto bedzie chcial to sobie wydrukuje :P :D
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2007-09-07 14:17:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przecież chodzi o to, żeby na tym zarobić :) a poza tym o prestiż... drukować sobie można :) jasne.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-09-07 14:19:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tego co się orientuję to taki Digart wymyślił coś tego typu. Zaczynając od formy elektronicznej. Idzie im to chyba jak krew z nosa, ale kto wie...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa