fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czy to możliwe
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Cerberiusz
fotografia cyfrowa
2007-09-08 20:54:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy to możliwe żę obiektyw SIGMA 70-300 F: 4-5.6 APO DG MACRO mydli ? Ciągle zbieram komentarze typu nieostre, brak ostrości i zaczyna mnie to denerwować. Przy ustawianiu ostrości w wizjerze jest ok po zrobieniu zdjęcia już nie. Zdjęcia robie ze statywu więc problem trzęsącej się ręki odpada.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-09-08 20:59:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
akurat niedawno mi w oko wpadło takie tam:
http://www.optyczne.pl/12.11-Test_obiektywu-Sigma_70-300_mm_f_4-5.6_APO_DG_Macro_Podsumowanie.html
sprawdź, może tam jest wyjasnienie
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2007-09-08 20:59:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a uzywasz AF?
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:04:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A doostrzasz zdjęcia przed publikacją?
fotografia cyfrowa
Cerberiusz
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:10:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie używam AF ostrze ręcznie i nie poddaje zdjęć żadnej obróbce. Jedyne co to kompresja do potrzebnego rozmiaru w PS.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:27:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jesteś pewien, że trzymasz się w zakresie 70-200 mm ?
jesli tak, to chyba rzeczywiscie tracisz ostrość podczas zmniejszania
mądrzy ludzie ostrzą obrazek przed przeskalowaniem i dodatkowo delikatnie po (ale nie po calości, tylko w kanale jasności)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:32:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sama kompresja powoduje utratę jakości. Ostrzenie po zmniejszeniu do stanu sprzed niej to niezbędny warunek wystawienia fotografii i nie ma nic wspólnego ze sztucznym "rasowaniem" zdjęcia. Zresztą - bystre oczy Obiektywnych natychmiast odróżniają jedno od drugiego... ;o)
fotografia cyfrowa
Cerberiusz
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:35:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki tobie MartaW po przeczytaniu testu do którego mnie odesłałaś widze, że mam poważny problem. Pracuje w zakresie 200-300 mm. Chyba nie będę miał innego wyjścia jak zakup noweko obiektywu. Ten kupiłem dla funkcji makro. Zastanawiam się nad tamronem 90 f/2.8.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:41:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sigma jest ok, ale tylko w zakresie 150-200mm jest naprawde ostra i trzeba pamietac ze najlepiej z f8. Tamrona tez posiadam i jestem bardzo zadowolony, co prawda o AF mozna zapomniec ale mi to nie przeszkadza, no bo przeciez kto uzywa AF z bliska......;P
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:54:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
robię takim obiektywem zdjęcia od dwóch miesięcy, vodek ma rację że w zakresie do 200mm nie ma problemu, ja nawet robię na przesłonie 5,6 i też zdjęcia są niezłe, żeby wykorzystać całą ogniskową trzeba robić na przesłonie min. 11 i z bardzo krótkim czasem migawki 1/250 - 1/320 to minimum, natomiast nie mam żadnego problemu z AF działa bez zarzutu i nieostre zdjęcia mam bardzo rzadko.
to zdjęcie było robione na 300mm z AF ze sporej odległości http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-200309.php
fotografia cyfrowa
Cerberiusz
fotografia cyfrowa
2007-09-08 21:59:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja niestety mam problem z ostrością wystarczy rzucić okiem na moją galerię.
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2007-09-08 22:02:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cerberiusz - prawdą jest, że ostrość nie jest mocną stroną tego obiektywu. Poczytaj zresztą test, do którego MartaW podała link.
Spójrz co się dzieje przy ogniskowej 300
fotografia cyfrowa
Cerberiusz
fotografia cyfrowa
2007-09-08 22:07:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No właśnie czytałem. I wiem dlaczego jestem tak nisko, a właściwie wcale nie jestem oceniany, oraz to, że ze z moim wzrokiem raczej wszystko w porządku. Przynajmniej narazie.
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-09-08 22:16:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cerberiusz to zdjęcie http://www.fotografix.pl/gfx/00001.jpg było robione z ręki na makro z AF tym obiektywem, i jak widzisz jest ostre i nawet nieźle naświetlone, kwestia wprawy i doboru odpowiednich parametrów naświetlania, fakt że nie jest ten obiektyw jakąś rewelacją ale można nim robić całkiem niezłe i ostre zdjęcia ...
fotografia cyfrowa
Cerberiusz
fotografia cyfrowa
2007-09-08 22:22:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fotografix rzuć okiem na moją galerię. I co ty na to?
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-09-08 22:27:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cerberiusz wyslalem Ci priva
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2007-09-08 22:29:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
widziałem, ten obiektyw na pewno nie poradzi sobie bez statywu w trudnych warunkach oświetleniowych, tu byłby lepszy jakiś stało ogniskowy do 105mm, ale próbuj, ja przed kupnem też te wszystkie testy przeczytałem i tylko niewielka część jest tam prawdą .... robiłem zdjęcia na 300mm na regatach z ręki i zdjęcia też były ostre nawet z AF, a wszędzie w tych testach piszą że AF tam jest bardzo kiepski i w zasadzie nie działa ...
fotografia cyfrowa
tomcio1982
fotografia cyfrowa
2007-09-08 23:39:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cerberiusz Sigma gwarantuje ustawienia twojego obiektywu razem z body jakiego używasz... AF w sigmie może czasami ostrzyć przed punkt ostrości.
Poczytaj na stronie producenta.
http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/142
Pozdrawiam...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa