fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Ankieta na temat fotografii
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-09-12 12:02:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
prosze panstwa macie zamiar "prostowac sprostowanie"? :D:D:D
fotografia cyfrowa
piotr2505
fotografia cyfrowa
2007-09-12 13:42:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wypełniłem
fotografia cyfrowa
kgaloch
fotografia cyfrowa
2007-09-12 16:00:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,

naga: dzięki za uwagi: Jeśli chodzi o „relację fotografii z rzeczywistością nie tylko w fotografii cyfrowej”. Chyba faktycznie źle, że tak skrótowo opisałem temat mojej pracy. Piszę między innymi na temat „prawdy” fotografii cyfrowej w opozycji do fotografii analogowej a zatem oczywiście zjawisko opisuje także z tej perspektywy ( od razu piszę, że badanie oczywiście nie skupia się na tych różnicach, nie taki był jego cel )

Jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie wymiary: Większością z nich nie zajmuje się w pracy. O rzeczywistość wirtualną zahaczam, ale tylko odrobinę ;), o stronach internetowych piszę, ale nie o prywatnych tylko o komercyjnych itp. W sumie np. avatary czy kwestia tożsamości czy też fotografia dokumentalna to pojęcia czy tez zjawiska tak szerokie że, tak sadzę, na każdy z nich można by napisać oddzielną pracę ;) Jeżeli Cię interesują polecam np. „Internet – społeczne aspekty medium – polskie konteksty i interpretacje ” – zbiór esejów na ten temat zawierający cały rozdział o tożsamości itd.

Jak kogoś interesują podobne tematy ( bo np. będzie pisał pracę o fotografii itp. ;) polecam, oprócz R. Barthesa, S. Sontag czy A. Bazina np: Tomasz Ferenc – „Fotografia. Dyletanci amatorzy i artyści”, „Obrazy w działaniu” ( red .K Olechnicki ), „Potęga wizerunków” ( D. Freedberg – to akurat nie tyle o fotografii co o wizerunkach w ogóle ), „Co widać” ( red. J. Kaczmarek, M. Krajewski ), „Kadrowanie rzeczywistości” ( red. J. Kaczmarek )


Roldal: Dzięki za zainteresowanie i uwagi: zgodzę się, że ankieta posiada błędy np. wspomniane pytanie 14. Nie zgodzę się, jeśli twierdzisz, że jest nieprzemyślana ( bo rozumiem, że o to chodzi w: „nie opiera się o szeroką wiedzę.”. ). Spędziłem bardzo dużo czasu na przeglądaniu galerii internetowych ( fakt, nie bez przyjemności :) oraz dyskusji dotyczących zdjęć właśnie po to, by pytań nie wymyślać z kosmosu a odzew w postaci niemal 300 zwrotów w ciągu 3 dni od umieszczenia ankiety w Internecie potwierdza fakt, że nie trafiły w próżnie. Piszesz, że odpowiedzi mogłem znaleźć na forum. Oczywiście że mogłem siedzieć w galeriach tygodniami i śledzić komentarze po czym zapisywać sobie na kartce: ten lubi obrabiać tamten nie, tego komentarz daje mi prawo do napisania, że ten i ten więc pewnie i tamten zgadzają się na obróbkę. Ten, bo coś tak czuje po jego zdjęciu, nawet sam obrabia i kadruje. Ale ja wolę zapytać wprost konstruując tego typu ankietę ;) I to jest świetne. I właśnie dlatego ankieta. Poza tym, w galeriach nie szukałem odpowiedzi na pytania, które mnie nurtują, szukałem pytań, które nurtują odwiedzających galerię! ;) ( a to że się pokrywają to już inna sprawa :)

pozdrawiam
Krzysiek Galoch
fotografia cyfrowa
Aradia
fotografia cyfrowa
2007-09-12 16:25:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kgaloch dzieki za tytuly Mnie sie to bardzo przyda:)
fotografia cyfrowa
roldal
fotografia cyfrowa
2007-09-12 22:03:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wielka szkoda, że nie zdradzasz hipotezy jaką załozyłeś w swojej pracy. Bez postawienia hipotezy mozna oczywiście "filozofować" dowolnie - o wszystkim czyli o niczym. Uważam, że powinieneś mieć swiadomośc jak ważne jest postawienie hipotezy. Jeżeli nie potrafisz jej postawic na wstepie,bedziesz błądził i pisał bez składu i ładu. Dlatego patrzę na Twoja ankiete jako (poprzedni mój post) mały żarcik. Oczywiście nie dziwi mnie, że tak duzo osób z zapałem wzięło w niej udział i zapewne weznie-któż nie lubi demonstrować swojego punktu widzenia. Sorry, ale nie chce mi się wyjasniać co w/g mnie jest zle skonstruowane w Twojej ankiecie - nie jestem Twoim promotorem. Podpowiem tylko, zwróć większą uwagę na aspekty psychologiczne uczestnków (m.in. funkcjonowanie reguły wzajemności) galerii a Twoja praca na pewno bedzie ciekawa. Zwróć uwage, że na galeriach takich jak m.in obiektywni.pl prezentują swoje zdjęcia generalnie fotoamatorzy,kursanci studium fotografii artystycznej (moim zdaniem najbardziej "nawiedzone" osoby) i każda, z tych osób pragnie być nagradzana. Uważam, że aspekty psychologiczne są istotne,dzieki nim Twoja praca nabierze akcentu badawczego i będzie dowodem własciwej interpretacji ii potwierdzeniem założonej hipotezy, którą najpierw musisz....
fotografia cyfrowa
kgaloch
fotografia cyfrowa
2007-09-13 10:41:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Roldal: W pierwszym zdaniu piszesz, że szkoda, że nie zdradzam hipotezy, w drugim piszesz, że bez jej postawienia można filozofować. W trzecim już założyłeś, że jej nie postawiłem w czwartym zastanawiasz się, czy w ogóle potrafię :). Twoje dalsze uwagi są bardzo sensowne i merytoryczne, ale apeluję o poczekanie na wyniki badania – hipotez, moich dotychczasowych przypuszczeń, celu badania itp. nie ujawniam dopóki nie zakończę zbierania wyników: o tym, że po ok. miesiącu wszystko zostanie przeze mnie wyjaśnione napisałem już w zaproszeniu. Co do „małego żarciku”: tak, jedni przy stole wyciągają z rękawa dowcipy a ja jak chcę zażartować wyciągam ankiety: taki już ze mnie zgrywus :). Pozdrawiam, dzięki za zainteresowanie.
fotografia cyfrowa
naga
fotografia cyfrowa
2007-09-13 16:17:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skoro dotyczy prawdy fotograficznej - akurat o tym pisałam, mogę ci podesłać bibliografię jeśli chcesz (ale angielskojęzyczna w 95%)
fotografia cyfrowa
roldal
fotografia cyfrowa
2007-09-13 20:53:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kgaloch - drugie zdanie odczytuj w kontekscie pierwszego,jako ciąg myśli a nie wypunktowane zdania,pozostałe również. Wydaje mi się, że napisałem w miarę przejrzyście. Należy zawsze uwzgledniać kontekst tak jaki przy każdym badaniu nalezy postawic hipoteze. Widzę, że nie dogadamy się na temat "hipotezy" w związku z czym dalsza dyskusja staje się bezprzedmiotowa. Jest coś takiego jak metodologia..ale coja Ci tu będe prawił. Chciałem Ci tylko zwrócić uwagę na pewne prawidła a Ty oznajmiasz, że hipotezy postawisz po zakonczeniu badania. Bez obrazy, ale skoro piszesz pracę magisterską powinieneś wiedzieć co to jest hipoteza badawcza. Wynik badania powinien byc zbiezny z postawioną hipoteza. Rozwijając wątek z poprzedniego postu-nieznajomośc zagadnienia - uniemozliwia Ci postawienie hipotezy. Przepraszam za to , że jestem tak upierdliwy, ale "rozdrazniło" mnie oznajmienie, że piszesz pracę dyplomowa a nie potrafisz przedstawic hipotezy. To cos podobnego do przeswiadczonych, że tylko umiejetnośc obsługi programu graficznego i wyuczonych regułek na kursach fotograficznych predysponuje ich do uzywania specyficznego tonu w komentarzach. Ja tu byłem kilka miesięcy i...mógłbym Ci napisac pracę o dychotomii w fotografii, która to pojawiła się po rewolucji cyfrowej. Tym żarcikiem (z napisaniem pracy) kończe swoje wywody, zycze powodzenia nad zbieraniem materiałów do pracy magisterskiej i pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
kgaloch
fotografia cyfrowa
2007-09-14 09:44:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Roldal: Przeczytaj jeszcze raz mój post: hipotezy UJAWNIAM po zakończeniu badania. Hipotezy POSTAWIŁEM ale nie UJAWNIAM ich bo ujawnienie hipotez przed zakończeniem badania mogłoby zniekształcić wyniki co pewnie wiesz - bo znasz się na metodologii, a tylko mnie podpuszczasz lisie.

Naga: Bardzo chętnie :). Jakby co powtarzam maila: kgaloch@op.pl

Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-09-14 10:49:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zawsze znajdzie sie ktos to potrafi tylko bojkotowac i doszukiwac sie szczegolow zeby zaczac jalowa dyskusje
fotografia cyfrowa
roldal
fotografia cyfrowa
2007-09-14 18:48:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kgaloch - widzę, że jakiś "nawiedzony" się wtrącił i wklepał swoje puste jałowe dwa grosze. By nie sprawiac wrażenia, że zaczynam jakąś jałową rozmowe nie będe maniakalnie próbował wyjasnic Ci czymjest hipoteza... . A ty piotrrodzoch jeżeli nie masz nic sensownego do napisania to lepiej nie zabieraj głosu. Jeżeli coś cię poruszyło emocjonalnie a to coś jest dla ciebie niezrozumiałe to po co się odzywasz. Nerwowy jestes.
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa