fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Tani skaner do negatywów
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
lenio
fotografia cyfrowa
2007-09-15 20:39:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wkurzam sie jak po kazdej zrobionej rolce place w zakladzie za skanowanie. Dlatego chcialbym sprawic sobie takie cudo co by mi skanowalo negatywy z jakoscia okolo 6 milionow pikseli, do zastosowan domowych, nic profesjonalnego. No i zeby to zbyt drogie nie bylo, bo ja student jestem. Nie orientuje sie czy wystarczy mi skaner i przystawka do negatywow czy specjalny skaner do negatywow. Ktos mi pomoze? Moze ktos cos poleci?
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-09-15 21:29:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mam płaszczaka Epson 2480 o rozdzielczości sprzętowej 2400 dpi (co daje ok. 8 Mpix na pełną klatkę małoobrazkową) i jestem bardzo zadowolony. Ten model nie jest już produkowany, ale Epson ma kilka bardzo ciekawych pozycji w ofercie, np. V100 z rodzielczością 3200 dpi i 48-bitową głębią koloru za rozsądną cenę. Poza tym mam bardzo dobrą opinię o oprogramowaniu Epsona, jeżeli nie idziesz na łatwiznę i ustawienia "auto" to masz pełen dostęp do parametrów skanowania włącznie z korektą krzywych dla poszczególnych kanałów.

Na pewno nie jest to sprzęt profesjonalny, ale na moje wymagania: prezentacja w internecie i wydruki A3 sprawdza się aż nadto dobrze.
fotografia cyfrowa
lenio
fotografia cyfrowa
2007-09-15 21:46:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzieki jpk:) ten V100 to az nadto do moich potrzeb, 320zl to nie az tak duzo wiec sie zastanowie.
Ale moze ktos poleci cos jeszcze tanszego? W koncu 320zl to 2 szkielka na m42;P a szkielka rowniez by sie przydaly...
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2007-09-16 00:32:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Plustek 7200 mozna kupic na allegro za 400-500 zl uzywany ...
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2007-09-16 00:42:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak zawsze budżetowe Epsony biorą górę nad wszystkim. :)

Polecam jednak taki wynalazek:

http://www.allegro.pl/item244021054_agfa_duoscan_hid_silverfast_se_kontroler_scsi.html

Świetny sprzęt. Onegdaj uważany za full profi. Cena śmieszna na dzisiejsze czasy.
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-09-16 01:39:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jak to sie ma do skanerow do slajdow ???? zna ktos dobry skaner ?
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2007-09-16 01:51:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sylwesterc70 -> tak się ma, że ma się bardzo dobrze. :) Zna ktoś. A wszedł tam pod linka podanego? Hm? :)
fotografia cyfrowa
pattom1
fotografia cyfrowa
2007-09-16 09:56:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Obsługiwane materiały: materiały płaskie do formatu A4; filmy negatywowe i diapozytywy typu 135, 120 oraz wielkoformatowe; książki, czasopisma etc."
z opisu na stronie allegro:-)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-09-16 11:07:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam się, że jest to świetny skaner, nie jestem tylko pewien, czy pasuje do kryteriów jakie Lenio założył. Waga 18 kg... no i cena dwukrotnie wyższa. Poza tym do podłączenia wymaga grzebania się w kompie, co dla wielu jest dużą barierą, a jedyne dwie przewagi nad V100 - Dmax=3,7 i znacznie większy format skanowania transparentów w przypadku autora wątku raczej nie znajdują uzasadnienia.
fotografia cyfrowa
lenio
fotografia cyfrowa
2007-09-16 11:15:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk dzieki, wychodzi ze tylko ty mnie rozumiesz;)
sam sie nie odzywalem bo zastanawiam sie nad tym epsonem v100, no chyba ze ktos poleci mi jeszcze cos tanszego?
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-09-16 12:08:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Choć mam sentyment do Epsona - 1260 podstawa, bez możliwości skanowania slajdów i negatyów, służy mi ładnych parę lat.
Jednak z powyżej wymienionych preferowałbym Agfę sugerowaną przez TomiU.
Korzystałem kiedyś w pracy ze sporo starszego modelu i nikt nie narzekał, a skany docelowo używane były w dość ambitnych publikacjach.
Jeżeli wydam kiedyś grosz na tego typu sprzęt, to szukał będę wśród sprzętów Agfy.
fotografia cyfrowa
walwysz
fotografia cyfrowa
2007-09-16 12:10:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Plustek7200iSE, to skaner, którego używam. Jest trochę drogi (nowy kosztuje niecałe 300 euro) ale jest wyłącznie do negatywów, w miarę szybki i z programem "odkurzającym" SilverFast. Też szukałem najtaniej, lecz widząc ilość skanerów które dotąd zakupiłem, gdy zrobiłem podliczenie, bez wahania wybrałem Plusteka..
Plustek7200iSE to pośrednia wersja skanera Plustek7200 i Plustek7200i. Cena też jest pośrednia ;)
Pozdrawiam :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa